Osiedlowe pogotowie integracyjne

Nie ma lepszego sposobu na poznawanie wrocławskich osiedli niż aktywne spędzanie czasu z ich mieszkankami i mieszkańcami. Nie ma też nic przyjemniejszego niż zdobywanie nowych przyjaciół i uczenie się nowych rzeczy. A jeśli to tego wszystkiego dodamy jeszcze spotkania w miłej atmosferze, pozostaje nam już tylko zanucić jak w znanej piosence sprzed lat – „Jak dobrze mieć sąsiada…”.

Tej jesieni w ramach Mikrograntów czeka na nas szereg osiedlowych spotkań integracyjnych. Przed nami kulinarne przygody łączące pokolenia i kultury, warsztaty ekologiczne i artystyczne w magicznej oprawie oraz aktywności na świeżym powietrzu. Tym razem przedstawiamy Wam porcję mikrograntowych projektów, które pozwolą na lepsze poznanie dalszych oraz bliższych sąsiadek i sąsiadów z Księża, Tarnogaju i Brochowa oraz Pracz Odrzańskich i Stabłowic.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze dzieje się w ramach Mikrograntów, możesz sprawdzić nasz poprzedni wpis na temat jesiennych wydarzeń plenerowych: TUTAJ

Wszystkie drogi prowadzą do… kuchni

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze imprezy czy spotkania towarzyskie zazwyczaj kończą się w prawdziwym sercu każdego domu, czuli kuchni. Dlaczego zatem nie zorganizować fantastycznych i aromatycznych spotkań przy krojeniu, gotowaniu i wekowaniu? Dzięki projektowi Olivii Wajsen  „W październiku moc słoików” Brochów stanie się miejscem zdobywania kulinarnych doświadczeń. Uczestniczki i uczestniczki warsztatów będą mogli wymienić się przepisami, poznać nowe smaki i wspólnie przygotować jesienno-zimowe przetwory, którymi podzielą się z Seniorami z Dziennego Domu Pomocy oraz Mieszkańcami Bloku Socjalnego przy ul. Koreańskiej 1.

Warsztaty kulinarne będą odbywać się we wszystkie soboty listopada, a każde spotkanie poświęcone zostanie innemu zagadnieniu. Zaczynamy już 5. listopada! Co ważne, uczestniczyć w nich może absolutnie każdy – zarówno ten, kto w kuchni radzi sobie doskonale, jak i ten, kto głównie w niej jada lub zmywa. Organizatorzy gwarantują, że pracy będzie dużo i wystarczy jej dla wszystkich. Uczta finałowa, czyli wielkie smakowanie przygotowanych frykasów, zaplanowana została na sobotę 3 grudnia, a wisienką – tym razem na słoiku – będzie przepiśnik, który zwieńczy cały cykl spotkań. Znajdziemy w nim receptury brochowian, kilka słów o uczestniczkach i uczestnikach warsztatów oraz zdjęcia i ciekawostki.

Na warsztaty obowiązują zapisy: poprzez formularz: TUTAJ lub osobiście w Brochowskim Centrum Aktywności Lokalnej

fot. Jerzy Wypych

Harmonogram warsztatów

kliknij, aby sprawdzić harmonogram
5.11 | 14:30 – 17:00 | Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej, u. Koreańska 1a
Owoce na start!

12.11 | 14:30 – 17:00 | Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej, u. Koreańska 1a
Jarzynowe inspiracje

19.11 | 14:30 – 17:00 | Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej, u. Koreańska 1a
Słoikowy misz-masz

26.11 | 14:30 – 17:00 | Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej, u. Koreańska 1a
Słoikowe danie dnia

3.12 | 16:00 – 20:00 Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej, u. Koreańska 1a
Zapraszamy do stołu – finał

Bajkowy sposób na integrację

Czy masz ochotę na medytację na świeżym powietrzu razem z Babą Jagą? A może chciał(a)byś zostać jednym z krasnoludków, który pomoże Królewnie Śnieżce zaprowadzić porządek? Maria Kasprzak i Alena Dubautsava zapraszają do udziału w cyklu magicznych spotkań w ramach projektu „Księże z bajki i tajemnice Tarnogaju”, które pozwolą stworzyć przestrzeń ułatwiającą nawiązywanie relacji między stałymi mieszkańcami i migrantami oraz miejsce, które stanie się wsparciem dla rodzin i osób samodzielnie zamieszkujących Wrocław.

