Menu

Palcem po mapie i z czerwonym zakreślaczem – analizujemy majowy nabór do Mikrograntów

Jurorzy i jurorki właśnie oceniają nadesłane zgłoszenia – zwycięskie inicjatywy poznamy najpóźniej 13 czerwca. W oczekiwaniu na wyniki, przyglądamy się Waszym pomysłom, tropimy najaktywniejsze osiedla i naświetlamy błędy formalne we wnioskach. Co się kryje za naborową statystyką?

Od 1 do 15 maja można było zgłaszać osiedlowe inicjatywy, integrujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia. Nadchodzące dwa tygodnie to czas, by wziąć pod lupę nadesłane propozycje. Po co? Ponaborowe refleksje mogą być bardzo inspirujące, a przede wszystkim… pouczające! Zanalizujmy wspólnie liczby majowego naboru.

Zgłoszenia i dyskwalifikacje

Podobnie jak w wielu poprzednich naborach, i w tym przodują zgłoszenia pojedynczych liderów i liderek, od których napłynęło dwa razy więcej wniosków niż od grup nieformalnych. Oczywiście w obu przypadkach otrzymujecie od nas pełne wsparcie przy realizacji projektu. I jeszcze jedna sprawa. Mimo że nasza ścieżka jest dwuczłonowa, pamiętajcie, że jako lider/-ka inicjatywy możecie złożyć tylko jeden wniosek w naborze.

A teraz zasmucające nas dane. 48% spośród 48 zgłoszonych inicjatyw zostało wykluczonych za błędy formalne, które najczęściej wynikały z niedokładnego zapoznania się z regulaminem. Najczęściej dyskwalifikowałyśmy zgłoszenia za:

Jaka nauka płynie z powyższych doświadczeń? Kto konsultuje, ten nie pudłuje! Jak zawsze zachęcamy do kontaktu z nami przed wysłaniem wniosku – wielokrotnie udało nam się wyłapać błąd, który skutkowałby dyskwalifikacją pomysłu z dalszych obrad. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was wsparciem nie tylko podczas realizacji projektu, ale również w trakcie przygotowań do złożenia aplikacji.

Na jakich osiedlach chcecie się spotykać?

Cieszymy się, że bierzecie pod uwagę letni czas realizacji wybranych inicjatyw – w majowym naborze stawiacie na wydarzenia plenerowe! Ponadto 16 inicjatyw zakłada wykorzystanie infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Za uzasadnione ulokowanie wydarzeń na placach zabaw czy w parkach komisja przyznaje dodatkowe punkty – życzymy ich Wam jak najwięcej!

W zachodniej części Wrocławia zawsze dużo się dzieje i to właśnie na Fabrycznej planujecie aż 16 inicjatyw w majowym naborze. Drugie miejsce zajęło Śródmieście, a trzecie najaktywniejsze w dwóch poprzednich naborach Krzyki, z których najwięcej projektów przeszło weryfikację formalną. Niestety aż 4 ze skromnej szóstki propozycji zaplanowanych na Psim Polu zostały odrzuconych. Liczymy na więcej skonsultowanych pomysłów we wrześniowym naborze!

Na poniższej mapie możecie prześledzić liczby wszystkich propozycji z konkretnych osiedli w ramach czterech wyróżnionych w naszym regulaminie obszarów Wrocławia.

Kliknij mapę, aby powiększyć
Jak na lato! Wasze pomysły na działania w mieście

Podczas tego sezonu będzie mnóstwo okazji do wspólnego wygrzewania się na słońcu. Niemal wszystkie warsztaty – artystyczne, rzemieślnicze czy kulinarne – planujecie na świeżym powietrzu. Widzimy też tendencję do programowania relaksujących inicjatyw, takich jak długie spacery czy zajęcia na trawie. Poza tym w prawie każdym projekcie myślicie o międzypokoleniowej i międzykulturowej integracji. To cieszy zwłaszcza z powodu dużej liczby propozycji zgłaszanych przez osoby niepolskojęzyczne.

Co dalej?

Wybrane przez komisje projekty z czterech obszarów otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), ale też pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wypatrujcie wyników – zwycięską 14-stkę poznamy najpóźniej 13 czerwca, a realizacja inicjatyw potrwa od końca tego właśnie miesiąca do 10 września.

Do zobaczenia na osiedlach!

Aktualności / Mikrogranty

Znamy wyniki lutowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane wiosną we Wrocławiu. Wspólne odkrywanie historii mniejszości etnicznych oraz najstarszych „wrocławskich wsi”, wyprawy rowerowe, gra w szachy i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!  

Lutowy nabór do Mikrograntów pod lupą   

Początek roku pozytywnie nas zaskoczył! W systemie pojawiło się aż 97 wniosków w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych. W oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięskich pomysłów, przyjrzyjmy się wszystkim inicjatywom w świetle naborowych statystyk.

97 pomysłów na wiosenne wydarzenia w mieście!  

Ze wspaniałym wynikiem zamykamy lutowy nabór do Mikrograntów. Od 1 do 15 lutego można było zgłaszać swoje propozycje lokalnych działań, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tej wiosny. Zespół Mikrograntów oraz komisje szykują się do weryfikacji i oceny nadesłanych pomysłów. Zwycięskie inicjatywy w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych poznamy 12 marca! […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.