Do (ręko)dzieła!

Czy znacie cokolwiek, co może przynieść więcej satysfakcji niż własnoręcznie wykonane drobiazgi? Każdy z nas może odkryć w sobie duszę rzemieślnika lub rzemieślniczki i stworzyć własne małe dzieło sztuki. Tej jesieni nauczycie się, jak wykonać niepowtarzalną biżuterię, kolaże i makramowe lampiony. Wśród projektów Mikrograntów z pewnością nie zabraknie propozycji na długie i kreatywne wieczory!

Ołbińska wymiana inspiracji i myśli

Wierząc, że artystyczny potencjał jest w każdym i każdej z nas, Agnieszka Jędrzejak zaprasza na cykl kreatywnych warsztatów „Osiedlowy barter rękodzielniczy”. Spotkania dedykowane są wszystkim, którzy mają ochotę spędzić jesienne popołudnia tworząc unikatowe przedmioty a jednocześnie w miłej atmosferze pogawędzić z mieszkankami i mieszkańcami Ołbina przy ciepłej kawie lub herbacie. Już w najbliższą sobotę 12 listopada dowiecie się, jak stworzyć wyjątkowe bransoletki z koralików używając różnorodnych technik połączonych z haftem.

Kolejne spotkania poświęcone zostaną praktykom, które łączą w sobie wiele form wyrazu, aby na końcu zaskoczyć nietuzinkowym efektem. Na zachętę dodajmy, że igły, nici, tkaniny, pędzle i farby staną się dobrymi przyjaciółmi uczestniczek i uczestników.

Wszystkie warsztaty, prowadzone przez lokalne pasjonatki rękodzielnictwa, które zostały zaproszone do dzielenia się swoimi umiejętnościami z sąsiadkami i sąsiadami, będą odbywać się w Ołbińskim Centrum Aktywności Lokalnej – Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy przy ul. B. Prusa 37-39, a na zakończenie czeka nas wystawa prac wykonanych podczas projektu.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: zapisyobr@gmail.com

fot. Agnieszka Jędrzejak
fot. Agnieszka Jędrzejak

Harmonogram spotkań:

kliknij, aby sprawdzić harmonogram
12.11 | 15:00–18:00
Tworzenie biżuterii z koralików
prowadzenie: Helena Gulczewska

19.11 | 15:00¬–18:00
Mixed-media obraz
prowadzenie: Agnieszka Skiba

26.11 | 15:00–18:00
Warsztaty deqoupage
prowadzenie: Agnieszka Jędrzejak

3.12 | 15:00–18:00
Kolaż na tkaninie inspirowany patchworkiem
prowadzenie: Aleksandra Kołodziej

10.12 | 15:00–18:00
Finał projektu – wystawa prac uczestniczek i uczestników

Dary natury dla bliskich

Na Brochowie, podczas cyklu arteterapeutycznych warsztatów florystycznych „Coś ładnego na grób bliskiego” rozpoczynającego się już 14 listopada, uczestnicy i uczestniczki będą mogli przygotować ekologiczne i naturalne kompozycje na groby bliskich sobie osób z wykorzystaniem darów natury. Prowadzące te aktywności znajome, rozczarowane niezbyt estetyczną sklepową ofertą, wypełnioną plastikowymi elementami udającymi rośliny, postanowiły stworzyć okazję do samodzielnego stworzenia obiektów florystyki funeralnej.

Spotkania odbywać się będą w przyjaznej, ciepłej i bezpiecznej atmosferze, ważny będzie sam proces tworzenia dający przestrzeń na wspominanie bliskich i wymianę doświadczeń związanych ze stratą i tęsknotą.  Twórczyniom i twórcom nagrobnych dekoracji towarzyszyć będą terapeutki służące pomocą i wsparciem zarówno manualnym, jak emocjonalnym.

