Menu

Nowy numer „Niezbędnika” jest już dostępny!

Końcówka lata to dla wielu z nas czas, który spędzamy poza miastem – na wakacjach, wczasach, urlopach. Jeśli na przełomie sierpnia i września będziecie jednak we Wrocławiu, to bez obaw – chętnie zadbamy o to, byście i tutaj mogli zażyć aktywnego, kulturalnego wypoczynku. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w najnowszym „Niezbędniku”.

W tym numerze zachęcamy do spacerowania: z „Niezbędnikiem” w jednej ręce, a mapą w drugiej wybierzemy się choćby na Huby, gdzie już 19 sierpnia zagości kolejna edycja Europejskiej Nocy Literatury (wywiad z jej kuratorką, Sylwią Chutnik, przeczytacie na stronach 6-9). Będziemy eksplorować też Przedmieście Odrzańskie – tak dzięki kolejnej odsłonie Kinomuralu (s. 11), jak i przy pomocy stworzonego przez Macieja Wlazło rzemieślniczego spacerownika po placu świętego Macieja (s. 35-37). A jeśli macie ochotę na krótki city break, to może warto wybrać się na któryś z odbywających na Dolnym Śląsku festiwali? W drugiej części naszego przewodnika po regionie polecamy wypady do Sokołowska, Bolesławca i Wałbrzycha (s. 40-41).

Wczasom, a dokładnie architekturze, która na ich potrzeby była tworzona, poświęcona jest też wystawa, którą do końca września oglądać można w Muzeum Architektury (s. 26-27). To nie jedyna ekspozycja, o której przeczytacie w tym numerze: zapraszamy też do galerii BWA Wrocław Główny (s. 12-13), na Biennale Fotografii TIFF (s. 32-33) czy otwarcie Krupa Art Foundation (s. 38). A poza tym na wydarzenia filmowe, teatralne, muzyczne lub literackie – wrocławski program kulturalny jest tematycznie niezwykle zbalansowany i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Szczególnie po przejrzeniu kalendarium „Niezbędnika”, w którym nieodmiennie czeka na Was ponad 100 pozycji.

Życzymy kulturalnego babiego lata!

Zespół Niezbędnych

Wykorzystana na okładce fotografia jest autorstwa Kine Michelle Bruniery i pochodzi z projektu „Czyje głosy są słyszane?”.

Aktualności / Wydarzenia

Wystawa „Osad” Laury Adel w IP Studio

Obrazy multimedialne generowane przez dźwięk, interaktywne wydruki techniką 3D i sztuka cyfrowa przenosząca poezję przestrzeni miejskich w środowisko wirtualne – od 11 stycznia zapraszamy na intermedialną wystawę prac Laury Adel będącą twórczym podsumowaniem indywidualnej i warsztatowej pracy artystki w trakcie miesięcznej rezydencji MagiC Carpets.   OSAD to spojrzenie na Wrocław z perspektywy odkrywcy, odkrywczyni. Obrazy, […]

Podsumowanie roku 2023: WYDARZENIA

Całkiem nowe cykle tematyczne, dziesiątki spotkań, dyskusji, spacerów, wreszcie – trzecia lokalizacja w sieci miejsc Wrocławskiego Instytutu Kultury. Rok 2023 obfitował w wydarzenia – pojawialiście i pojawiałyście się na nich tłumnie, mamy więc nadzieję, że udało nam się zaspokoić Wasze kulturalne apetyty! 

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.