Moc słów w różnych kontekstach, językach, obrazach i dźwiękach. Od 10 listopada w galerii BWA Wrocław Główny obejrzymy wystawę będącą twórczym głosem mniejszościowych artystek mieszkających w Norwegii i w Polsce. Ekspozycja jest podsumowaniem pobytów rezydencyjnych artystek tworzących po drugiej stronie Bałtyku, które w ostatnich miesiącach odwiedziły Wrocław – oraz jednej, która odbyła podróż w przeciwnym […]
Zapraszamy do udziału w podwójnej rezydencji zaplanowanej w 2024 roku z myślą o stworzeniu wspólnej i odważnej przestrzeni działania, w której artyści, menadżerowie kultury, aktywiści i osoby pracujące w sektorze kreatywnym będą mogły zastanowić się nad wyzwaniami, przed którymi stanęła Europa w ostatniej dekadzie. Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia!
Przed nami druga część projektu „all.cake.all.night” Teresy Stillebacher i kolektywu Aesthetic Athletics+. Zespół zbudował przestrzenny Pawilon architektoniczny w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu, gdzie zaprasza mieszkańców i mieszkanki Nadodrza (i nie tylko!) do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.
Zapraszamy na artist talk z norweską multiinstrumentalistką, Ingrid Frivold znaną też jako Frvldz, która obecnie przebywa we Wrocławiu na rezydencji w ramach programu wymiany mniejszościowych osób artystycznych z Polski i Norwegii „Czyje głosy są słyszane?”.
Rozpoczynamy kolejną rezydencję międzynarodowej sieci MagiC Carpets! WIK odwiedzi austriacka architektka, Teresa Stillebacher. Artystka planuje zbudować przestrzenny pawilon na jednym z nadodrzańskich podwórek i zaprosić mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.
W wiosenno-letnich rezydencjach w ramach projektu wymiany osób twórczych należących do grup mniejszościowych z Polski i Norwegii do Wrocławia przyjechały już cztery artystki pracujące z takimi dziedzinami sztuki jak malarstwo, rzeźba czy fotografia. Tym razem Wrocław odwiedzą artystki zajmujące się muzyką: Ingrid Frivold i Ghawgha Taban.
Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu międzynarodowego i zaangażuje się m.in. w koordynację programu rezydencyjnego AIR Wro i kontakty z zagranicznymi partnerami instytucji. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia.
Jak wyglądała współpraca lokalnej artystki z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia w ramach projektu rezydencyjnego MagiC Carpets w czerwcu tego roku?
Czerwiec był drugim miesiącem rezydencji w ramach projektu „Czyje głosy są słyszane?”. Cztery tygodnie spędziły we Wrocławiu kolejne dwie artystki: Aliona Pazdniakova i Yachi Shian-Yuan Yang.
W maju 2023 roku, w trakcie miesięcznego pobytu we Wrocławiu, rumuńska artystka Stanka Soare poprowadziła serię kreatywnych spotkań zatytułowanych „Przemysł domowy”. Sprawdź szczegóły ich wspólnych działań!
Zaufanie, poszukiwanie, wsłuchiwanie się w osobiste historie i zmienna dynamika pracy. Przeczytaj, jak wyglądał proces rezydencyjny pierwszych uczestniczek wymiany rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?” we Wrocławiu – Kine Michelle Brunniery oraz Lill Yildiz Yalcin!
Poznaliśmy decyzję jury majowego naboru na rezydencję w Dreźnie! Jesienią w Grafikwerkstatt Studio pracował będzie Ioannis Anastasiou. Gratulujemy!