Menu

Kierunek: miasto! Rusza następna edycja Sąsiedzkich spacerów

Historie skrywane przez okoliczne budynki, architektoniczne detale i fantazyjne szyldy – w tym roku ponownie zapraszamy na spacerowy szlak, by wspólnie odkryć sekrety kolejnych wrocławskich osiedli. Z kim i gdzie będziemy wędrować tego sezonu?

Po majówkowym wypoczynku, czas na spacerowy maraton! W tym roku wybierzemy się na Borek, Nadodrze, Nowy Dwór i Huby, zwiedzająckluczem trzech kategorii: architekturahandel i usługi oraz cuda i dziwyNa trasie zatrzymamy się przy okazałych willach, kamienicach bogatych w zdobienia i funkcjonalnych budynkach użyteczności publicznej. Naszej uwadze nie umkną targowiska czy sklepy i zakłady rzemieślnicze z wieloletnią historią. Poza tym poszukamy obiektów wyjątkowych – samoróbek, oddolnych interwencji, odręcznych napisów i innych fantazyjnych rozwiązań. Będziemy mieć oczy dookoła głowy i wytężony słuch na opowieści, którymi podzielą się z nami przewodnicy i przewodniczki, znający wybrane osiedla jak własną kieszeń.

Pierwsza wspólna wędrówka już 13 maja – znany i lubiany przewodnik, Szymon Maraszewski, zabierze uczestników i uczestniczki na architektoniczną wycieczkę po Borku. Ten, jak i każdy kolejny spacer, jest bezpłatny i rozpoczyna się o godzinie 11:00Nie obowiązują zapisy – lokalizacja zbiórki pojawi się w wydarzeniu na Facebooku tydzień przed startem, więc warto na bieżąco wypatrywać szczegółów.

Spacerowy plan na najbliższe miesiące prezentuje się tak:
Spacery niespieszne, zorientowane na detale i owocne w dyskusje – zapraszamy!

Aktualności / Wydarzenia

Znamy wyniki majowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane latem we Wrocławiu. Odkrywanie historii osiedli i kreatywne działania w duchu zero waste, taneczne, dźwiękowe, a nawet cyrkowe warsztaty i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!   

Święto Podwórka Ruska 46 

Wystawy i warsztaty, wieczorne koncerty i zjawiskowy drag queens show, kiermasz i długie, sąsiedzkie rozmowy – 21 i 22 czerwca zapraszamy na kolejną odsłonę Święta Podwórka! 

Czekając na magię z Oscarem Anderssonem

Wyobraźnia i mistycyzm mogą być zintegrowane z codziennym życiem. Z takiego założenia wychodzi rezydent Wrocławskiego Instytutu Kultury, na co dzień tworzący w Sztokholmie Oscar Andersson. W swojej twórczości Oscar koncentruje się na ponownym zaczarowaniu świata. Dlatego podczas warsztatów zatytułowanych „Waiting for Magic” (tłum. „Czekając na magię”) wspólnie z grupą młodzieży zainspiruje się podwodną mitologią.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.