Trwa kolejny etap Diagnozy Wrocławskiej Kultury
Nie zwalniamy tempa i ogłaszamy kolejny etap Diagnozy Wrocławskiej Kultury – jesienią zapraszamy na cykl warsztatów i rozmów skierowanych do osób aktywnie działających w kulturze.
Na jesień przygotowaliśmy cykl warsztatów i rozmów, do których zapraszamy osoby aktywnie działające w kulturze we Wrocławiu. Nasze wspólne spotkania mają pomóc w zbadaniu obecnej sytuacji w sektorze, a także w przygotowaniu potencjalnych scenariuszy dla rozwoju lokalnego środowiska!
Cykl zainaugurujemy 19 października w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) warsztatami dla osób zajmujących się edukacją w kulturze.
Uczestnicy i uczestniczki spotkania porozmawiają o tym, jaka jest edukacja dla/do kultury we Wrocławiu i którą z nich (artystyczną, kulturową czy może kulturalną) chcą rozwijać. Na warsztatach stworzymy też m.in. mapę aktywności edukacyjnych funkcjonujących w mieście, omówimy dotychczasowe postulaty usieciowienia działań tego typu i spróbujemy je uporządkować. Zajęcia będą też okazją, by zastanowić się, czy Wrocławiowi brakuje spójnego programu edukacji kulturowej.
Więcej o warsztatach „Jaka jest edukacja w kulturze we Wrocławiu?” przeczytasz TUTAJ.
Z kolei 27 października osoby twórcze w różnorodnych dziedzinach sztuki (teatr, sztuki wizualne, muzyka, literatura, poezja, film etc,) będą mogły wziąć udział we współorganizowanym przez nas i BWA Wrocław Galeriami Sztuki Współczesnej spotkaniu poświęconym „Twórczemu Wrocławiowi przyszłości”.
Razem z grupą moderatorów i moderatorek spotkamy się w Barbarze, siedzibie WIK, gdzie omówimy możliwe scenariusze dla rozwoju środowiska twórców i twórczyń we Wrocławiu, przeanalizujemy sprzyjające warunki dla ich funkcjonowania w mieście oraz zastanowimy się nad wyzwaniami w obszarze kultury.
Więcej informacji o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.
Na 1 grudnia zaplanowane zostały ostatnie warsztaty, podczas których pochylimy się nad językiem, którym mówimy o działaniach, zjawiskach, procesach zachodzących we wrocławskim polu kultury. W trakcie warsztatu z Karoliną Mróz postaramy się zatrzymać nad wypowiadanymi słowami, przeanalizujemy ich znaczenie, a także podejmiemy próbę wybrania istotnych dla pola kultury we Wrocławiu wartości, które mogłyby stać się lokalnym wyróżnikiem i pozwoliłyby na budowaniu na nich programu dla wrocławskiej kultury.
Więcej informacji o warsztaty przeczytasz TUTAJ. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: FORMULARZ
Cykl wydarzeń otwartych dla wszystkich zainteresowanych uzupełnią warsztaty wydobywcze, w których wezmą udział eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne obszary środowiska kultury.
Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny!
Jesienne spotkania są jedną z części składowych Diagnozy Wrocławskiej Kultury, która ma być pewnego rodzaju „mapą drogową” przyszłych działań i pomocą we wprowadzeniu w proces tworzenia wieloletniego programu dla rozwoju lokalnej kultury. Przeczytaj więcej o pozostałych etapach Diagnozy.
Jesienne warsztaty
- 19.10, 16:00–19:00 | Barbara, ul. Świdnicka 8B
Jaka jest edukacja w kulturze we Wrocławiu? Warsztat dla organizatorów_ek i praktyków_czek
prowadzący: Jakub Walczyk, Centrum Kultury Zamek - 27.10, 17:00–20:00 | Barbara, ul. Świdnicka 8B
Twórczy Wrocław przyszłości. Otwarte warsztaty i rozmowy dla środowiska wrocławskiej kultury - 1.12, 16:00-19:00 | Barbara, ul. Świdnicka 8b
Jakim językiem mówimy o wrocławskiej kulturze, z jakimi wartościami w niej pracujemy? Otwarte warsztaty dla wrocławskiego środowiska kultury
Prowadząca: Karolina Mróz
Diagnoza Wrocławskiej Kultury powstaje na zlecenie Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta we Wrocławiu i potrwa do końca roku 2022.