Dwie uśmiechnięte młode kobiety stoją naprzeciwko siebie. Jedna trzyma mikrofon, druga udziela jej wywiadu.

Tajniki wystąpień publicznych – warsztaty dla praktyków i praktyczek kultury już wkrótce

Czy w codziennej pracy zdarza Wam się stawać przed telewizyjną kamerą albo mówić do radiowego mikrofonu? Występować przed publicznością, prezentować, przekonywać do swoich pomysłów? Już 8 listopada i 6 grudnia w Barbara dowiecie się, jak zainteresować rozmówcę naszymi działaniami, zmieścić maksimum treści w minimalnym czasie, a przy tym być gotowym na każde pytanie i zachować pełny spokój.

Jak dobrze wypaść podczas prezentacji? Jak zmieścić maksimum treści w minimalnym czasie i jeszcze zostać dobrze zrozumianym? Jak nie uśpić publiczności, a siebie nie przyprawić o nerwowy zawrót głowy? I w końcu – jak przekonywać do swoich pomysłów? Po odpowiedzi na te i wiele pytań zapraszamy 8 listopada i 6 grudnia na warsztaty kompetencyjne we Wrocławskim Instytucie Kultury, które poprowadzi Michał Zalewski – ekspert w zakresie komunikacji oraz zarządzania informacją, właściciel marki Dobrze Powiedziane.

Dobra prezentacja niesie ze sobą nie tylko wartość merytoryczną, ale zawiera ciekawą historię. Liczy się nie tylko to, co powiemy, ale jak będziemy przekazywać komunikat. Występowanie przed publicznością, przed kamerą czy mikrofonem radiowym stanowią istotny element pracy w kulturze (i nie tylko), a od sposobu zaprezentowania naszego pomysłu bardzo często wiele zależy.
Dowiedz się razem z nami, jak prezentować, występować i przekonywać. Będziemy trenować w trybie live feedback, co oznacza, że nie zabraknie praktyki!

BILETY DOSTĘPNE SĄ TU → LINK

Plan warsztatów

8.11 | 9:30-16:00 | Barbara, ul. Świdnicka 8b
Do wszystkiego można się przyzwyczaić – do wystąpień publicznych także!

BILET NA 8.11 → LINK

Wystąpienia publiczne to dla wielu osób zło konieczne. Często kojarzą się ze stresem, żmudnymi przygotowaniami, niepewnością, ale wcale nie musi tak być! Podczas szkolenia rozłożymy je na czynniki pierwsze. Zastanowimy się, jak się do nich przygotować, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i jak pokonać stres. Na warsztat weźmiemy prezentacje i wystąpienia w mediach. Trenować będziemy w metodzie live feedback, a więc każdy uczestnik i uczestniczka będzie miał okazję sprawdzenia swoich umiejętności. Przed szkoleniem poprosimy Was o przygotowanie krótkiego zadania!

Podczas warsztatów poruszymy m.in. takie kwestie:
▪️ czym jest nawyk? – psychologia nawyku
warunki brzegowe wystąpienia publicznego i publicznego zabierania głosu – na co zwrócić uwagę trakcie przygotowań
▪️ dobrze ubrany, ale nie przebrany, czyli dlaczego wygląd się liczy
▪️ pierwsze wrażenie i jego rola w kreowaniu wizerunku
▪️ metody walki z tremą
▪️ wystąpienia w mediach
▪️ wystąpienia uczestników – warsztat w metodzie live feedback – jedna z najbardziej efektywnych metod grupowej i indywidualnej nauki występowania przed publicznością


6.12 | 9:30-16:00 | Barbara, ul. Świdnicka 8b
Maksimum treści w minimalnym czasie: pitching i korepetycje z pewności siebie

BILET NA 6.12 → LINK

Często nasze projekty są tak ciekawe i wielowarstwowe, że chcielibyśmy opowiadać o nich godzinami. Co jednak zrobić wtedy, gdy na zaprezentowanie swojego pomysłu mamy tylko chwilę? Z pomocą przychodzi pitching! Podczas szkolenia nauczymy się wykorzystywać tę krótką formę do skutecznego przekonania słuchaczy do nas samych i naszych propozycji. Zajrzymy również do wątków związanych z alternatywnymi sposobami budowania marek osobistych. Znów trenować będziemy w metodzie live feedback, a więc każdy uczestnik i uczestniczka będzie miał okazję sprawdzenia swoich umiejętności.

