Menu

Zrealizuj lokalne wydarzenia w mieście w ramach ostatniego w tym roku naboru do Mikrograntów!

Po letnim wypoczynku, czas zaplanować jesienne, integrujące działania na wrocławskich osiedlach. Między 1 a 15 września można zgłaszać się do trzeciego naboru do Mikrograntów! Zapraszamy na warsztaty przygotowujące do złożenia wniosku oraz indywidualne konsultacje. Zainspiruj się, poznaj zasady i… weź miasto w swoje ręce!
Co znajdziesz dalej?

jak się zgłosić do naboru i co wspólnie możemy zrealizować
najważniejsze terminy i nasze wsparcie
konsultacje, spotkania informacyjne i kontakt

Jak się zgłosić do naboru i co można z nami zrealizować?

Od 1 do 15 września czekamy na propozycje inicjatyw, których celem jest wzajemne poznanie się, ciekawe spędzanie czasu wolnego, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. Mogą to być różnego rodzaju warsztaty, tematyczne spotkania, wędrówki śladami ciekawych osiedlowych historii lub inne sąsiedzkie aktywności. Lokalizować je można w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku w mieście – ważne, by chcieć działać w jego granicach! 

Propozycje możecie zgłaszać tylko przez internet od 1 do 15 września. Formularz dostępny będzie na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl

Jakie projekty zrealizujemy tym razem?

Może będą to międzykulturowe warsztaty rękodzielnicze na Jagodnie? Rowerowe wojaże po miejskich parkach lub wspólne muzykowanie na Wojnowie? A może chcesz podzielić się swoją pasją i nauczyć młodzież z Nadodrza podstaw kodowania? Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujesz, pomożemy Ci zadbać o odpowiednią infrastrukturę i warunki do bezpiecznego działania. Zachęcamy do działania na lokalnym, gruncie i współpracy z lokalnymi liderkami i liderami na Twoim osiedlu.

Szukasz inspiracji do działania? Kliknij TUTAJ i sprawdź archiwum naszych wcześniejszych projektów!

Terminy, wyniki i nasze wsparcie

Nabór trwa przez dwa tygodnie – od 1 do 15 września. 6 października poznamy 13 wybranych inicjatyw, które otrzymają wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wybrane przez komisje projekty będziemy realizować od drugiej połowy października do 15 grudnia.

Jako Wrocławski Instytut Kultury jesteśmy współorganizatorami Waszych projektów w Mikrograntach, co oznacza, że jesteśmy stroną odpowiedzialną za administrację i księgowość, a także pomagamy Wam w tych kwestiach, w których jako osoby koordynujące projekt (pierwszy, czy też kolejny) chcecie się podszkolić. 

Konsultujemy pomysły

Wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz kilka materiałów z naszymi podpowiedziami znajdziecie w naszej naborowej zakładce TUTAJ. Oprócz spoglądania w dokumenty, pamiętaj, że możecie się też umówić z nami na konsultacje (na żywo i online) lub po prostu zadzwonić i napisać maila. Na rozmowy zgłaszajcie się na adres: mikrogranty@instytutkultury.pl lub telefonicznie +48 71 712 75 72 (konsultacje ruszyły 21 sierpnia i jesteśmy dostępne aż do 15 września w dni robocze).

Dzięki temu możecie uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z błędami formalnymi, dopracować swoją propozycję i sprawdzić, czy Wasza inicjatywa wpisuje się w ramy programu.

Skontaktuj się z nami:
Ale to nie wszystko!

Jesteśmy już po spotkaniach informacyjnych, na których podawałyśmy Wam sporo przydatnych wskazówek i omówiłyśmy najważniejsze terminy oraz zasady współpracy. Prezentację pokazywaną podczas wydarzenia możecie znaleźć TUTAJ, a transmisję znajdziecie na naszym profilu na Facebooku

Zaplanowałyśmy również webinar pisania projektów, podczas którego krok po kroku opowiemy, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku. Z zapisanymi mailowo osobami (zgłoszenia przyjmujemy na mikrogranty@instytutkultury.pl) połączymy się online 5 września o godzinie 17:30.

Nabór krok po kroku (kliknij obrazek, aby powiększyć)
Do zobaczenia w mieście!
Znajdziesz nas również na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty/

Aktualności / Mikrogranty

Znamy wyniki majowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane latem we Wrocławiu. Odkrywanie historii osiedli i kreatywne działania w duchu zero waste, taneczne, dźwiękowe, a nawet cyrkowe warsztaty i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!   

68 pomysłów na wydarzenia w mieście! 

Zamykamy drugi w tym roku nabór wniosków do Mikrograntów. Od 1 do 15 maja można było składać swoje propozycje cyklicznych wydarzeń, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tego lata. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych pojawiły się liczne zgłoszenia, które następnie przejdą do weryfikacji formalnej i oceny komisji. Zwycięskie inicjatywy poznamy […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.