Menu

Idzie wiosna, idzie nowe – przed nami kolejne muzyczne odkrycia w Recepcji!

Songwriterski folk, eksperymentujący hip-hop czy występy rapersko-didżejskie – underground polskiej muzyki jest właśnie tutaj, w Recepcji! Wiosnę w klubokawiarni pod neonami będziemy witać na trzech koncertach.

Wiele osób pytało o przyjazd Hioba Dylana na Ruską 46. W końcu można mieć pewność – już 30 marca człowiek-wilk, bard-dziad zagra w Klubokawiarni Recepcji. Nosząc zwierzęcą maskę, nie boi się śpiewać o prawdziwej, otaczającej go rzeczywistości – o Klubie Paradise pod Radomiem, kolejnych barberach i budkach z kebabem, złotych polach pszenicy i kolegach, którzy „wyszli na ludzi”. Jego autorskie piosenki nawiązują do amerykańskich gatunków muzycznych, takich jak anti-folk czy outlaw country, ale wszystkie są po polsku i o Polsce. Mistrzowskie gry słów, anegdoty i celne puenty na giętkich dźwiękach starego banjo. Jedno jest pewne – to będzie coś zupełne innego. Bilety na koncert Hioba Dylana znajdziecie na platformie goingapp.pl.

Rap prosto z żorskiego podwórka

A czego ostatnio słucha Hiob Dylan? Polskiego hip-hopu. Jak mówi: „Uwielbiam tę muzykę, bo obok folku czy country, właśnie tutaj można znaleźć storytelling w formie, którą cenię”. Hip-hop jest również gatunkiem, który eksplorować można w Recepcji – już 6 kwietnia przy mikrofonie stanie pochodzący z Żor Sydoz. Wychowanek warszawskich klasyków z Molestą i JWP na czele oraz nowojorskiej szkoły od Nasa po Joey’ego Badassa. „Wandalizm elementem kultury” to nie tylko tytuł jego debiutanckiej płyty – to uliczne brzmienie przecięte młodocianym sznytem, sygnalizujące, że na pokładzie pojawiła się nowa nadzieja śląskiego rapu. Bilety na występ Sydoza kupicie na goingapp.pl.

Wrocławskie talenty na jednej scenie

Klubokawiarnia Recepcja to miejsce, które słynie przede wszystkim z regularnych spotkań didżejskich. Jednym ze stałych, lokalnych graczy jest DJ Skipless, do którego miksu wystąpią trzy autorki tekstów – poruszająca się w stylistyce r&b i urban popu SOFII oraz wrocławskie raperki Haja Graf i YanGaya. Tego wieczoru, na dźwiękach kręcących się, czarnych płyt usłyszymy pełne autentyczności i twórczej swobody teksty. Bilety na koncert, który odbędzie się 20 kwietnia, już wkrótce.

Do zobaczenia pod neonami!

Aktualności / Recepcja

Dźwiękowe ukojenie. Senny w Recepcji już 12 października

Subtelne, choć szczere teksty niesione na chwytliwych melodiach, które zostają z publicznością na długo po wybrzmieniu ostatniego słowa, bitu i akordu gitary. Już za kilka dni w klubokawiarni pod neonami zagra Senny. Przyjdź i posłuchaj na żywo i z bliska – to będzie wieczór, który ukoi Cię tej jesieni.

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu programowania wydarzeń oraz miejsc i zaangażuje się w koordynację klubokawiarni Recepcja i kontakty wewnątrz podwórka Ruska 46. Na zgłoszenia czekamy do 20 października.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.