Obejrzyj, posłuchaj, przestudiuj – oto materiały powstałe w ramach Praktyk Twórczych!
Webinary, podcast oraz obszerny „zeszyt” pełen przydatnych wskazówek. Zapraszamy artystów i artystki sztuk wizualnych do korzystania z edukacyjnych, inspirujących nagrań i publikacji, będących efektami projektu Praktyki Twórcze.


W 2024 roku, dzięki dofinansowaniu z funduszy Krajowego Planu Odbudowy, udało nam się uruchomić nową ścieżkę Praktyk Kultury – Praktyki Twórcze. Od końca października do połowy grudnia zrealizowaliśmy cykl edukacyjnych spotkań online i na żywo dla osób aktywnych w polu sztuk wizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska. Dzięki webinarom, mentoringom i konsultacjom ze specjalistkami i specjalistami w tej dziedzinie, chętne osoby dowiedziały się, jak kierować swoją marką, rozbudować swoje portfolio i nawiązywać dobre współprace. Ogromne zainteresowanie nowym projektem dało nam do zrozumienia, jak istotne dla twórczego rozwoju są inspirująca wymiana doświadczeń i odpowiednie wsparcie.

Cykl spotkań w ramach Praktyk Twórczych co prawda się skończył, ale do zebranej w ramach projektu wiedzy wciąż możecie wracać! Na kanale YouTube Wrocławskiego Instytutu Kultury znajdziecie sześć webinarów wypełnionych praktyczną wiedzą o budowaniu swojej zawodowej ścieżki artystycznej. Wskazówkami i inspiracjami dzielą się m.in. Agata Połeć – producentka wystaw związana z BWA Wrocław, Dawid Lewandowski – ekspert ds. social mediów czy Kama Wróbel – współtwórczyni Praktyk Twórczych, z którą o profesjonalizowaniu swojej twórczej aktywności rozmawiamy również w ósmym odcinku podcastu Praktyk Kultury.


W Wasze ręce oddajemy również „Narzędziownik osoby twórczej”, który powstał na podstawie wspomnianych wideoporadników. To zbiór najważniejszych informacji dla artystek i artystów sztuk wizualnych – malarstwa, rzeźby, szkła i ceramiki, fotografii, performansu, grafiki czy wzornictwa – chcących świadomie rozwijać swoją drogę zawodową. ,,Narzędziownik’’ powstał dzięki zaangażowaniu wspaniałego grona ekspertek i ekspertów: Anny Bacy, Barbary Celejowskiej, Magdaleny Kreis, Dawida Lewandowskiego, Agaty Połeć, Agaty Rodríguez-Jędrusiak, Katarzyny Sobczak, Justyny Teodorczyk, Pauliny Tyro-Niezgody, Kamy Wróbel.
Współpraca merytoryczna i konsultacje programu: Kama Wróbel (eerie lab.)
Partnerem działania jest BWA Wrocław. Galerie Sztuki Współczesnej
Projekt realizowany jest przez Wrocławski Instytut Kultury dzięki dofinansowaniu z funduszy Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju.