Projekt łączy w sobie tematykę ekologii, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz relacji międzyludzkich, a cotygodniowe spotkania osadzone będą w klimatach znanych baśni i magii. Na uczestników i uczestniczki czekają rozmowy przy wspólnie przygotowanych posiłkach, pleceniu makram i warsztatów twórczych dla dzieci i dorosłych. Wśród prowadzących znajdą się osoby mówiące w języku polskim, angielskim i rosyjskim oraz międzypokoleniowe skierowane do wszystkich chętnych.

Zapisy na wydarzenia prowadzone są przez FORMULARZ

fot. Anna Kopeć

Harmonogram spotkań

kliknij, aby sprawdzić harmonogram
5.11 | 14.00 | CAL Księże ul. Rybnicka 39
Królewna Śnieżka szuka Krasnoludków
sprzątanie okolicy z Królewną Śnieżką i 7 krasnoludkami połączone z edukacją ekologiczną, zakończone piknikiem. (ok. 4-5h)

19.11 | 12.00 | CAL Księże ul. Rybnicka 39
Kopciuszek w kuchni
Wspólne przygotowanie dań kuchni ukraińskiej, białoruskiej, polskiej, kazachskiej (ok. 3-4h).

26.11 | 11:00 | Park Tarnogajski
Baba Joga i Tajemnice Tarnogaju
Medytacja i świadomy oddech na świeżym powietrzu oraz gra terenowa dla rodzin „Duch Tarnogaju”

27.11 | 17:00 | CAL Księże ul. Rybnicka 39
Wrzeciono Śpiącej Królewny
Wspólna twórczość na rzecz osiedla: plecenie makram – kwietników.

11.12 | 12:00 i 15:00 | CAL Księże ul. Rybnicka 39
Komnata Roszpunki
Warsztaty twórcze kreatywne dla dzieci (12.00) i dorosłych (15.00).

W grupie zawsze raźniej, czyli jak poradzić sobie z jesienią?

Pierwsze spotkanie projektu Poszukiwaczy Aktywnych Przygód, „Akcja integracja – sposób na jesienną pluchę!” już za nami, ale nie załamujcie rąk, jeszcze w listopadzie zapraszamy na drugi z cyklu warsztatów międzypokoleniowych, który odbędą się już 17 listopada na Praczach Odrzańskich. Spotkanie wprowadzi nas już w klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a jego uczestniczki i uczestnicy wykonają kalendarze adwentowe.

Wydarzeniem kulminacyjnym projektu będzie mikołajkowa gra terenowa „Poszukiwania Rudolfa”, która odbędzie się 6 grudnia przeznaczona dla czteroosobowych grup składających się z dzieci i ich opiekunów. Na uczestniczki i uczestników będzie czekał szereg zadań i łamigłówek do rozwiązania oraz niespodzianka dla tych, którym uda się dotrzeć do mety.

Zapisy każdorazowo przez formularz dostępny na FB Poszukiwaczy Aktywnych Przygód

Harmonogram spotkań

kliknij, aby sprawdzić harmonogram
17.11 | 16:00-18:00 | Siedziba Rady Osiedla Pracze Odrzańskie, ul. Stabłowicka 141
Warsztaty tworzenia zindywidualizowanych kalendarzy adwentowych
prowadzenie: Poszukiwacze Aktywnych Przygód

6.12 | 16:00 – 19:00 | start: Siedziba Rady Osiedla Pracze Odrzańskie, ul. Stabłowicka 141
Mikołajkowa gra terenowa „Poszukiwania Rudolfa”
prowadzenie: Poszukiwacze Aktywnych Przygód i Przyjaciele

Jeśli lubisz spędzać wolny czas w ciekawy sposób, dołącz do nas i już dziś zapisz się na mikrograntowe wydarzenia!

Poznajcie wyniki naboru do projektu rezydencyjnego „Czyje głosy są słyszane?”

Razem z naszymi partnerami z Hvitsten Salong oraz Safemuse w Oslo mamy świetne wieści na zakończenie tygodnia! Poznajcie 12 osób, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?”

więcej

Idzie wiosna, idzie nowe – przed nami kolejne muzyczne odkrycia w Recepcji!

Songwriterski folk, eksperymentujący hip-hop czy występy rapersko-didżejskie – underground polskiej muzyki jest właśnie tutaj, w Recepcji! Wiosnę w klubokawiarni pod neonami będziemy witać na trzech koncertach.

więcej

Początek wiosny w Barbarze

Mamy nadzieję, że natura weźmie przykład z Barbary i już wkrótce na dobre obudzi się na wiosnę! W naszej głównej siedzibie nie ma i nie było miejsca na sen zimowy, a w najbliższym czasie przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Sprawdź szczegóły i dołącz do nas przy Świdnickiej 8b!

więcej