Kobieca dłoń wskazuje punkt na wielkoformatowej mapie. To mapa Brochowa - jednego z wrocławskich osiedli. Widać na nim kilka osiedlowych uliczek i zaznaczony na zielono park brochowski

Gdzie nas znaleźć?

W którym miejscu we Wrocławiu spotkacie nas na żywo? Na jakich kanałach jesteśmy dostępni w sieci? Sprawdźcie, gdzie znajdziecie Wrocławski Instytut Kultury!

Głównymi przestrzeniami, w których spotkacie nas na żywo i gdzie realizowane będą nasze aktywności są dwa miejsca: Barbara i Recepcja.

W tej pierwszej spotkamy się za dnia. Barbara – dawniej kultowy bar szybkiej obsługi, dziś klubokawiarnia przy ulicy Świdnickiej 8B będzie miejscem dyskusji, wykładów, spotkań i warsztatów eksplorujących rozmaite kulturalne nisze. Natomiast do Recepcji koniecznie zajrzyjcie popołudniami i wieczorami, na rozświetlone neonami podwóko Ruska 46. To miejsce wciąż będzie przestrzenią muzycznych eksperymentów oraz wystaw prezentujących twórczość młodych artystów i projektantów. Pozostanie też sercem sieciowania organizacji sąsiadujących ze sobą na podwórku.

Chętnie i często będziemy też wychodzić poza własne mury – zarówno z projektami na wrocławskich osiedlach, jak i działaniami przekraczającymi granice Wrocławia. 

O wszystkich naszych planach przeczytasz też oczywiście w sieci

Od dziś Instytut dostępny jest na Facebooku (fb.com/WroclawskiInstytutKultury) i Instagramie (instagram.com/WroclawskiInstytutKultury). Na bieżąco znajdziecie tam informacje o tym, jak tworzy się nasza instytucja i o działaniach, które będziemy realizować razem z Wami. Uruchomiliśmy też profil na Linkedinie (linkedin.com/company/WroclawskiInstytutKultury), gdzie będziemy dodawać treści skierowane głównie do kadr kultury z całej Polski.

A jeśli chcecie skontaktować się z nami mailowo, to na Wasze wiadomości czekamy pod adresem wroclawski@instytutkultury.pl

Dodajcie nasze profile do obserwowanych i zobaczcie, jak tworzy się Wrocławski Instytut Kultury!

Poznajcie wyniki naboru do projektu rezydencyjnego „Czyje głosy są słyszane?”

Razem z naszymi partnerami z Hvitsten Salong oraz Safemuse w Oslo mamy świetne wieści na zakończenie tygodnia! Poznajcie 12 osób, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?”

więcej

Idzie wiosna, idzie nowe – przed nami kolejne muzyczne odkrycia w Recepcji!

Songwriterski folk, eksperymentujący hip-hop czy występy rapersko-didżejskie – underground polskiej muzyki jest właśnie tutaj, w Recepcji! Wiosnę w klubokawiarni pod neonami będziemy witać na trzech koncertach.

więcej

Początek wiosny w Barbarze

Mamy nadzieję, że natura weźmie przykład z Barbary i już wkrótce na dobre obudzi się na wiosnę! W naszej głównej siedzibie nie ma i nie było miejsca na sen zimowy, a w najbliższym czasie przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Sprawdź szczegóły i dołącz do nas przy Świdnickiej 8b!

więcej