Menu

Czekając na magię z Oscarem Anderssonem

Wyobraźnia i mistycyzm mogą być zintegrowane z codziennym życiem. Z takiego założenia wychodzi rezydent Wrocławskiego Instytutu Kultury, na co dzień tworzący w Sztokholmie Oscar Andersson. W swojej twórczości Oscar koncentruje się na ponownym zaczarowaniu świata. Dlatego podczas warsztatów zatytułowanych „Waiting for Magic” (tłum. „Czekając na magię”) wspólnie z grupą młodzieży zainspiruje się podwodną mitologią.

Spotkania warsztatowe Oscara z uczniami Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT będą okazją do stworzenia wyimaginowanych postaci z morskiego świata, które na koniec złożą się na wspólnie zaprojektowaną, wyjątkową tkaninę artystyczną. Warsztaty inspirowane są rzeźbami i witrażami znajdującymi się w pobliskim basenie przy ulicy Teatralnej we Wrocławiu. Ludzie i monstra, postaci przypominające bogów i boginie, zwierzęta, rośliny i chimery będą motywami, z którymi młodzież będzie pracować podczas dwóch spotkań warsztatowych w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej.

Zaproszenie na premierę

Finał tej podwodnej historii zobaczycie 22 czerwca o godz. 16:00 w dziedzińcu ulicy Ruskiej 46 podczas wielkiej fiesty Święta Podwórka! Nasze ostatnie spotkanie z Oscarem otworzymy premierową prezentacją tekstylnego, gigantycznego dzieła inspirowanego morskimi stworami. Będą też otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem różnorodnych technik artystycznych oraz chętnych rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie sztuki. Proces tworzenia tkaniny artystycznej pozwoli na wyrażenie własnych emocji i przemyśleń, a wszystko po to by przenieść się do dziecięcego świata – tym razem wypełnionego podwodnymi przygodami!

„Czekając na magię” – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży
22.06 | 16:00
Podwórko Ruskiej 46 we Wrocławiu
wstęp wolny

Święto Podwórka Ruska 46

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Święto Podwórka (21-22.06), aby wspólnie odkryć magię, którą młodzi artyści z pomocą Oscara Anderssona wnieśli do naszego codziennego życia. To będzie wyjątkowa okazja, by na chwilę zatrzymać się i zanurzyć w świat fantazji, pełen niezwykłych postaci i barwnych historii, które będą zdobić dziedziniec Ruskiej 46 przez cały weekend (sprawdź program).


Oscar Andersson zaproszony został do Wrocławia na rezydencję artystyczną w ramach platformy MagiC Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Platforma kierowana przez Kaunas Biennial (Litwa) składa się z partnerów z: Diyalog Derneği (Istanbul / Turcja), Folkestone Fringe (Folkestone / UK), IDEIAS EMERGENTES – Produção Cultural, CRL (Porto (Guimarães) / Portugalia), Jam Factory Art Centre (Lviv / Ukraina), Lab852 d.o.o. za promidžbu (Zagreb / Chorwacja), Latitudo Srl (Rome / Włochy), META Cultural Foundation (Bucharest (Slon) / Rumunia), New Theatre Institute of Latvia (Riga / Łotwa), Novo Kulturno Naselje (Novi Sad / Serbia), OPENART, Örebro Kommun (Örebro / Szwecja), Openspace.Innsbruck (Innsbruck / Austria), SA Tartu 2024 (Tartu / Estonia), Tbilisi International Photo Festival (Tbilisi / Gruzja), Trempo (Nantes / Francja), Wrocławski Instytut Kultury (Wrocław/ Polska).

Aktualności / AIR Wro

Poznajcie laureatów Kultury Mobilnej 2025

Pobyt rezydencyjny we wspólnocie artystycznej Cerdeira oraz udział w 17-stym Międzynarodowe Biennale Sztuki Ceramicznej w portugalskim Aveiro, wyjazd na Międzynarodową Konferencję Flameworkingu w Salem Community College w Nowym Jorku czy też wizyta zawodowa i premiera spektaklu choreograficznego w Göteborgu – a to nawet nie połowa projektów, które uzyskają dofinansowanie w ramach lokalnego programu wsparcia Kultura […]

Lisa Maria Baier – rezydentka Grafikwerkstatt we Wrocławiu

To już dziewiąty rok artystycznej współpracy Wrocławia i Drezna! Dzięki wsparciu Wydziałów Kultury dwóch sąsiedzkich krain – Dolnego Śląska i Saksonii oraz partnerów z miejskich instytucji kultury, współorganizujemy kolejną edycję wymiany rezydencyjnej dla artystów i artystek związanych ze środowiskiem grafiki warsztatowej.

Wieczne efemerydy – niezależne wrocławskie inicjatywy twórcze

Milena Soporowska podsumowuje rezydencję badawczą „Out Of Doors”, w ramach której pod lupę wzięła miejskie inicjatywy wystawiennicze funkcjonujące poza mainstreamowym obiegiem. W opracowaniu znalazły się wywiady z przedstawicielami takich inicjatyw jak m.in. Galeria U Agatki, Muzeum w Podziemiu, NOWY ZŁOTY, Księże w Pełni czy Galeria Nicponiej.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.