Menu

Palcem po mapie i z czerwonym zakreślaczem – analizujemy majowy nabór do Mikrograntów

Jurorzy i jurorki właśnie oceniają nadesłane zgłoszenia – zwycięskie inicjatywy poznamy najpóźniej 13 czerwca. W oczekiwaniu na wyniki, przyglądamy się Waszym pomysłom, tropimy najaktywniejsze osiedla i naświetlamy błędy formalne we wnioskach. Co się kryje za naborową statystyką?

Od 1 do 15 maja można było zgłaszać osiedlowe inicjatywy, integrujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia. Nadchodzące dwa tygodnie to czas, by wziąć pod lupę nadesłane propozycje. Po co? Ponaborowe refleksje mogą być bardzo inspirujące, a przede wszystkim… pouczające! Zanalizujmy wspólnie liczby majowego naboru.

Zgłoszenia i dyskwalifikacje

Podobnie jak w wielu poprzednich naborach, i w tym przodują zgłoszenia pojedynczych liderów i liderek, od których napłynęło dwa razy więcej wniosków niż od grup nieformalnych. Oczywiście w obu przypadkach otrzymujecie od nas pełne wsparcie przy realizacji projektu. I jeszcze jedna sprawa. Mimo że nasza ścieżka jest dwuczłonowa, pamiętajcie, że jako lider/-ka inicjatywy możecie złożyć tylko jeden wniosek w naborze.

A teraz zasmucające nas dane. 48% spośród 48 zgłoszonych inicjatyw zostało wykluczonych za błędy formalne, które najczęściej wynikały z niedokładnego zapoznania się z regulaminem. Najczęściej dyskwalifikowałyśmy zgłoszenia za:

Jaka nauka płynie z powyższych doświadczeń? Kto konsultuje, ten nie pudłuje! Jak zawsze zachęcamy do kontaktu z nami przed wysłaniem wniosku – wielokrotnie udało nam się wyłapać błąd, który skutkowałby dyskwalifikacją pomysłu z dalszych obrad. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was wsparciem nie tylko podczas realizacji projektu, ale również w trakcie przygotowań do złożenia aplikacji.

Na jakich osiedlach chcecie się spotykać?

Cieszymy się, że bierzecie pod uwagę letni czas realizacji wybranych inicjatyw – w majowym naborze stawiacie na wydarzenia plenerowe! Ponadto 16 inicjatyw zakłada wykorzystanie infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Za uzasadnione ulokowanie wydarzeń na placach zabaw czy w parkach komisja przyznaje dodatkowe punkty – życzymy ich Wam jak najwięcej!

W zachodniej części Wrocławia zawsze dużo się dzieje i to właśnie na Fabrycznej planujecie aż 16 inicjatyw w majowym naborze. Drugie miejsce zajęło Śródmieście, a trzecie najaktywniejsze w dwóch poprzednich naborach Krzyki, z których najwięcej projektów przeszło weryfikację formalną. Niestety aż 4 ze skromnej szóstki propozycji zaplanowanych na Psim Polu zostały odrzuconych. Liczymy na więcej skonsultowanych pomysłów we wrześniowym naborze!

Na poniższej mapie możecie prześledzić liczby wszystkich propozycji z konkretnych osiedli w ramach czterech wyróżnionych w naszym regulaminie obszarów Wrocławia.

Kliknij mapę, aby powiększyć
Jak na lato! Wasze pomysły na działania w mieście

Podczas tego sezonu będzie mnóstwo okazji do wspólnego wygrzewania się na słońcu. Niemal wszystkie warsztaty – artystyczne, rzemieślnicze czy kulinarne – planujecie na świeżym powietrzu. Widzimy też tendencję do programowania relaksujących inicjatyw, takich jak długie spacery czy zajęcia na trawie. Poza tym w prawie każdym projekcie myślicie o międzypokoleniowej i międzykulturowej integracji. To cieszy zwłaszcza z powodu dużej liczby propozycji zgłaszanych przez osoby niepolskojęzyczne.

Co dalej?

Wybrane przez komisje projekty z czterech obszarów otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), ale też pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wypatrujcie wyników – zwycięską 14-stkę poznamy najpóźniej 13 czerwca, a realizacja inicjatyw potrwa od końca tego właśnie miesiąca do 10 września.

Do zobaczenia na osiedlach!

Aktualności / Mikrogranty

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.