Menu

Kierunek: miasto! Rusza następna edycja Sąsiedzkich spacerów

Historie skrywane przez okoliczne budynki, architektoniczne detale i fantazyjne szyldy – w tym roku ponownie zapraszamy na spacerowy szlak, by wspólnie odkryć sekrety kolejnych wrocławskich osiedli. Z kim i gdzie będziemy wędrować tego sezonu?

Po majówkowym wypoczynku, czas na spacerowy maraton! W tym roku wybierzemy się na Borek, Nadodrze, Nowy Dwór i Huby, zwiedzająckluczem trzech kategorii: architekturahandel i usługi oraz cuda i dziwyNa trasie zatrzymamy się przy okazałych willach, kamienicach bogatych w zdobienia i funkcjonalnych budynkach użyteczności publicznej. Naszej uwadze nie umkną targowiska czy sklepy i zakłady rzemieślnicze z wieloletnią historią. Poza tym poszukamy obiektów wyjątkowych – samoróbek, oddolnych interwencji, odręcznych napisów i innych fantazyjnych rozwiązań. Będziemy mieć oczy dookoła głowy i wytężony słuch na opowieści, którymi podzielą się z nami przewodnicy i przewodniczki, znający wybrane osiedla jak własną kieszeń.

Pierwsza wspólna wędrówka już 13 maja – znany i lubiany przewodnik, Szymon Maraszewski, zabierze uczestników i uczestniczki na architektoniczną wycieczkę po Borku. Ten, jak i każdy kolejny spacer, jest bezpłatny i rozpoczyna się o godzinie 11:00Nie obowiązują zapisy – lokalizacja zbiórki pojawi się w wydarzeniu na Facebooku tydzień przed startem, więc warto na bieżąco wypatrywać szczegółów.

Spacerowy plan na najbliższe miesiące prezentuje się tak:
Spacery niespieszne, zorientowane na detale i owocne w dyskusje – zapraszamy!

Aktualności / Wydarzenia

Mikrogranty 2023 – podsumuj z nami rok

Prawie sto projektów w całym mieście, masa nowych znajomości i ogrom doświadczeń – wspaniały był to rok w Mikrograntach, nie zapomnimy go nigdy! 15 grudnia podsumujemy mijające 12 miesięcy w programie, a oprócz statystyk i miłych rozmów, dorzucamy też mikroquiz i aż dwa koncerty. Dołącz do nas w Barbarze!

W Klubie pod Kolumnami rozpoczynamy nowe rozdanie!

Idzie nowe na wrocławskim Nadodrzu! Po zakończonym remoncie i kilkumiesięcznym badaniu, w zlokalizowanym na osiedlu Klubie pod Kolumnami rozpoczyna się nowe rozdanie. W jesiennym programie nie zabraknie propozycji dla dzieci i dorosłych, a jego inauguracja – wystawa i wieczór z improwizacjami – zaplanowana jest na 27 października.  

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.