Jak istotna okazała się niezależność środowiska kultury dla wyniku wyborów? Zdaniem Koalicji Miast dla Kultury to głównie dzięki kreatywnym Polkom i Polakom oraz stanowiącym dla nich bezpieczną przystań samorządom udało się zmobilizować do obywatelskiej aktywności rekordową liczbę wyborców – zwłaszcza tych, którzy doceniają wartość wolności słowa i tworzenia.
Zapraszamy do udziału w podwójnej rezydencji zaplanowanej w 2024 roku z myślą o stworzeniu wspólnej i odważnej przestrzeni działania, w której artyści, menadżerowie kultury, aktywiści i osoby pracujące w sektorze kreatywnym będą mogły zastanowić się nad wyzwaniami, przed którymi stanęła Europa w ostatniej dekadzie. Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia!
Przed nami druga część projektu „all.cake.all.night” Teresy Stillebacher i kolektywu Aesthetic Athletics+. Zespół zbudował przestrzenny Pawilon architektoniczny w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu, gdzie zaprasza mieszkańców i mieszkanki Nadodrza (i nie tylko!) do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.
Sztuka i sąsiedztwo to para idealna. Dlatego na przełomie 21 i 22 października po raz kolejny zapraszamy na spotkania z kilkunastoma okołoartystycznymi inicjatywami z obrzeży różnych miast. Zdobądź wiedzę, garść inspiracji oraz porozmawiaj z osobami, które wzmacniają lokalną integrację i odznaczają się niezwykłą kreatywnością w sektorze kultury.
Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu międzynarodowego i zaangażuje się m.in. w koordynację programu rezydencyjnego AIR Wro i kontakty z zagranicznymi partnerami instytucji. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia.
Jak wyglądała współpraca lokalnej artystki z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia w ramach projektu rezydencyjnego MagiC Carpets w czerwcu tego roku?
Lubimy pomagać Wam zdobywać nowe kompetencje. Dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu do współorganizowania trzeciej edycji Dwulatki. Szkoły Praktyk Animacyjnych. Za nami już trzy zjazdy w ramach boku tematycznego „Wiedza” – poznajcie szczegóły!
Zaufanie, poszukiwanie, wsłuchiwanie się w osobiste historie i zmienna dynamika pracy. Przeczytaj, jak wyglądał proces rezydencyjny pierwszych uczestniczek wymiany rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?” we Wrocławiu – Kine Michelle Brunniery oraz Lill Yildiz Yalcin!
Poznaliśmy decyzję jury majowego naboru na rezydencję w Dreźnie! Jesienią w Grafikwerkstatt Studio pracował będzie Ioannis Anastasiou. Gratulujemy!
Ruszamy z kolejną międzynarodową współpracą! Do 2 lipca zapraszamy osoby reprezentujące środowisko kultury i sztuki, przede wszystkim osoby artystyczne i aktywistyczne, do udziału w naborze na grupową, międzynarodową rezydencję w Iwano-Frankiwsku w Ukrainie. Projekt „Peryferie” obraca się wokół tematów decentralizacji, humanizmu i interdyscyplinarności.
Trzy lata temu Departament Spraw Społecznych i Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia podjęły się wykonania diagnozy samorządowego pola wrocławskiej kultury. W roku 2022 do tych prac dołączył nasz Instytut. 27 czerwca zapraszamy na spotkanie podsumowujące te działania.
Już niedługo ogłosimy wyniki naboru na rezydencję w Dreźnie, trwają artystyczne działania w ramach MagiC Carpets, we Wrocławiu pojawiły się też dwie kolejne uczestniczki projektu „Czyje głosy są słyszane?”… Sprawdź, co dzieje się w naszym „dziale zagranicznym”!