Menu

Ciesząc się wiosną i wypatrując lata, szykujemy się do majowego naboru do Mikrograntów

Niebawem wystartują pierwsze wydarzenia z lutowego naboru dla osób fizycznych i grup nieformalnych. Równocześnie zachęcamy Was do zgłaszania nowych pomysłów – od 1 maja macie kolejną szansę, by wziąć miasto w swoje ręce! Sprawdźcie szczegóły i przygotujcie się z nami do zgłoszenia swojego projektu.

Nie tracimy czasu! Za oknem wciąż dosyć ponura aura, ale w oczekiwaniu na dużo słońca i ciepła, zachęcamy Was do wspólnego działania na wrocławskich osiedlach. Między 1 a 15 maja trwać będzie drugi w tym roku nabór do Mikrograntów.

Termin realizacji projektów przypada na lipiec, sierpień i pierwszą połowę września, więc Waszą uwagę kierujemy przede wszystkim na otwarte przestrzenie naszego miasta!

Czekamy na propozycje inicjatyw, których celem jest wzajemne poznanie się, integracja, ciekawe spędzanie czasu wolnego, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. W ramach projektów mogą odbywać się różnego rodzaju warsztaty, tematyczne spotkania, wędrówki śladami ciekawych osiedlowych historii lub inne sąsiedzkie aktywności. Najważniejsze, by angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki wrocławskich osiedli!

Kliknij, aby powiększyć
Wasze pomysły lokalizować możecie w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu

Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku w mieście – ważne, by chcieć działać w jego granicach! Niezależnie na jaki pomysł się zdecydujecie, pomożemy Wam zadbać o niezbędną infrastrukturę  i warunki do bezpiecznego działania. Wesprzemy Was w rozpoczęciu czy też kontynuacji przygody z aktywnością dla lokalnej społeczności, a jednocześnie zainicjujemy z Wami współpracę z osiedlowymi liderami i liderkami.

Zachęcamy Was do realizacji swoich pomysłów, a tym samym do urozmaicania oferty aktywności na terenie naszego miasta. Chcecie się zainspirować? Zajrzyjcie do kilku projektów realizowanych w ramach pierwszego naboru oraz na naszą dawną stronę, by przejrzeć pomysły współorganizowane w Mikrograntach od 2014 roku!

Jak się zgłaszać? Kiedy planować działania?

Pomysły z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym i wzmacniającym więzi, będzie można realizować do 10 września. 14 wybranych projektów, które ogłosimy najpóźniej 13 czerwca, otrzyma od nas wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Propozycje możecie zgłaszać przez formularz, który dostępny będzie od 1 do 15 maja na stronie: mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl

Jako Wrocławski Instytut Kultury jesteśmy współorganizatorami Waszych projektów w Mikrograntach, co oznacza, że jesteśmy stroną odpowiedzialną za administrację i księgowość, a także pomagamy Wam w tych kwestiach, w których jako osoby koordynujące projekt (pierwszy, czy też kolejny) chcecie się podszkolić.

Manuale i przydatne dokumenty

Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznajcie się z naszym regulaminem, wzorem wniosku oraz listą najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ). 

→ Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziecie TUTAJ

Pytania, wątpliwości? Skontaktujcie się z nami!

Zanim zgłosicie swój pomysł, warto umówić się z nami na konsultacje. Dzięki temu możecie uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z błędami formalnymi, doszlifować swoją propozycję i sprawdzić, czy Wasza inicjatywa wpisuje się w ramy programu. Pytajcie, rozmawiajcie z nami i konsultujcie – okazji będzie naprawdę sporo!

→ Wzór wniosku w wersji edytowalnej – tutaj możecie wpisać swój pomysł do konsultacji z nami

Od 12 kwietnia, w dni robocze, zaczynamy indywidualne konsultacje Waszych pomysłów. Możemy spotkać się też na żywo, ale musimy wcześniej się umówić. Zgłaszajcie się przez maila lub telefon: mikrogranty@instytutkultury.pl, +48 71 712 75 72).

O szczegółach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych opowiemy Wam również podczas dwóch spotkań informacyjnych. W sieci spotkamy się 25 kwietnia od godziny 17:30. Transmisja rozpocznie się na naszym profilu na Facebooku, a Was zachęcamy do aktywnego komentowania i zadawania pytań. Z kolei na żywo zapraszamy Was zaraz po majówce do Barbary (ul. Świdnicka 8B) – widzimy się 4 maja o 17:30.

Zaplanowałyśmy również webinar pisania projektów, podczas którego krok po kroku opowiemy Wam, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku. Z zapisanymi mailowo osobami (zgłoszenia przyjmujemy na adres mikrogranty@instytutkultury.pl) połączymy się online 9 maja o godzinie 17:30.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas również na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Aktualności /

Kine Michelle Bruniera i  Lill Yildiz Yalcin pierwszymi rezydentkami projektu „Czyje głosy są słyszane?” 

W wiosenno-letnich rezydencjach w ramach programu wymiany twórców należących do grup mniejszościowych z Polski i Norwegii do Wrocławia uda się sześć artystek pracujących w obszarach kilku dziedzin sztuki (malarstwo, rzeźba, fotografia, muzyka). Twórczynie wywodzą się z różnych kontekstów społeczno-kulturowych, posiadając zróżnicowane doświadczenia biograficzne.

Karen Koschnick – rezydentka Grafikwerkstatt we Wrocławiu

To już ósmy rok artystycznej współpracy Wrocławia i Drezna! Dzięki wsparciu Wydziałów Kultury dwóch sąsiedzkich krain – Dolnego Śląska i Saksonii oraz partnerów z miejskich instytucji kultury, współorganizujemy kolejną edycję wymiany rezydencyjnej dla artystów i artystek związanych ze środowiskiem grafiki warsztatowej.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.