„Będzie Ukraina” – dołącz do artist talka w Recepcji

W najbliższy piątek zapraszamy na artist talk z Antonem Malinovskyim i Margo Reznik. Ukraiński duet podsumuje miesięczną rezydencję „Będzie Ukraina” i zaprezentuje efekty swoich artystycznych działań.

Artystyczne duo przez cały wrzesień pracowało i żywo dyskutowało o memach i ich roli dla społeczeństwa ukraińskiego. W piątkowy wieczór opowiedzą o metodach swojej pracy i kontekście powstawania poszczególnych memów, które opublikowali na specjalnie stworzonym kanale Telegramu: https://t.me/twenty_twentyfour

Będzie Ukraina

Temat, który postanowili przepracować artyści to futurystyczne scenariusze o Ukrainie, które zostały przedstawione w doprowadzonych do absurdu memach. Nie obyło się także bez politycznych predykcji i ironicznych komentarzy, które jak podkreślają Anton i Margo, dają im wytchnienie, pozwalają przeżywać trudny czas wojny. Nie zabraknie też wprowadzenia w twórczość duetu i rozmowy o bieżących projektach artystycznych Margo i Antona.

Spotkanie jest otwarte dla publiczności i prowadzone będzie w języku ukraińskim z polskim tłumaczeniem symultanicznym. Wydarzenie ma charakter hybrydowy, Margo będzie z nami w Recepcji osobiście, a Anton połączy się z nami z Kijowa.

ARTIST TALK: Będzie Ukraina / Буде Україна / Ukraine will be

30.09, 18:00 | Klubokawiarnia Recepcja (podwórko Ruska 46)
wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia TUTAJ

Podsumowujemy piąty rok ogólnomiejskich Mikrograntów! 

Przybijamy piątkę, bo… powoli kończy się piąty już wspólny rok prowadzonego przez Wrocławski Instytut Kultury i Fundację Umbrella, ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty. Z kim i na jakich osiedlach tym razem udało nam się współpracować? Jak na program wpłynęła sytuacja geopolityczna i pojawienie się w mieście nowych mieszkańców i mieszkanek? Po dwóch latach wirtualnych, rocznych podsumowań w końcu spotkamy się na żywo – do zobaczenia 17 grudnia w Barbarze!

więcej

O rezydencji artystycznej URKI: podsumowanie

Projekt rezydencyjny „The Yourself Library” Davide D’Angelo, znanego jako URKA, odbył się na zaproszenie Wrocławskiego Instytutu Kultury w ramach europejskiej platformy MagiC Carpets. Włoski artysta pracował z nowymi mieszkańcami Wrocławia – lokalną młodzieżą. W czasie miesięcznego pobytu rezydent poprowadził serię ośmiu warsztatów kreatywnych, których głównym założeniem było poszukiwanie „wspólnego języka” między osobami różnego pochodzenia i odmiennych kultur.

więcej

„Dom przenośny” Marii Yakymenko 

Rozpoczynamy kolejną rezydencję organizowaną w ramach międzynarodowej sieci MagiC Carpets! Na przełomie listopada i grudnia Wrocław odwiedzi ukraińska artystka – Mariia Yakymenko. Twórczyni stworzy kolektywnego zina, złożonego z kolaży zrealizowanych z nowymi mieszkańcami Wrocławia podczas warsztatów w Barbarze.

więcej

Grudniowa edycja „Niezbędnika” jest już dostępna! 

Zimowe wystawy, przewodniki po nowych miejscach i dawnych zwyczajach, kulturalne rozmowy, fotohistorie, nowości wydawnicze oraz kalendarium ponad 100 wydarzeń w całym mieście – poznajcie grudniowo-styczniową odsłonę „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”!

więcej

Wytęż słuch! Pieśni, słuchowiska, opowieści 

Opowiadanie i słuchanie historii, wspólne śpiewanie i granie na instrumentach – w jesiennych projektach w ramach Mikrograntów głęboko uruchamiamy nasz zmysł słuchu. Jak brzmi nasze najbliższe otoczenie? Jak wyrazić siebie poprzez tworzenie opowieści? Przy ciepłej herbacie i dźwiękach, spotkajmy się na osiedlach!

więcej