Grafikwerkstatt – znamy wyniki 7. naboru

21 czerwca w Wydziale Kultury Urzędu miasta Wrocławia odbyło się posiedzenie jury w ramach naboru na jesienną rezydencję w Grafikwerkstatt w Dreźnie. W jego wyniku wybrana została Anna Chlebowska. Gratulujemy!

Wymianę rezydencyjną dla twórców i twórczyń specjalizujących się w grafice warsztatowej Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno organizuje już od sześciu lat. Dzięki niej w jednej z największych w Europie, pracowni w Dreźnie, pracować już mogli: Maja Dokudowicz, Natalia Tarnawa, Katarzyna Roman oraz Dominika Ziober-Król, Beata Filipowicz, a na przełomie września i października 2021 roku, Vinicius Libardoni.  

Rezydentka Anna Chlebowska

Absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, tytuł magistry obroniła w 2021 roku. Artystka jest laureatką stypendium rektora dla najlepszych studentów oraz stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocławia. Obecnie zajmuje się grafiką artystyczną oraz ilustracją, eksperymentuje z drukiem wklęsłym, wypukłym i sitodrukiem. W swoich pracach podejmuje temat relacji człowiek-natura, pojęcia pejzaż. Uczestniczyła w krajowych wydarzeniach związanych z grafiką warsztatową.

.

„Podczas rezydencji artystycznej chcę stworzyć miejskie pejzaże Drezna. Będą to grafiki odwołujące się do konkretnych miejsc prezentujące kształty miasta. Powstaną prace z symbolami i motywami charakterystycznymi dla wybranego krajobrazu miejskiego. Do tej pory pracowałam głownie nad pejzażami naturalnymi, dlatego też podczas wyjazdu będę inspirować się architekturą i typografią miasta skupiając się na samym pejzażu.” – wspomina Anna.  

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorami rezydencji w Dreźnie są miasta partnerskie Wrocław i Drezno.

Partnerzy wymiany: Grafikwerkstatt w Dreźnie, Wrocławski Instytut Kultury, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Domek Miedziorytnika i Galeria Miejska we Wrocławiu.

[Wyniki naboru na stronie Gminy Wrocław]

Literacka noc z gwiazdami! Europejska Noc Literatury już w przyszły weekend

Już w przyszłą sobotę, 20 sierpnia, we Wrocławiu odbędzie się 11. odsłona Europejskiej Nocy Literatury. Jedno z najważniejszych wrocławskich wydarzeń literackich, co roku przyciągające tysiące słuchaczek i słuchaczy, tym razem odwiedzi Przedmieście Świdnickie. Już możecie zacząć planować własne trasy: wiemy już kto, gdzie i co tej nocy przeczyta!

więcej

Odkryj świat roślin i zwierząt z Mikrograntami

Kiedy, jak nie latem ruszać na łąki, pola, polany, do parków i lasów, by odkrywać bioróżnorodność naszych miejskich zieleńców? W najbliższym czasie, dzięki działającym w ramach Mikrograntów specjalistom i specjalistkom od fauny i flory, odkryjecie, co „piszczy” w miejskiej trawie!

więcej

Nowy numer „Niezbędnika” jest już dostępny!

Kulturalne rozmowy, miejskie i festiwalowe przewodniki, fotohistorie, muzyczne i książkowe polecenia i kalendarium ponad 100 wydarzeń w całym mieście – poznajcie sierpniowo-wrześniową odsłonę „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”!

więcej