Menu

Nabór do Mikrograntów trwa. Latem weź miasto w swoje ręce!

Mimo trwającej majówki, nie zapominamy o corocznych mikrograntowych terminach! 1 maja ruszył drugi w tym roku nabór – przez najbliższe dwa tygodnie czekamy na Wasze propozycje nowych projektów animacyjnych, edukacyjnych oraz rekreacyjnych.

W majowym naborze szykujemy się na projekty realizowane w lipcu, sierpniu i w pierwszej połowie września. Do 15 maja czekamy na propozycje inicjatyw, których celem jest wzajemne poznanie się, integracja, ciekawe spędzanie czasu wolnego, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. W ramach projektów mogą odbywać się różnego rodzaju warsztaty, tematyczne spotkania, wędrówki śladami ciekawych osiedlowych historii lub inne sąsiedzkie aktywności. Najważniejsze, by angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki wrocławskich osiedli!

Propozycje możecie zgłaszać przez formularz, który dostępny jest do 15 maja na stronie: mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl.

14 wybranych przez komisje projektów otrzyma od nas wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wyniki ogłosimy 13 czerwca, a same projekty będziemy realizować z Wami aż do 10 września.

Jak to działa?

Inspiracji do własnych osiedlowych inicjatyw możecie poszukać między innymi wśród działań realizowanych z pierwszego w tym roku naboru. Wśród projektowych zapowiedzi znajdziecie więcej o inicjatywach skupionych na zmysłach, działaniach poświęconych aktywnemu poznawaniu najbliższej okolicy, a także tych, które pomagają nam w zdobyciu nowych rzemieślniczych umiejętności.

Wasze pomysły lokalizować możecie na terenie jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. By wziąć udział w naborze nie musicie mieć stałego meldunku w mieście – ważne, by chcieć działać w jego granicach!

Niezależnie na jaki pomysł się zdecydujecie, pomożemy Wam zadbać o niezbędną infrastrukturę  i warunki do bezpiecznego działania. Wesprzemy Was w rozpoczęciu czy też kontynuacji przygody z aktywnością dla lokalnej społeczności, a jednocześnie zainicjujemy z Wami współpracę z osiedlowymi liderami i liderkami. Jako Wrocławski Instytut Kultury jesteśmy współorganizatorami Waszych projektów w Mikrograntach, co oznacza, że jesteśmy stroną odpowiedzialną za administrację i księgowość, a także pomagamy Wam w tych kwestiach, w których jako osoby koordynujące projekt (pierwszy, czy też kolejny) chcecie się podszkolić.

Warto rozmawiać

Już 4 maja w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) szykujemy spotkanie informacyjne, na którym porozmawiamy m.in. o zasadach i sposobie współpracy w ramach Mikrograntów. Jeśli więc macie pytania lub wątpliwości, to o godzinie 17:30 wspólnie omówimy szczegóły ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych. Możecie również obejrzeć nagranie spotkania, które transmitowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Jeśli wolicie porozmawiać w nieco mniejszym gronie, to do końca naboru prowadzimy też indywidualne konsultacje – telefoniczne i mailowe, możemy się też spotkać na żywo, ale po wcześniejszym umówieniu(zgłaszajcie się przez maila lub telefon: mikrogranty@instytutkultury.pl, +48 71 712 75 72). Dlaczego warto z nami porozmawiać? Dzięki temu możecie uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z błędami formalnymi, doszlifować swoją propozycję i sprawdzić, czy Wasza inicjatywa wpisuje się w ramy programu.

→ Wzór wniosku w wersji edytowalnej – tutaj możecie wpisać swój pomysł do konsultacji z nami i wysłać go nam przez maila. Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznajcie się też z naszym regulaminem i innymi przydatnymi dokumentami, które możecie znaleźć TUTAJ

Na drugi tydzień maja zaplanowałyśmy również webinar pisania projektów, podczas którego krok po kroku opowiemy Wam, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku. Z zapisanymi mailowo osobami(zgłaszać możecie się mailowo na adres mikrogranty@instytutkultury.pl) połączymy się online 9 maja o godzinie 17:30.

Już się nie możemy doczekać Waszych nowych propozycji – do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas również na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Aktualności / Mikrogranty

Znamy wyniki majowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane latem we Wrocławiu. Odkrywanie historii osiedli i kreatywne działania w duchu zero waste, taneczne, dźwiękowe, a nawet cyrkowe warsztaty i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!   

68 pomysłów na wydarzenia w mieście! 

Zamykamy drugi w tym roku nabór wniosków do Mikrograntów. Od 1 do 15 maja można było składać swoje propozycje cyklicznych wydarzeń, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tego lata. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych pojawiły się liczne zgłoszenia, które następnie przejdą do weryfikacji formalnej i oceny komisji. Zwycięskie inicjatywy poznamy […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.