Grafika dwóch dłoni układających się w symbol PJM. Dłonie są białe na czarnym tle

Tłumacz PJM już dostępny we Wrocławskim Instytucie Kultury

Od 1 września możecie skorzystać z tłumaczenia na Polski Język Migowy w trakcie wizyty w sekretariacie w Barbarze! Jak to zrobić? Sprawdźcie poniżej.

Wrocławski Instytut Kultury realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie  z pomocy tłumacza języka migowego online.

Usługa jest darmowa i nie trzeba umawiać się na wizytę

Wystarczy odwiedzić nas w naszym sekretariacie, na 1. piętrze w Barbarze (ul. Świdnicka 8b), by dowiedzieć się więcej o naszych aktualnych wydarzeniach. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między odbiorcą a pracownikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.

Można też skorzystać z usługi nie wychodząc z domu

Wystarczy połączyć się z tłumaczem za pośrednictwem linku: POŁĄCZ SIĘ Z TŁUMACZEM

Potrzebny jest dostęp do Internetu oraz sprzęt z kamerą – laptop, tablet lub telefon. Usługa dostępna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Jak do nas trafić?

Sekretariat Wrocławskiego Instytutu Kultury znajduje się w na 1. piętrze w Barbarze przy ulicy Świdnickiej 8B. Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

„Będzie Ukraina” – dołącz do artist talka w Recepcji

W najbliższy piątek zapraszamy na artist talk z Antonem Malinovskyim i Margo Reznik. Ukraiński duet podsumuje miesięczną rezydencję „Będzie Ukraina” i zaprezentuje efekty swoich artystycznych działań.

więcej

78 pomysłów na jesień w mieście – zakończyliśmy ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów!

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w Mikrograntach trwało od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie nadesłaliście do nas aż 78 pomysłów na jesień w mieście! Teraz czas na pracę naszych jurorek i jurorów – poznajcie skład komisji, które ocenią Wasze zgłoszenia.

więcej

W listopadzie rusza Wrocławski Program Wydawniczy!

Przed nami kolejna edycja Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: działanie ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Nadchodząca odsłona – pierwsza organizowana w całości przez nasz Instytut – przyniesie jednak istotne zmiany, które mają ułatwić wydawcom udział w programie.

więcej