Menu

Nowy numer „Niezbędnika” jest już dostępny!

Końcówka lata to dla wielu z nas czas, który spędzamy poza miastem – na wakacjach, wczasach, urlopach. Jeśli na przełomie sierpnia i września będziecie jednak we Wrocławiu, to bez obaw – chętnie zadbamy o to, byście i tutaj mogli zażyć aktywnego, kulturalnego wypoczynku. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w najnowszym „Niezbędniku”.

W tym numerze zachęcamy do spacerowania: z „Niezbędnikiem” w jednej ręce, a mapą w drugiej wybierzemy się choćby na Huby, gdzie już 19 sierpnia zagości kolejna edycja Europejskiej Nocy Literatury (wywiad z jej kuratorką, Sylwią Chutnik, przeczytacie na stronach 6-9). Będziemy eksplorować też Przedmieście Odrzańskie – tak dzięki kolejnej odsłonie Kinomuralu (s. 11), jak i przy pomocy stworzonego przez Macieja Wlazło rzemieślniczego spacerownika po placu świętego Macieja (s. 35-37). A jeśli macie ochotę na krótki city break, to może warto wybrać się na któryś z odbywających na Dolnym Śląsku festiwali? W drugiej części naszego przewodnika po regionie polecamy wypady do Sokołowska, Bolesławca i Wałbrzycha (s. 40-41).

Wczasom, a dokładnie architekturze, która na ich potrzeby była tworzona, poświęcona jest też wystawa, którą do końca września oglądać można w Muzeum Architektury (s. 26-27). To nie jedyna ekspozycja, o której przeczytacie w tym numerze: zapraszamy też do galerii BWA Wrocław Główny (s. 12-13), na Biennale Fotografii TIFF (s. 32-33) czy otwarcie Krupa Art Foundation (s. 38). A poza tym na wydarzenia filmowe, teatralne, muzyczne lub literackie – wrocławski program kulturalny jest tematycznie niezwykle zbalansowany i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Szczególnie po przejrzeniu kalendarium „Niezbędnika”, w którym nieodmiennie czeka na Was ponad 100 pozycji.

Życzymy kulturalnego babiego lata!

Zespół Niezbędnych

Wykorzystana na okładce fotografia jest autorstwa Kine Michelle Bruniery i pochodzi z projektu „Czyje głosy są słyszane?”.

Aktualności / Wydarzenia

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu programowania wydarzeń oraz miejsc i zaangażuje się w koordynację klubokawiarni Recepcja i kontakty wewnątrz podwórka Ruska 46. Na zgłoszenia czekamy do 20 października.

Weź udział w II edycji Sztuki sąsiedztwa!

Sztuka i sąsiedztwo to para idealna. Dlatego na przełomie 21 i 22 października po raz kolejny zapraszamy na spotkania z kilkunastoma okołoartystycznymi inicjatywami z obrzeży różnych miast. Zdobądź wiedzę, garść inspiracji oraz porozmawiaj z osobami, które wzmacniają lokalną integrację i odznaczają się niezwykłą kreatywnością w sektorze kultury.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.