Podczas warsztatów poruszymy m.in. takie kwestie:
▪️ czym jest pitching i dlaczego krótka forma ma sens
▪️ historia, której chce się słuchać
▪️ czym jest dziś marka osobista
▪️ jak działać proaktywnie – metody, kroki, narzędzia (duuużo narzędzi)
▪️ przejmowanie kontroli nad własnym wizerunkiem
▪️ wychodzenie z baniek informacyjnych
▪️ warsztat w metodzie live feedback – jedna z najbardziej efektywnych metod grupowej i indywidualnej nauki występowania przed publicznością

O prowadzącym:

Michał Zalewski – ekspert w zakresie komunikacji oraz zarządzania informacją, właściciel marki Dobrze Powiedziane, konferansjer i miłośnik szwedzkiego stylu życia. Organizuje warsztaty z wystąpień publicznych, public relations, media relations, budowania marki osobistej oraz zarządzania kryzysami, które tworzą program „Korepetycje z pewności siebie”.

Obecnie Head of Content & Public Relations RMF Classic+. Wieloletni rzecznik i członek dyrekcji KBF – największej w Polsce instytucji łączącej kulturę z biznesem. Poprowadził blisko tysiąc wydarzeń i spotkań. Promotor cyklicznych spotkań ze studentami, podczas których przekazuje wiedzę o PR, roli kultury w kreowaniu przestrzeni, o przemyśle spotkań oraz jego znaczeniu dla marketingu miejsc.
Współpracował z takimi markami jak PEKAO S.A., TAURON Polska Energia, Pracuj.pl, Blum Polska, Open Eyes Economy, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie, Miasto Kraków. Gra na skrzypcach. Porusza się na rowerze i elektrycznej hulajnodze, kiedy tylko pozwala na to pogoda. Lubi gruszki, psy i lasy iglaste. Prowadzi konto na Instagramie: @dobrzepowiedzianecom.


Jak prezentować, występować i przekonywać – warsztaty z Michałem Zalewskim (Dobrze Powiedziane)

KIEDY: 8.11 i 6.12 | 9:30-16:00
GDZIE: na żywo w Barbarze (ul. Świdnicka 8b)
DLA KOGO: dla praktyków i praktyczek kultury (ale nie tylko)
WSTĘP: Udział w wydarzeniu jest płatny. Możesz kupić bilet na jeden dzień warsztatów (99 zł) lub dwudniowy pakiet za 149 zł.

BILETY DOSTĘPNE SĄ TU → LINK

Oba spotkania są powiązane tematycznie, ale niezależne od siebie. Możesz wziąć udział tylko w jednym warsztacie, jednak jeśli chcesz poznać szczegółowo tajniki występowania to zachęcamy do udziału w obu.

Poznajcie wyniki naboru do projektu rezydencyjnego „Czyje głosy są słyszane?”

Razem z naszymi partnerami z Hvitsten Salong oraz Safemuse w Oslo mamy świetne wieści na zakończenie tygodnia! Poznajcie 12 osób, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?”

więcej

Idzie wiosna, idzie nowe – przed nami kolejne muzyczne odkrycia w Recepcji!

Songwriterski folk, eksperymentujący hip-hop czy występy rapersko-didżejskie – underground polskiej muzyki jest właśnie tutaj, w Recepcji! Wiosnę w klubokawiarni pod neonami będziemy witać na trzech koncertach.

więcej

Początek wiosny w Barbarze

Mamy nadzieję, że natura weźmie przykład z Barbary i już wkrótce na dobre obudzi się na wiosnę! W naszej głównej siedzibie nie ma i nie było miejsca na sen zimowy, a w najbliższym czasie przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Sprawdź szczegóły i dołącz do nas przy Świdnickiej 8b!

więcej