Kobieca dłoń wskazuje punkt na wielkoformatowej mapie. To mapa Brochowa - jednego z wrocławskich osiedli. Widać na nim kilka osiedlowych uliczek i zaznaczony na zielono park brochowski

Gdzie nas znaleźć?

W którym miejscu we Wrocławiu spotkacie nas na żywo? Na jakich kanałach jesteśmy dostępni w sieci? Sprawdźcie, gdzie znajdziecie Wrocławski Instytut Kultury!

Głównymi przestrzeniami, w których spotkacie nas na żywo i gdzie realizowane będą nasze aktywności są dwa miejsca: Barbara i Recepcja.

W tej pierwszej spotkamy się za dnia. Barbara – dawniej kultowy bar szybkiej obsługi, dziś klubokawiarnia przy ulicy Świdnickiej 8B będzie miejscem dyskusji, wykładów, spotkań i warsztatów eksplorujących rozmaite kulturalne nisze. Natomiast do Recepcji koniecznie zajrzyjcie popołudniami i wieczorami, na rozświetlone neonami podwóko Ruska 46. To miejsce wciąż będzie przestrzenią muzycznych eksperymentów oraz wystaw prezentujących twórczość młodych artystów i projektantów. Pozostanie też sercem sieciowania organizacji sąsiadujących ze sobą na podwórku.

Chętnie i często będziemy też wychodzić poza własne mury – zarówno z projektami na wrocławskich osiedlach, jak i działaniami przekraczającymi granice Wrocławia. 

O wszystkich naszych planach przeczytasz też oczywiście w sieci

Od dziś Instytut dostępny jest na Facebooku (fb.com/WroclawskiInstytutKultury) i Instagramie (instagram.com/WroclawskiInstytutKultury). Na bieżąco znajdziecie tam informacje o tym, jak tworzy się nasza instytucja i o działaniach, które będziemy realizować razem z Wami. Uruchomiliśmy też profil na Linkedinie (linkedin.com/company/WroclawskiInstytutKultury), gdzie będziemy dodawać treści skierowane głównie do kadr kultury z całej Polski.

A jeśli chcecie skontaktować się z nami mailowo, to na Wasze wiadomości czekamy pod adresem wroclawski@instytutkultury.pl

Dodajcie nasze profile do obserwowanych i zobaczcie, jak tworzy się Wrocławski Instytut Kultury!

Podsumowujemy piąty rok ogólnomiejskich Mikrograntów! 

Przybijamy piątkę, bo… powoli kończy się piąty już wspólny rok prowadzonego przez Wrocławski Instytut Kultury i Fundację Umbrella, ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty. Z kim i na jakich osiedlach tym razem udało nam się współpracować? Jak na program wpłynęła sytuacja geopolityczna i pojawienie się w mieście nowych mieszkańców i mieszkanek? Po dwóch latach wirtualnych, rocznych podsumowań w końcu spotkamy się na żywo – do zobaczenia 17 grudnia w Barbarze!

więcej

O rezydencji artystycznej URKI: podsumowanie

Projekt rezydencyjny „The Yourself Library” Davide D’Angelo, znanego jako URKA, odbył się na zaproszenie Wrocławskiego Instytutu Kultury w ramach europejskiej platformy MagiC Carpets. Włoski artysta pracował z nowymi mieszkańcami Wrocławia – lokalną młodzieżą. W czasie miesięcznego pobytu rezydent poprowadził serię ośmiu warsztatów kreatywnych, których głównym założeniem było poszukiwanie „wspólnego języka” między osobami różnego pochodzenia i odmiennych kultur.

więcej

„Dom przenośny” Marii Yakymenko 

Rozpoczynamy kolejną rezydencję organizowaną w ramach międzynarodowej sieci MagiC Carpets! Na przełomie listopada i grudnia Wrocław odwiedzi ukraińska artystka – Mariia Yakymenko. Twórczyni stworzy kolektywnego zina, złożonego z kolaży zrealizowanych z nowymi mieszkańcami Wrocławia podczas warsztatów w Barbarze.

więcej

Grudniowa edycja „Niezbędnika” jest już dostępna! 

Zimowe wystawy, przewodniki po nowych miejscach i dawnych zwyczajach, kulturalne rozmowy, fotohistorie, nowości wydawnicze oraz kalendarium ponad 100 wydarzeń w całym mieście – poznajcie grudniowo-styczniową odsłonę „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”!

więcej

Wytęż słuch! Pieśni, słuchowiska, opowieści 

Opowiadanie i słuchanie historii, wspólne śpiewanie i granie na instrumentach – w jesiennych projektach w ramach Mikrograntów głęboko uruchamiamy nasz zmysł słuchu. Jak brzmi nasze najbliższe otoczenie? Jak wyrazić siebie poprzez tworzenie opowieści? Przy ciepłej herbacie i dźwiękach, spotkajmy się na osiedlach!

więcej