Od września do końca roku Wrocławski Instytut Kultury we współpracy z Fundacją Obserwatorium prowadzi projekt badawczy o wrocławskich scenach teatralnych (instytucjonalnych, prywatnych i niezależnych).
Od września do końca roku Wrocławski Instytut Kultury we współpracy z Fundacją Obserwatorium prowadzi projekt badawczy o wrocławskich scenach teatralnych (instytucjonalnych, prywatnych i niezależnych).
W sobotę, 16 listopada, w Barbarze odbyło się podsumowanie projektu Dwulatka. Szkoła Praktyk Animacyjnych. Dwuletni kurs, realizowany wspólnie przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Wrocławski Instytut Kultury, skierowany był do osób chcących wzmocnić swoje umiejętności lub zdobyć doświadczenie w pracy ze społecznościami lokalnymi.
Za nami webinary i mentoringi online, a teraz czas na spotkanie twarzą w twarz! 9 i 10 grudnia, grono doświadczonych artystek, projektantów, rzemieślniczek, kuratorów, koordynatorek i menadżerów spotka się z osobami aktywnymi w obszarze sztuk wizualnych, chcących omówić tematy związane z rozwojem swojej twórczości artystycznej.
16 listopada spotkamy się w Barbarze, by – po dwóch latach Szkoły Praktyk Animacyjnych, prowadzonej wspólnie przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Wrocławski Instytut Kultury – posłuchać o czterech zrealizowanych inicjatywach i porozmawiać o zaangażowaniu instytucji kultury z różnych części Polski w oddolne, społeczne projekty.
Wystartowały zapisy na kilkutygodniowy cykl edukacyjnych spotkań online, dzięki którym osoby aktywne w polu sztuk wizualnych dowiedzą się więcej o świadomym kierowaniu swoją marką. Inicjowanie współprac i profesjonalizowanie twórczej aktywności zgodnie z własnymi wartościami – zapraszamy!
Od końca września do końca grudnia Wrocławski Instytut Kultury we współpracy z Fundacją Obserwatorium przeprowadzać będą pierwsze we Wrocławiu badanie publiczności i niepubliczności wrocławskich scen teatralnych (instytucjonalnych, prywatnych i niezależnych).
Po wakacjach wracamy z naszymi integrująco-inspiracyjnymi wizytami we wrocławskich organizacjach i instytucjach kultury oraz z kolejnymi warsztatami, dzięki którym poznamy wiele praktycznych narzędzi i metod – tym razem w skutecznej pracy z kreatywnością.
Mapa oddolnych inicjatyw okołoartystycznych, działających blisko lokalnej społeczności, wciąż się poszerza – przyjrzyjmy się jej z bliska! Kilkanaście nieformalnych, twórczych kolektywów poznamy już 5 października w Barbarze i dzień później podczas wspólnych wizyt studyjnych.
Idea wizyt „od zaplecza” jest oparta na wspólnych tematycznych wycieczkach osób działających w kulturze. Naszym pierwszym przystankiem będzie budynek Centrum Kultury Nowy Pafawag, którego przestrzeń, historię i sposób komunikacji poznamy już 6 czerwca. Zapisy na spotkanie trwają, zapraszamy!
Już w czerwcu wystartuje pierwsza edycja Szkoły Sąsiedzkich Spacerów. Nowy projekt Wrocławskiego Instytutu kultury to cykl szkoleń i warsztatów, który przeprowadzi uczestników i uczestniczki przez cały proces planowania i prowadzenia spaceru: od zbierania materiałów archiwalnych aż po promocję spaceru w swojej społeczności. Zapisy potrwają do 27 maja.
Porzucone portfolia, nigdy niedokończone strony, rozgrzebane profile na LinkedInie czy nieregularnie prowadzone konta na Instagramie – kto tego nie ma za sobą, może odpuścić sobie trzecie w tym roku spotkanie w ramach projektu Praktyki Kultury. 21 maja wspólnie z Michałem Zalewskim z Dobrze Powiedziane nauczymy się budować swój wizerunek jako aktywnego w kulturze eksperta/ekspertki.
21 marca, warsztatem prowadzonym przez Ulę Buyuly z z Pracowni Artist in Bloom, wystartuje odświeżona odsłona organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury cyklu aktywności edukacyjnych dla osób działających w polu kultury. Na projekt Praktyki Kultury złożą się spotkania warsztatowe, szkoleniowe, treningowe oraz aktywności oparte na samouczenie się środowiska.