Menu

„Kultura dla wszystkich” – zaprezentuj się na konferencji!

Razem z Fundacją Katarynka i biurem Wrocław Bez Barier za niespełna miesiąc organizujemy czwartą edycję konferencji „Kultura dla wszystkich”. Zanim jednak ogłosimy program, zapraszamy Was do jego współtworzenia!

Tegoroczna odsłona konferencji „Kultura dla wszystkich” poświęcona będzie kryzysom zdrowia psychicznego wśród odbiorców kultury. Tematem przewodnim będą dobre praktyki w pracy instytucji i organizacji tworzących życie kulturalne oraz ich doświadczenia w otwieraniu się i współpracy z osobami w kryzysie zdrowia psychicznego. Tym razem spotkamy się 24 maja w Barbarze, zaplanowaliśmy też transmisję z tłumaczeniem na PJM i transkrypcją na żywo. Jednak zanim spotkamy się przy ulicy Świdnickiej 8B mamy dla Was propozycję współtworzenia programu wydarzenia.

Organizujesz dostępne wydarzenie? Dostosowujesz swoją instytucję do potrzeb osób w kryzysie zdrowia psychicznego? Tworzysz przestrzeń bez barier? Podziel się z nami swoją historią!

Zachęcamy do zgłoszeń swoich opowieści, które zaprezentujecie na konferencji w formacie Pecha Kucha: 20 slajdów, na każdy po 20 sekund. Razem da to 7 minut zwięzłej i dynamicznej prezentacji. Do zgłoszeń zapraszamy przedstawicieli instytucji kultury, edukatorów, animatorów kultury, przedstawicieli samorządów, przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz samorzeczników i asystentów zdrowienia.

Zgłoszenia można przesyłać przez formularz dostępny TUTAJ

Na propozycje czekamy do 7 maja 2023 do godziny 18:00. Po tym terminie skontaktujemy się ze wszystkimi zainteresowanymi. Ze względu na ograniczony czas do uczestnictwa zaprosimy osoby z najciekawszymi prezentacjami.

Więcej informacji o programie konferencji już wkrótce!
Konferencja „Kultura dla wszystkich”

Termin: 24 maja, godz. 11:00–14:00
Miejsce: Barbara, ul. Świdnicka 8b, 50-067 Wrocław.

Organizatorzy: Fundacja Katarynka, Wrocławski Instytut Kultury
Partnerzy: Fundacja Opieka i Troska, Fundacja Kultury Bez Barier

Pytania prosimy kierować do Magdy Brumirskiej-Zielińskiej, magdabz@fundacjakatarynka.pl

Aktualności / Kompetencje

Podsumowanie roku 2023: KOMPETENCJE I BADANIA 

Za nami drugi rok działalności Wrocławskiego Instytutu Kultury i trzeba przyznać, że był to kolejny rok pełen zmian i wyzwań. Okazało się jednak, że zmiana to nasz żywioł pozwalający na nieustanne wychodzenie poza dobrze znane ramy. Niezmienne pozostają jednak cztery kluczowe filary, na których Instytut opiera swoje funkcjonowanie. Jednym z nich jest umożliwianie rozwoju zawodowego […]

Głos miast o kulturze

Jak istotna okazała się niezależność środowiska kultury dla wyniku wyborów? Zdaniem Koalicji Miast dla Kultury to głównie dzięki kreatywnym Polkom i Polakom oraz stanowiącym dla nich bezpieczną przystań samorządom udało się zmobilizować do obywatelskiej aktywności rekordową liczbę wyborców – zwłaszcza tych, którzy doceniają wartość wolności słowa i tworzenia.

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu międzynarodowego i zaangażuje się m.in. w koordynację programu rezydencyjnego AIR Wro i kontakty z zagranicznymi partnerami instytucji. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.