Przed nami kolejna odsłona koncertowego cyklu „Recepcja dźwięku”!

Koncertowy cykl „Recepcja dźwięku” rozpoczął się pod neonami w zeszłoroczne wakacje. Od tamtego czasu znajdująca się w podwórku Klubokawiarnia Recepcja jest miejscem prezentującym najciekawsze nurty polskiej sceny niezależnej. Audiowizualny kolektyw ŻÓŁĆ i kwartet Ślina to kolejne zespoły, które swoją muzyczną improwizacją i transową energią zachwycą recepcyjną publiczność!

Blisko dźwięków, blisko ludzi

Kolejną odsłonę koncertowego cyklu rozpoczął miesiąc temu występ podwójny – Franek Warzywa wraz z Młodym Buddą oraz chłopaki z zespołu Chair biegali po całej Recepcji z mikrofonem i przewieszoną przez ramię gitarą. Dystans między widownią a publicznością zniknął, nim ktokolwiek zdążył się zorientować.

Podobnie bliską relację ze słuchaczami mają członkowie formacji ŻÓŁĆ, którzy zagrają w Recepcji już 20 października. Więź z odbiorcami zbudują dzięki drganiom oscylatorów, które fizycznie odczuje każda osoba biorąca udział w koncercie. W nadchodzący czwartek melodie syntezatorów wybrzmią przy akompaniamencie migoczących wizualizacji. To będzie zaskakujący wieczór – muzykę ŻÓŁCI pokochają wszyscy fani muzycznej improwizacji! Bilety na koncert dostępne są w przedsprzedaży na platformie goingapp.pl.

Muzyczna nieprzewidywalność

Saksofon, bębny, gitara elektryczna, kontrabas i urządzenia elektryczne. Planowany na 24 listopada koncert kwartetu Ślina, też będzie przejawem improwizowanej, swobodnej twórczości. Ich muzyczne fascynacje krążą wokół free jazzu, ambientu i psychodelicznego krautrocka. Pierwszy album grupy z 2019 roku został uznany za debiut roku przez Polish Jazz. Rok później ukazał się ich drugi krążek, za który otrzymali nominację do nagrody gazety Wyborczej dla najciekawszych zespołów na polskim rynku. A jeszcze w tym roku pojawi się nowy materiał Śliny nagrany wspólnie z Mikołajem Trzaską. Koncert w Recepcji będzie niepowtarzalną okazją przedpremierowego nabycia płyty. Bilety już wkrótce w sprzedaży!

Najbliższe koncerty

Recepcja dźwięku: ŻÓŁĆ
20.10, 20:00
Bilety dostępne na goingapp.pl

Recepcja dźwięku: ŚLINA
24.11, 20:00
Bilety wkrótce w sprzedaży!

Czyje głosy są słyszane? Zgłoś się do programu wymiany artystów z Polski i Norwegii!  

Zapraszamy artystów należących do grup mniejszościowych mieszkających w Polsce do zgłaszania się na wymianę rezydencyjną ,,Czyje głosy są słyszane?” realizowaną przez WIK, Hvitsten Salong (Hvitsten/NO) i Safemuse (Oslo/NO). Półtoraroczny projekt korzysta z  finansowania funduszy EOG w ramach Programu Kultura. Jego głównym celem jest wyrównywanie szans i widoczności artystów należących do mniejszości oraz tworzenie bezpiecznych i integracyjnych przestrzeni do pracy artystycznej.

więcej

Rave, improwizacja, medytacja, ciało – performans „LUCIDITY” w Barbarze

Sen na jawie, prowokujące dźwięki rave’u, ekstatycznie poruszające się ciała i przyjemnie uspokajające niebieskie światło wprowadzające widzów w stan medytacji. 12 stycznia o godz. 18:00 Wrocławski Instytut Kultury zaprasza do Barbary na performans litewskiego artysty, Arnisa Aleinikovasa pt. „LUCIDITY”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

więcej

Podsumowujemy piąty rok ogólnomiejskich Mikrograntów! 

Przybijamy piątkę, bo… powoli kończy się piąty rok ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty, prowadzonego przez Wrocławski Instytut Kultury i Fundację Umbrella. Z kim i na jakich osiedlach tym razem udało nam się współpracować? Jak na program wpłynęła sytuacja geopolityczna i pojawienie się w mieście nowych mieszkańców i mieszkanek? Po dwóch latach wirtualnych, rocznych podsumowań w końcu spotkamy się na żywo – do zobaczenia 17 grudnia w Barbarze!

więcej

Budowanie wspólnoty poprzez ruch. O rave’owym eksperymencie LUCIDITY

Arnis Aleinikovas, rezydent Wrocławskiego Instytutu Kultury w ramach europejskiej platformy MagiC Carpets, przez ponad miesiąc pracował warsztatowo z grupą nowych mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Performatywne zajęcia litewskiego artysty zakończyły się owartym dla publiczności show – 12 stycznia odbyła się premiera performansu „LUCIDITY”.

więcej

Z początkiem lutego startują Mikrogranty przygotuj się z Wrocławskim Instytutem Kultury do zgłoszenia swojego pomysłu na działania we Wrocławiu! 

1 lutego rozpocznie się pierwszy w 2023 roku nabór do Mikrograntów. Jak zwykle poprzedzamy go licznymi spotkaniami informacyjnymi, możliwością skonsultowania z zespołem swojego pomysłu, a także udostępnieniem wielu materiałów pomocniczych. Zachęcamy do rozmów z nami i zapoznawania się z regułami naszego programu!

więcej