Od końca września do końca grudnia Wrocławski Instytut Kultury we współpracy z Fundacją Obserwatorium przeprowadzać będą pierwsze we Wrocławiu badanie publiczności i niepubliczności wrocławskich scen teatralnych (instytucjonalnych, prywatnych i niezależnych).
Idea wizyt „od zaplecza” jest oparta na wspólnych tematycznych wycieczkach osób działających w kulturze. Naszym pierwszym przystankiem będzie budynek Centrum Kultury Nowy Pafawag, którego przestrzeń, historię i sposób komunikacji poznamy już 6 czerwca. Zapisy na spotkanie trwają, zapraszamy!
Już w czerwcu wystartuje pierwsza edycja Szkoły Sąsiedzkich Spacerów. Nowy projekt Wrocławskiego Instytutu kultury to cykl szkoleń i warsztatów, który przeprowadzi uczestników i uczestniczki przez cały proces planowania i prowadzenia spaceru: od zbierania materiałów archiwalnych aż po promocję spaceru w swojej społeczności. Zapisy potrwają do 27 maja.
Porzucone portfolia, nigdy niedokończone strony, rozgrzebane profile na LinkedInie czy nieregularnie prowadzone konta na Instagramie – kto tego nie ma za sobą, może odpuścić sobie trzecie w tym roku spotkanie w ramach projektu Praktyki Kultury. 21 maja wspólnie z Michałem Zalewskim z Dobrze Powiedziane nauczymy się budować swój wizerunek jako aktywnego w kulturze eksperta/ekspertki.
21 marca, warsztatem prowadzonym przez Ulę Buyuly z z Pracowni Artist in Bloom, wystartuje odświeżona odsłona organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury cyklu aktywności edukacyjnych dla osób działających w polu kultury. Na projekt Praktyki Kultury złożą się spotkania warsztatowe, szkoleniowe, treningowe oraz aktywności oparte na samouczenie się środowiska.
Za nami drugi rok działalności Wrocławskiego Instytutu Kultury i trzeba przyznać, że był to kolejny rok pełen zmian i wyzwań. Okazało się jednak, że zmiana to nasz żywioł pozwalający na nieustanne wychodzenie poza dobrze znane ramy. Niezmienne pozostają jednak cztery kluczowe filary, na których Instytut opiera swoje funkcjonowanie. Jednym z nich jest umożliwianie rozwoju zawodowego […]
Jak istotna okazała się niezależność środowiska kultury dla wyniku wyborów? Zdaniem Koalicji Miast dla Kultury to głównie dzięki kreatywnym Polkom i Polakom oraz stanowiącym dla nich bezpieczną przystań samorządom udało się zmobilizować do obywatelskiej aktywności rekordową liczbę wyborców – zwłaszcza tych, którzy doceniają wartość wolności słowa i tworzenia.
Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu międzynarodowego i zaangażuje się m.in. w koordynację programu rezydencyjnego AIR Wro i kontakty z zagranicznymi partnerami instytucji. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia.
Lubimy pomagać Wam zdobywać nowe kompetencje. Dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu do współorganizowania trzeciej edycji Dwulatki. Szkoły Praktyk Animacyjnych. Za nami już trzy zjazdy w ramach boku tematycznego „Wiedza” – poznajcie szczegóły!
Trzy lata temu Departament Spraw Społecznych i Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia podjęły się wykonania diagnozy samorządowego pola wrocławskiej kultury. W roku 2022 do tych prac dołączył nasz Instytut. 27 czerwca zapraszamy na spotkanie podsumowujące te działania.
Razem z Fundacją Katarynka i biurem Wrocław Bez Barier za niespełna miesiąc organizujemy czwartą edycję konferencji „Kultura dla wszystkich”. Zanim jednak ogłosimy program, zapraszamy Was do jego współtworzenia!
Nie zwalniamy tempa i ogłaszamy kolejny etap Diagnozy Wrocławskiej Kultury – jesienią zapraszamy na cykl warsztatów i rozmów skierowanych do osób aktywnie działających w kulturze.