Trwa nabór do Kultury Mobilnej 2023! 

Masz w planach udział w targach sztuki niezależnej, warsztacie twórczym, a może będziesz uczestniczyć w konferencji naukowej lub przeglądzie sztuki? Rozważasz pobyt studyjny lub wyjazd na wymarzoną rezydencję artystyczną? Zgłoś się do małego funduszu wspierającego wyjazdy lokalnych twórców za granicę i zdobądź dofinansowanie swojej podróży w naborze do Kultury Mobilnej!

Wrocławski Instytut Kultury zaprasza dolnośląskie środowisko kulturalne do udziału w programie wsparcia, które oferuje dofinansowanie na Wasz wymarzony zagraniczny wyjazd. 

Nabór do tegorocznej edycji Kultury Mobilnej trwać będzie przez trzy tygodnie: od 7 do 26 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone już 6 marca, a wasze wyjazdy powinny się odbyć między 10 marca, a 10 grudnia 2023 roku! 

Kto może starać się o wsparcie?

Nabór kierujemy do twórców kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury, którzy indywidualnie lub w grupach planują w tym roku realizować swoje projekty za granicą. Do udziału zapraszamy osoby (lub grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, warsztatach, plenerach, prezentacjach, konferencjach, targach, badaniach praktyk kulturalnych czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Akceptujemy także aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów zagranicznych! Do udziału w programie zapraszamy także lokalnych expatów zajmujących się kulturalnymi praktykami. 

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie. 

Międzynarodowe tragi sztuki niezależnej SUPERMARKET 2022 fot. Paweł Kania, Kania NordFOTO; dzięki uprzejmości Instytutu Polskiego w Sztokholmie  

Jak się zgłosić? 

Wnioski możecie zgłaszać przez ELEKTRONICZNY FORMULARZ, który dostępny będzie do 26 lutego. 

Zgłoszenia przyjmujemy w języku polskim lub angielskim, w którym załącza się poniższe dokumenty: 

→ CV (w przypadku grup konieczne jest CV składającego wniosek oraz krótsze biogramy członków grupy, które należy zamieścić w formularzu wniosku); 
→ list motywacyjny (w formularzu wniosku); 
→ zaproszenie / potwierdzenie / list intencyjny od zagranicznego partnera potwierdzający uczestnictwo w danym wydarzeniu, projekcie, rezydencji czy wizycie studyjnej (nie ma wzorów takiego dokumentu, powinien być formalny i opisywać charakter współpracy) bądź opis wyjazdu sieciującego (szczegółowy plan wyjazdu z podaniem osób i instytucji, organizacji, wydarzeń, z którymi wnioskodawca planuje nawiązać partnerstwo). 

Przydatne dokumenty 

→ regulamin naboru 
→ wzór formularza wniosku 
→ wzór umowy 
→ wzór pełnomocnictwa 
 Diego Gutierrez Valladares w trakcie rezydencji Gudskul Ekosystemw Dżakarcie 

Macie pytania? Skontaktujcie się z nami lub przyjdźcie na konsultacje

Zanim zgłosicie swój projekt przez formularz warto skonsultować się z nami. Dzięki temu unikniecie błędów formalnych i sprawdzicie, czy Wasz wyjazd wpisuje się w ramy programu. Ewentualne pytania i wątpliwości możecie przesyłać mailowo na adres: kulturamobilna@instytutkultury.pl

→ wzór wniosku w wersji edytowalnej – możecie w nim wpisać swój pomysł do konsultacji z nami i przyjść na spotkań konsultacyjne na żywo w Barbarze (Świdnicka 8b). Dajcie nam znać wcześniej o planowanej wizycie – ślijcie wiadomości na kulturamobilna@instytutkultury.pl

Poznajcie wyniki naboru do projektu rezydencyjnego „Czyje głosy są słyszane?”

Razem z naszymi partnerami z Hvitsten Salong oraz Safemuse w Oslo mamy świetne wieści na zakończenie tygodnia! Poznajcie 12 osób, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?”

więcej

Idzie wiosna, idzie nowe – przed nami kolejne muzyczne odkrycia w Recepcji!

Songwriterski folk, eksperymentujący hip-hop czy występy rapersko-didżejskie – underground polskiej muzyki jest właśnie tutaj, w Recepcji! Wiosnę w klubokawiarni pod neonami będziemy witać na trzech koncertach.

więcej

Początek wiosny w Barbarze

Mamy nadzieję, że natura weźmie przykład z Barbary i już wkrótce na dobre obudzi się na wiosnę! W naszej głównej siedzibie nie ma i nie było miejsca na sen zimowy, a w najbliższym czasie przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Sprawdź szczegóły i dołącz do nas przy Świdnickiej 8b!

więcej