Menu

Wykład „Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce?”

Sprawozdanie z wykładu dr Katarzyny Młyńczak – Sachs

Autorka wykładu: dr Katarzyna Młyńczak – Sachs

Z wykształcenia ekonomistka i politolożka, zawodowo i z pasji zajmuje się zarządzaniem kulturą, specjalizując się w obszarze sztuk wizualnych, do którego trafiła ponad 15 lat temu poprzez Fundację Art Transparent, w której z kolei rozwijała Przegląd Sztuki Survival. 

Współtworzyła międzynarodowy program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 

Od 2017 roku współtworzy Krupa Gallery, a od 2019 roku jest prezeską Fundacji Krupa Gallery. 

Prowadząc galerię komercyjną Krupa Gallery bierze udział w międzynarodowym rynku sztuki. 

Wykład „Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce?” został podzielony przez prelegentkę na trzy zasadnicze aspekty.

Na początku publiczność miała okazję zapoznać się z danymi na temat polskiego rynku sztuki (roczny przyrost obrotów, struktura sprzedaży, ośrodki pośredniczące w transakcjach, domy aukcyjne itp.).

Następnie został omówiony kontekst międzynarodowy, obejmujący wiedzę o najważniejszych targach sztuki na świecie, wydarzeniach artystycznych w Europie oraz wymagającym i niepewnym procesie naboru „wystawców”. Dopełniając ten zasób wiedzy, dr Młyńczak-Sachs omówiła również pozycję i możliwości osób artystycznych, a w szczególności kwestię ich relacji z podmiotami rynkowymi.

Wydarzenie zostało sfinalizowane serią pytań od publiczności, skupiających się na rynkowym rozwoju kariery i barierach natury techniczno-estetycznej.

Kliknij tutaj, żeby zajrzeć do prezentacji!

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.  

Aktualności / AIR Wro

Poznajcie laureatów Kultury Mobilnej 2025

Pobyt rezydencyjny we wspólnocie artystycznej Cerdeira oraz udział w 17-stym Międzynarodowe Biennale Sztuki Ceramicznej w portugalskim Aveiro, wyjazd na Międzynarodową Konferencję Flameworkingu w Salem Community College w Nowym Jorku czy też wizyta zawodowa i premiera spektaklu choreograficznego w Göteborgu – a to nawet nie połowa projektów, które uzyskają dofinansowanie w ramach lokalnego programu wsparcia Kultura […]

Lisa Maria Baier – rezydentka Grafikwerkstatt we Wrocławiu

To już dziewiąty rok artystycznej współpracy Wrocławia i Drezna! Dzięki wsparciu Wydziałów Kultury dwóch sąsiedzkich krain – Dolnego Śląska i Saksonii oraz partnerów z miejskich instytucji kultury, współorganizujemy kolejną edycję wymiany rezydencyjnej dla artystów i artystek związanych ze środowiskiem grafiki warsztatowej.

Wieczne efemerydy – niezależne wrocławskie inicjatywy twórcze

Milena Soporowska podsumowuje rezydencję badawczą „Out Of Doors”, w ramach której pod lupę wzięła miejskie inicjatywy wystawiennicze funkcjonujące poza mainstreamowym obiegiem. W opracowaniu znalazły się wywiady z przedstawicielami takich inicjatyw jak m.in. Galeria U Agatki, Muzeum w Podziemiu, NOWY ZŁOTY, Księże w Pełni czy Galeria Nicponiej.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.