Na spotkania obowiązują zapisy poprzez formularz: https://bit.ly/CosPieknego-ZAPISY
Można zapisać się również telefoniczne: 510-725-673 oraz pojawić się w parach – rodzinnych lub znajomych.

fot. Kamila Całuch

Harmonogram spotkań:

kliknij, aby sprawdzić harmonogram
14.11 | 16:30 – 20:30 | Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 47 (przy Szkole Podstawowej nr 80), ul. Polna 4
Arteterapeutyczne warsztaty florystyki funeralnej
prowadzenie: Kamila Całuch, Małgorzata Kożuchowska, Marta Miętkiewicz

19.11 | 10:00–14:00 | Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej „Made in Brochów”, ul. Koreańska 1a
Arteterapeutyczne warsztaty florystyki funeralnej
prowadzenie: Kamila Całuch, Małgorzata Kożuchowska, Marta Miętkiewicz

26.11 | 10:00–14:00 | Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej „Made in Brochów”, ul. Koreańska 1a
Arteterapeutyczne warsztaty florystyki funeralnej
prowadzenie: Kamila Całuch, Małgorzata Kożuchowska, Marta Miętkiewicz

Warsztaty pełne zapachów, dźwięków i światła

W drugiej połowie listopada warto zajrzeć na Maślice, gdzie grupa „Naturalnie twórcze”, czyli Paulina Partyka i Martyna Hoja przygotowały cykl spotkań w ramach jesiennych warsztatów pokoleniowych „Naturalnie na Maślicach”. To inicjatywa organizowana w duchu zero waste oraz wzajemnego szacunku dla otaczającej nas przestrzeni, podczas której w twórczy sposób wykorzystane zostaną rzeczy niepotrzebne.

W trakcie warsztatów „Otulenie światła” technikę dorosłe osoby będą mogły stworzyć makramowe lampiony, a kolejne spotkanie ­–„Otulenie dźwięków”,  skierowane będą do dzieci, które zajmą się wykonaniem ekologicznych instrumentów ozdobionych kolorowymi sznurkami.

Prace uczestników i uczestniczek zostaną wykorzystane na wydarzeniu finałowym – „Bieg dla Ziemi”.  Sam bieg inspirowany jest tanecznym rytuałem Anny Halprin „Planetary Dance” i odbędzie się przy dźwiękach wykonanych na warsztatach instrumentów oraz blasku lampionów. Na zakończenie mieszkanki i mieszkańcy będą mogli spędzić miłe chwile przy zdrowym poczęstunku, rozmowach, śpiewach i tańcach.

fot. Szymon Aleksandrowicz
fot. Szymon Aleksandrowicz

Harmonogram spotkań:

kliknij, aby sprawdzić harmonogram
24.11.2022 | 17:00 – 19:30 | CAL na Maślicach, ul. Suwalska 11
Otulenie Światła (warsztaty dla dorosłych)
prowadzenie: Paulina Partyka

26.11 | 11:00 – 13:00 | CAL na Maślicach, ul. Suwalska 11
Otulenie Dźwieków (warsztaty dla dzieci)
prowadzenie: Martyna Hoja

27.11 | 11:00 – 13:00 | start: CAL na Maślicach, polana w okolicach CAL
Bieg dla Ziemi
prowadzenie: Paulina Partyka i Martyna Hoja

Do zobaczenia w mieście!

Poznajcie wyniki naboru do projektu rezydencyjnego „Czyje głosy są słyszane?”

Razem z naszymi partnerami z Hvitsten Salong oraz Safemuse w Oslo mamy świetne wieści na zakończenie tygodnia! Poznajcie 12 osób, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?”

więcej

Idzie wiosna, idzie nowe – przed nami kolejne muzyczne odkrycia w Recepcji!

Songwriterski folk, eksperymentujący hip-hop czy występy rapersko-didżejskie – underground polskiej muzyki jest właśnie tutaj, w Recepcji! Wiosnę w klubokawiarni pod neonami będziemy witać na trzech koncertach.

więcej

Początek wiosny w Barbarze

Mamy nadzieję, że natura weźmie przykład z Barbary i już wkrótce na dobre obudzi się na wiosnę! W naszej głównej siedzibie nie ma i nie było miejsca na sen zimowy, a w najbliższym czasie przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Sprawdź szczegóły i dołącz do nas przy Świdnickiej 8b!

więcej