Menu

Kierunek: miasto! Rusza następna edycja Sąsiedzkich spacerów

Historie skrywane przez okoliczne budynki, architektoniczne detale i fantazyjne szyldy – w tym roku ponownie zapraszamy na spacerowy szlak, by wspólnie odkryć sekrety kolejnych wrocławskich osiedli. Z kim i gdzie będziemy wędrować tego sezonu?

Po majówkowym wypoczynku, czas na spacerowy maraton! W tym roku wybierzemy się na Borek, Nadodrze, Nowy Dwór i Huby, zwiedzająckluczem trzech kategorii: architekturahandel i usługi oraz cuda i dziwyNa trasie zatrzymamy się przy okazałych willach, kamienicach bogatych w zdobienia i funkcjonalnych budynkach użyteczności publicznej. Naszej uwadze nie umkną targowiska czy sklepy i zakłady rzemieślnicze z wieloletnią historią. Poza tym poszukamy obiektów wyjątkowych – samoróbek, oddolnych interwencji, odręcznych napisów i innych fantazyjnych rozwiązań. Będziemy mieć oczy dookoła głowy i wytężony słuch na opowieści, którymi podzielą się z nami przewodnicy i przewodniczki, znający wybrane osiedla jak własną kieszeń.

Pierwsza wspólna wędrówka już 13 maja – znany i lubiany przewodnik, Szymon Maraszewski, zabierze uczestników i uczestniczki na architektoniczną wycieczkę po Borku. Ten, jak i każdy kolejny spacer, jest bezpłatny i rozpoczyna się o godzinie 11:00Nie obowiązują zapisy – lokalizacja zbiórki pojawi się w wydarzeniu na Facebooku tydzień przed startem, więc warto na bieżąco wypatrywać szczegółów.

Spacerowy plan na najbliższe miesiące prezentuje się tak:
Spacery niespieszne, zorientowane na detale i owocne w dyskusje – zapraszamy!

Aktualności / Wydarzenia

Zdjęcie mężczyzny na podwórku Ruska 46. Mężczyzna pozuje do kamery trzymając prawą rękę na głowie. W drugiej trzyma balon w kształcie bajkowego królika. W tle widać tłum świętujących i rozświetlone neony. Święto Podwórka Ruska 46 – poznaj program

Ruska 46 to nie tylko najjaśniejsze podwórko we Wrocławiu, ale i prawdziwy artystyczny mikrokosmos tworzony przez blisko 40 instytucji i organizacji kulturalnych. Już po raz trzeci ta barwna społeczność zaprasza na Święto Podwórka, które odbędzie od 16 do 18 czerwca. Poznaj program weekendu!

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.