Menu

Majowy nabór do Mikrograntów pod lupą  

W oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięskich inicjatyw spośród 68 nadesłanych wniosków, przyjrzyjmy się statystyce. Najaktywniejsze osiedla, najczęstsze błędy formalne i Wasze pomysły na spędzanie lata w mieście – analizujemy liczby drugiego w tym roku naboru do Mikrograntów.  

Od 1 do 15 maja do ogólnomiejskiego programu można było zgłaszać propozycje wydarzeń integrujących mieszkańców i mieszkanki Wrocławia. Komisja jurorska, o której więcej przeczytacie tutaj, właśnie ocenia wnioski nadesłane przez osoby fizyczne i grupy nieformalne. Wybraną czternastkę poznamy już 11 czerwca – czekając na wyniki, rzucamy światło na majowy nabór do Mikrograntów.  

Zgłoszenia i dyskwalifikacje  

W poprzednim, lutowym naborze, przodowały zgłoszenia od grup nieformalnych – tym razem więcej wniosków napłynęło od pojedynczych liderów i liderek, chcących działać na lokalnym gruncie. Oczywiście w obu przypadkach otrzymujecie od nas pełne wsparcie przy realizacji projektu. Mimo, że nasza ścieżka jest w swojej nazwie dwuczłonowa, pamiętajcie, że jako lider/-ka inicjatywy możecie złożyć tylko jeden wniosek w naborze.   


Z dużej liczby zgłoszonych projektów cieszymy się dopiero wtedy, gdy niewiele z nich musimy zdyskwalifikować. Niestety, przez błędy formalne, wykluczyłyśmy 24 z 68 projektów. Jako zespół dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować Was do wzięcia udziału w programie. Bierzcie udział w naborowych spotkaniach informacyjnych, oglądajcie nasz przyjazny wideoporadnik, a materiały pomocnicze, które znajdziecie w zakładce Mikrograntów, potraktujcie jako lekturę obowiązkową przed wysłaniem wniosku. Poza tym pamiętajcie, że od momentu ogłoszenia każdego naboru możecie skonsultować z nami swój pomysł mailowo, na żywo, czy dopytać o nurtujące kwestie telefonicznie zanim złożycie wniosek w systemie. Wierzcie nam, po rozmowie i dobrym przygotowaniu, formalności i zasady programu okazuję się całkiem proste.  

Najczęstsze błędy formalne w majowym naborze: 

Gdzie planujecie swoje wydarzenia?  

Czternaście zwycięskich projektów, które poznamy już 11 czerwca, realizowanych będzie od końca czerwca do połowy września. Letnie dni będą w sam raz na poznawanie się w plenerze! Prawie połowa nadesłanych zgłoszeń zakłada wykorzystanie infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ciekawe, w jakich miejscach, powstałych dzięki mieszkańcom i mieszkankom, spotkamy się tym razem! Być może czekają nas sportowe rozgrywki na osiedlowym boisku? Pikniki w parku lub gry miejskie na placu zabaw? Za uzasadnione i kreatywne wykorzystanie infrastruktury WBO komisja przyznaje dodatkowe punkty – życzymy ich Wam jak najwięcej! 


W poprzednim naborze Krzyki okazały się bezkonkurencyjnie najbardziej aktywnym osiedlem pod względem liczby planowanych wydarzeń. I tym razem przodują – ex aequo ze Śródmieściem. Tuż za nimi Fabryczna i na czwartym miejscu Psie Pole, które wypadło najgorzej również pod względem poprawności nadesłanych wniosków, z których połowa nie przeszła do oceny meretorycznej.  

I jeszcze większy zoom. Na poniższej mapie możecie prześledzić liczby wszystkich działań zaplanowanych na konkretnych osiedlach w ramach czterech wyróżnionych w naszym regulaminie obszarów Wrocławia. Zwróćcie też uwagę na „wygaszone” pola, czyli miejsca, w których nie zlokalizowano żadnych wydarzeń. Klecina, Wojszyce, Gajowice czy Kowale – liczymy na Waszą aktywność w kolejnym naborze!  
 


Wasze pomysły na sąsiedzkie wydarzenia w mieście   

Podczas nadchodzącego lata będzie sporo okazji do integracji w plenerze! Planujecie m.in. aktywności sportowe i zajęcia redukujące stres czy lubiane w programie spotkania ekologiczno-przyrodnicze. Wiele z zaproponowanych wydarzeń ma potencjał międzykulturowy – czekają nas cykle spotkań zacieśniających więzy między społecznością polską, ukraińską i białoruską. Poza tym jak zwykle chcecie integrować mieszkańców i mieszkanki poprzez działania rękodzielnicze i muzyczne. Szykuje się kolejna pora roku pełna sąsiedzkich, wspaniałych wspomnień! 

Co po wynikach? 

Wybrane inicjatywy z czterech obszarów, które poznamy 11 czerwca, otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), ale też pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wydarzenia w ramach zwycięskich projektów realizowane będą od czerwca do końca września.  

Trzymamy kciuki i… do zobaczenia na osiedlach! 

Aktualności / Mikrogranty

Znamy wyniki majowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane latem we Wrocławiu. Odkrywanie historii osiedli i kreatywne działania w duchu zero waste, taneczne, dźwiękowe, a nawet cyrkowe warsztaty i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!   

68 pomysłów na wydarzenia w mieście! 

Zamykamy drugi w tym roku nabór wniosków do Mikrograntów. Od 1 do 15 maja można było składać swoje propozycje cyklicznych wydarzeń, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tego lata. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych pojawiły się liczne zgłoszenia, które następnie przejdą do weryfikacji formalnej i oceny komisji. Zwycięskie inicjatywy poznamy […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.