Menu

Poprowadź kawiarnię w Barbarze!

Ogłaszamy pisemny konkurs ofert na najem lokalu użytkowego w Barbarze – z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej. Na zgłoszenia czekamy do 1 lipca 2024 (godz. 15:00).


Klubokawiarnia Barbara pozostaje punktem orientacyjnym na ulicy Świdnickiej od początku lat 60. XX wieku. Główna siedziba Wrocławskiego Instytutu Kultury łączy w sobie funkcje przestrzeni dla aktywności kulturalnych oraz bistro/kawiarni, stanowiąc doskonałe miejsce spotkań w samym sercu miasta. Tworzymy tu całoroczny program wydarzeń składający się z otwartych spotkań, dyskusji, wykładów oraz warsztatów dla dorosłych i dzieci. Przy Świdnickiej 8b można wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym, rozsiąść się z książką, a także popracować.

Do 1 lipca czekamy na oferty podmiotów zainteresowanych prowadzeniem w Barbarze kawiarni lub bistro. Działalność gastronomiczna prowadzona przy ul. Świdnickiej 8b powinna współgrać z charakterem głównej siedziby Wrocławskiego Instytutu Kultury. Chcielibyśmy, by Barbara nie tylko pozostała miejscem dostępnym (również dla osób z niepełnosprawnościami), przyjaznym i gościnnym, ale też, by wszyscy nasi goście chcieli zostać z nami na dłużej – przy świetnej kawie lub świeżej, sezonowej przekąsce. Konkurs to okazja, by swą działalność prowadzić w rozpoznawalnym miejscu znanym ze swej otwartości, znakomitej atmosfery i nowoczesnego wystroju.

Ofertę należy złożyć w siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury (ul. Świdnicka 8b, 50-067 Wrocław – poziom +1, sekretariat) w terminie do 1 lipca 2024 roku do godz. 15:00. O złożeniu oferty w terminie decyduje data jej wpływu do WIK. Potencjalni oferenci mają okazję odwiedzić Barbarę w ramach wizji lokalnych: 21, 26, 27, 28 czerwca 2024 r. (w godzinach 9:00 – 17:00) po wcześniejszym umówieniu.

W razie pytań zapraszam do kontaktu:
Romana Pomianowska, romana.pomianowska@instytutkultury.pl, tel. 693446044

Aktualności / Barbara

Artyści na tropie znikającego miasta

Jednym z ważniejszych wątków międzynarodowego projektu „What’s next?”, współtworzonego przez Wrocławski Instytut Kultury, jest kreowanie bezpiecznej przestrzeni do refleksji, szczególnie w aktualnej sytuacji międzynarodowej. W sposób naturalny pojawiła się w naszych głowach nić łącząca powyższe kwestie z cieszącym się popularnością programem Barbary (siedzibą WIK-u), czyli „Znikającym Miastem”.

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu programowania wydarzeń oraz miejsc i zaangażuje się m.in. w tworzenie programu i koordynację działania klubokawiarni Barbary. Na zgłoszenia czekamy do 19 marca.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.