Mapa oddolnych inicjatyw okołoartystycznych, działających blisko lokalnej społeczności, wciąż się poszerza – przyjrzyjmy się jej z bliska! Kilkanaście nieformalnych, twórczych kolektywów poznamy już 5 października w Barbarze i dzień później podczas wspólnych wizyt studyjnych.
Znamy już laureatkę majowego naboru na artystyczną rezydencję w Dreźnie. Tej jesieni w Grafikwerkstatt Studio swoje prace realizować będzie Modesta Gorol. Gratulujemy!
Podczas czwartkowego posiedzenia jury we Wrocławskim Instytucie Kultury, spośród nadesłanych zgłoszeń wytypowane zostały dwie osoby: artystka i artysta z Warszawy, którzy już we wrześniu i październiku wezmą udział w pilotażowej, badawczo-sieciującej rezydencji artystycznej – ”Out-of-doors”.
Razem z naszymi partnerami z Proto produkciia (UA) i Gabriela Tudor Foundation (RO) mamy świetne wieści na rozpoczęcie Nowego Roku! Przedstawiamy sylwetki i pomysły trzech osób, które wezmą udział w podwójnej, badawczo-kolaboracyjnej rezydencji artystycznej w Bukareszcie i Wrocławiu jako część europejskiego projektu „What’s next?”.
Prowadzone przez Wrocławski Instytut Kultury aktywności sieciujące na co dzień nie zawsze rzucają się w oczy – spotkania z partnerami z bliska i daleka, rozmowy telefoniczne i wymiany mailowe, konferencje, debaty i prezentacje nie są w końcu specjalnie widowiskowe. Jednocześnie to właśnie te lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe kontakty niejednokrotnie stanowią punkt wyjścia dla realizowanych przez […]
Jak istotna okazała się niezależność środowiska kultury dla wyniku wyborów? Zdaniem Koalicji Miast dla Kultury to głównie dzięki kreatywnym Polkom i Polakom oraz stanowiącym dla nich bezpieczną przystań samorządom udało się zmobilizować do obywatelskiej aktywności rekordową liczbę wyborców – zwłaszcza tych, którzy doceniają wartość wolności słowa i tworzenia.
Zapraszamy do udziału w podwójnej rezydencji zaplanowanej w 2024 roku z myślą o stworzeniu wspólnej i odważnej przestrzeni działania, w której artyści, menadżerowie kultury, aktywiści i osoby pracujące w sektorze kreatywnym będą mogły zastanowić się nad wyzwaniami, przed którymi stanęła Europa w ostatniej dekadzie. Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia!
Przed nami druga część projektu „all.cake.all.night” Teresy Stillebacher i kolektywu Aesthetic Athletics+. Zespół zbudował przestrzenny Pawilon architektoniczny w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu, gdzie zaprasza mieszkańców i mieszkanki Nadodrza (i nie tylko!) do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.
Sztuka i sąsiedztwo to para idealna. Dlatego na przełomie 21 i 22 października po raz kolejny zapraszamy na spotkania z kilkunastoma okołoartystycznymi inicjatywami z obrzeży różnych miast. Zdobądź wiedzę, garść inspiracji oraz porozmawiaj z osobami, które wzmacniają lokalną integrację i odznaczają się niezwykłą kreatywnością w sektorze kultury.
Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu międzynarodowego i zaangażuje się m.in. w koordynację programu rezydencyjnego AIR Wro i kontakty z zagranicznymi partnerami instytucji. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia.
Jak wyglądała współpraca lokalnej artystki z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia w ramach projektu rezydencyjnego MagiC Carpets w czerwcu tego roku?
Lubimy pomagać Wam zdobywać nowe kompetencje. Dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu do współorganizowania trzeciej edycji Dwulatki. Szkoły Praktyk Animacyjnych. Za nami już trzy zjazdy w ramach boku tematycznego „Wiedza” – poznajcie szczegóły!