Menu

Trwa kolejny etap Diagnozy Wrocławskiej Kultury

Nie zwalniamy tempa i ogłaszamy kolejny etap Diagnozy Wrocławskiej Kultury – jesienią zapraszamy na cykl warsztatów i rozmów skierowanych do osób aktywnie działających w kulturze. 

Na jesień przygotowaliśmy cykl warsztatów i rozmów, do których zapraszamy osoby aktywnie działające w kulturze we Wrocławiu. Nasze wspólne spotkania mają pomóc w zbadaniu obecnej sytuacji w sektorze, a także w przygotowaniu potencjalnych scenariuszy dla rozwoju lokalnego środowiska!

Cykl zainaugurujemy 19 października w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) warsztatami dla osób zajmujących się edukacją w kulturze.

Uczestnicy i uczestniczki spotkania porozmawiają o tym, jaka jest edukacja dla/do kultury we Wrocławiu i którą z nich (artystyczną, kulturową czy może kulturalną) chcą rozwijać. Na warsztatach stworzymy też m.in. mapę aktywności edukacyjnych funkcjonujących w mieście, omówimy dotychczasowe postulaty usieciowienia działań tego typu i spróbujemy je uporządkować. Zajęcia będą też okazją, by zastanowić się, czy Wrocławiowi brakuje spójnego programu edukacji kulturowej.

Więcej o warsztatach „Jaka jest edukacja w kulturze we Wrocławiu?” przeczytasz TUTAJ.

Z kolei 27 października osoby twórcze w różnorodnych dziedzinach sztuki (teatr, sztuki wizualne, muzyka, literatura, poezja, film etc,) będą mogły wziąć udział we współorganizowanym przez nas i BWA Wrocław Galeriami Sztuki Współczesnej spotkaniu poświęconym „Twórczemu Wrocławiowi przyszłości”.
Razem z grupą moderatorów i moderatorek spotkamy się w Barbarze, siedzibie WIK, gdzie omówimy możliwe scenariusze dla rozwoju środowiska twórców i twórczyń we Wrocławiu, przeanalizujemy sprzyjające warunki dla ich funkcjonowania w mieście oraz zastanowimy się nad wyzwaniami w obszarze kultury.

Więcej informacji o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Na 1 grudnia zaplanowane zostały ostatnie warsztaty, podczas których pochylimy się nad językiem, którym mówimy o działaniach, zjawiskach, procesach zachodzących we wrocławskim polu kultury. W trakcie warsztatu z Karoliną Mróz postaramy się zatrzymać nad wypowiadanymi słowami, przeanalizujemy ich znaczenie, a także podejmiemy próbę wybrania istotnych dla pola kultury we Wrocławiu wartości, które mogłyby stać się lokalnym wyróżnikiem i pozwoliłyby na budowaniu na nich programu dla wrocławskiej kultury.

Więcej informacji o warsztaty przeczytasz TUTAJ. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: FORMULARZ

Cykl wydarzeń otwartych dla wszystkich zainteresowanych uzupełnią warsztaty wydobywcze, w których wezmą udział eksperci i ekspertki reprezentujący różnorodne obszary środowiska kultury.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny!

Jesienne spotkania są jedną z części składowych Diagnozy Wrocławskiej Kultury, która ma być pewnego rodzaju „mapą drogową” przyszłych działań i pomocą we wprowadzeniu w proces tworzenia wieloletniego programu dla rozwoju lokalnej kultury. Przeczytaj więcej o pozostałych etapach Diagnozy.

Jesienne warsztaty

Diagnoza Wrocławskiej Kultury powstaje na zlecenie Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta we Wrocławiu i potrwa do końca roku 2022.

Aktualności / Kompetencje

Startuje Szkoła Sąsiedzkich Spacerów. Pokaż innym swoje osiedle 

Już w czerwcu wystartuje pierwsza edycja Szkoły Sąsiedzkich Spacerów. Nowy projekt Wrocławskiego Instytutu kultury to cykl szkoleń i warsztatów, który przeprowadzi uczestników i uczestniczki przez cały proces planowania i prowadzenia spaceru: od zbierania materiałów archiwalnych aż po promocję spaceru w swojej społeczności. Zapisy potrwają do 27 maja.      

Pokaż swoje kompetencje z jak najlepszej strony. Zbliżają się kolejne warsztaty Praktyk Kultury

Porzucone portfolia, nigdy niedokończone strony, rozgrzebane profile na LinkedInie czy nieregularnie prowadzone konta na Instagramie – kto tego nie ma za sobą, może odpuścić sobie trzecie w tym roku spotkanie w ramach projektu Praktyki Kultury. 21 maja wspólnie z Michałem Zalewskim z Dobrze Powiedziane nauczymy się budować swój wizerunek jako aktywnego w kulturze eksperta/ekspertki.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.