Menu

Wykład „Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce?”

Sprawozdanie z wykładu dr Katarzyny Młyńczak – Sachs

Autorka wykładu: dr Katarzyna Młyńczak – Sachs

Z wykształcenia ekonomistka i politolożka, zawodowo i z pasji zajmuje się zarządzaniem kulturą, specjalizując się w obszarze sztuk wizualnych, do którego trafiła ponad 15 lat temu poprzez Fundację Art Transparent, w której z kolei rozwijała Przegląd Sztuki Survival. 

Współtworzyła międzynarodowy program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 

Od 2017 roku współtworzy Krupa Gallery, a od 2019 roku jest prezeską Fundacji Krupa Gallery. 

Prowadząc galerię komercyjną Krupa Gallery bierze udział w międzynarodowym rynku sztuki. 

Wykład „Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce?” został podzielony przez prelegentkę na trzy zasadnicze aspekty.

Na początku publiczność miała okazję zapoznać się z danymi na temat polskiego rynku sztuki (roczny przyrost obrotów, struktura sprzedaży, ośrodki pośredniczące w transakcjach, domy aukcyjne itp.).

Następnie został omówiony kontekst międzynarodowy, obejmujący wiedzę o najważniejszych targach sztuki na świecie, wydarzeniach artystycznych w Europie oraz wymagającym i niepewnym procesie naboru „wystawców”. Dopełniając ten zasób wiedzy, dr Młyńczak-Sachs omówiła również pozycję i możliwości osób artystycznych, a w szczególności kwestię ich relacji z podmiotami rynkowymi.

Wydarzenie zostało sfinalizowane serią pytań od publiczności, skupiających się na rynkowym rozwoju kariery i barierach natury techniczno-estetycznej.

Kliknij tutaj, żeby zajrzeć do prezentacji!

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.  

Aktualności / AIR Wro

Wystawa „Osad” Laury Adel w IP Studio

Obrazy multimedialne generowane przez dźwięk, interaktywne wydruki techniką 3D i sztuka cyfrowa przenosząca poezję przestrzeni miejskich w środowisko wirtualne – od 11 stycznia zapraszamy na intermedialną wystawę prac Laury Adel będącą twórczym podsumowaniem indywidualnej i warsztatowej pracy artystki w trakcie miesięcznej rezydencji MagiC Carpets.   OSAD to spojrzenie na Wrocław z perspektywy odkrywcy, odkrywczyni. Obrazy, […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.