Barbara przebudza się z letniego letargu – rozpoczynamy nowy sezon ZNIKAJĄCEGO MIASTA. Wrzesień i październik to wyjątkowe miesiące dla introwertyków, ale także dla wszystkich miłośników kultury i fascynujących rozmów o mieście, architekturze oraz historii.
Czy tęsknicie za duchem przeszłości? Chcielibyście uczestniczyć w archiwizacji historii Wrocławia? Współtwórzcie z nami „Mapę znikającego Wrocławia” – projekt dokumentujący przemiany miasta, uwieczniający to, co odchodzi w przeszłość. Wyobraźcie sobie, jak cenna może stać się ta mapa dla przyszłych pokoleń!
Klapki na nogi założone, strój kąpielowy wyciągnięty z szafy? Temperatury na mieście rosną, tak jak i ilość wydarzeń w Barbarze! W lipcu i sierpniu nie próżnujemy – zapraszamy na spotkania z artystami, warsztaty dla dzieci i inne wakacyjne ciekawe aktywności.
Trzy lata temu Departament Spraw Społecznych i Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia podjęły się wykonania diagnozy samorządowego pola wrocławskiej kultury. W roku 2022 do tych prac dołączył nasz Instytut. 27 czerwca zapraszamy na spotkanie podsumowujące te działania.
Fundacja Feminoteka, wraz we współpracy z organizacjami partnerskimi, zainaugurowała wyjątkowe tournée. Głównym bohaterem jest instalacja, mająca na celu podkreślenie ważności głosu osób dotkniętych przemocą. Jednym z przystanków na ich trasie jest nasza Barbara.
W okresie letnim Barbara zyskuje rumieńców – nie martwcie się, jeżeli myśleliście, że na ten czas zwalniamy tempo. Możecie spodziewać się pełnego harmonogramu wydarzeń, eventów i spotkań dla lokalnej społeczności. Palec do budki, kto chętny!
Wraz z rozkwitającymi roślinami we Wrocławiu, pączkuje nam również ilość wydarzeń w Barbarze. Wiosna to intensywny czas, pełen powrotów do życia po mroźnej zimie, przypominania sobie, co nam sprawia przyjemność i egzekwowania tego w postaci spotkań i warsztatów!
Dwóch finalistów nagrody im. Marcina Króla, Leszek Koczanowicz i Marcin Napiórkowski, oraz poetka Agnieszka Wolny-Hamkało pochylą się 13 kwietnia (czwartek) w Barbarze nad narastającym problemem naszej cywilizacji – paraliżującym strachem, którego natężenie przybiera na sile wraz z posiłkującymi się tym tematem mediami.
Mamy nadzieję, że natura weźmie przykład z Barbary i już wkrótce na dobre obudzi się na wiosnę! W naszej głównej siedzibie nie ma i nie było miejsca na sen zimowy, a w najbliższym czasie przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Sprawdź szczegóły i dołącz do nas przy Świdnickiej 8b!
W tym roku możemy pochwalić się ambitnym projektem we Wrocławskim Instytucie Kultury – wraz z PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) podjęliśmy się dostosowania przestrzeni, wydarzeń jak i komunikacji Barbary dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu oraz G/głuchych.