Menu

Wykład „Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce?”

Sprawozdanie z wykładu dr Katarzyny Młyńczak – Sachs

Autorka wykładu: dr Katarzyna Młyńczak – Sachs

Z wykształcenia ekonomistka i politolożka, zawodowo i z pasji zajmuje się zarządzaniem kulturą, specjalizując się w obszarze sztuk wizualnych, do którego trafiła ponad 15 lat temu poprzez Fundację Art Transparent, w której z kolei rozwijała Przegląd Sztuki Survival. 

Współtworzyła międzynarodowy program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 

Od 2017 roku współtworzy Krupa Gallery, a od 2019 roku jest prezeską Fundacji Krupa Gallery. 

Prowadząc galerię komercyjną Krupa Gallery bierze udział w międzynarodowym rynku sztuki. 

Wykład „Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce?” został podzielony przez prelegentkę na trzy zasadnicze aspekty.

Na początku publiczność miała okazję zapoznać się z danymi na temat polskiego rynku sztuki (roczny przyrost obrotów, struktura sprzedaży, ośrodki pośredniczące w transakcjach, domy aukcyjne itp.).

Następnie został omówiony kontekst międzynarodowy, obejmujący wiedzę o najważniejszych targach sztuki na świecie, wydarzeniach artystycznych w Europie oraz wymagającym i niepewnym procesie naboru „wystawców”. Dopełniając ten zasób wiedzy, dr Młyńczak-Sachs omówiła również pozycję i możliwości osób artystycznych, a w szczególności kwestię ich relacji z podmiotami rynkowymi.

Wydarzenie zostało sfinalizowane serią pytań od publiczności, skupiających się na rynkowym rozwoju kariery i barierach natury techniczno-estetycznej.

Kliknij tutaj, żeby zajrzeć do prezentacji!

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.  

Aktualności / AIR Wro

Artyści na tropie znikającego miasta

Jednym z ważniejszych wątków międzynarodowego projektu „What’s next?”, współtworzonego przez Wrocławski Instytut Kultury, jest kreowanie bezpiecznej przestrzeni do refleksji, szczególnie w aktualnej sytuacji międzynarodowej. W sposób naturalny pojawiła się w naszych głowach nić łącząca powyższe kwestie z cieszącym się popularnością programem Barbary (siedzibą WIK-u), czyli „Znikającym Miastem”.

Kinga Bartniak rezydentką projektu „Praktyki troski”

5 marca zakończył się nabór na rezydencję artystyczną dla twórców i twórczyń z Wrocławia i Dolnego Śląska chcących zrealizować projekt w Koszycach poświęcony tematyce dobrostanu, odpoczynku i praktykom troski. Pomimo krótkiego czasu przypadającego na decyzję o wyjeździe (pobyt w KAIR Residency rozpoczyna się już w kwietniu), zgłosiliście aż 12 pomysłów, co bardzo nas cieszy!

Zdjęcie dwóch osób leżących na przeszklonym dachu. Fotograf stoi bezpośrednio pod dachem, który oprócz szkła ma także czarne wsporniki ukłądające się w kratkę. Poznajcie zwycięskie inicjatywy Kultury Mobilnej 2024!

Pobyt rezydencyjny i wystawa w galerii Islandzkiego Stowarzyszenia Grafików w Reykjaviku, wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Sztuk Wizualnych w Portugalii, seria wizyt networkingowych do instytucji oraz fundacji zajmujących się prowadzeniem estate artystów w Nowym Jorku – to tylko połowa projektów, które uzyskają wsparcie w ramach lokalnego funduszu grantowego Kultury Mobilnej! Sprawdź, jakie zagraniczne inicjatywy […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.