Jesienią weź miasto w swoje ręce! Trwa ostatni nabór do Mikrograntów

Jak spędzić jesień w mieście? Najlepiej aktywnie działając z sąsiadami i sąsiadkami z podwórka! Od 1 do 15 września trwa ostatni nabór do Mikrograntów, w którym możecie zgłosić Wasze propozycje na jesienne działania na wrocławskich osiedlach.

Jesień w mieście to okres, w którym zawsze sporo warsztatujemy, edukujemy się i poznajemy miasto w trakcie spacerów czy gier miejskich. Czekamy więc, czym zaskoczycie nas tym razem! Propozycją na osiedlowe spacery historyczne, cyklem wieczorków literackich w jednym z CAL-i, a może międzypokoleniowymi spotkaniami z rękodziełem lub ekowarsztatami na Waszym podwórku? Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, najważniejsze, by zgłaszane inicjatywy angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki Waszej najbliższej okolicy!

Wasze propozycje możecie zgłaszać tylko przez internet. Formularz dostępny będzie do 15 września na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty

Wybrane projekty otrzymają od nas wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Jako Wrocławski Instytut Kultury jesteśmy współorganizatorami Waszych projektów w Mikrograntach. To oznacza, że jesteśmy stroną odpowiedzialną za administrację i księgowość, a także pomagamy Wam w tych kwestiach, w których jako osoby koordynujące projekt (pierwszy, czy też kolejny) chcecie się podszkolić.

Mikrogranty są podzielone na trzy ścieżki. Jeśli szukacie informacji o pozostałej dwójce, to szukajcie ich tu: Mikrogranty NGO i Mikrogranty młodzieżowe.

Gdzie i jak działać?

Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację swojego pomysłu będzie go bowiem bardzo mało. Od ogłoszenia wyników naboru 7 października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów minie niewiele ponad dwa miesiące!

Inicjatywy zgłoszone we wrześniowym naborze możecie realizować od końca października do 16 grudnia.

Obok jesiennych spotkań „na żywo” wciąż możecie wciąż korzystać z możliwości przeprowadzania części działań w sieci oraz organizować wydarzenia hybrydowe. Projekty realizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia. Jednak w naborze mogą wziąć udział również osoby bez stałego meldunku w mieście.

Jak zawsze możecie zgłaszać pomysły w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu.

Kliknij, aby powiększyć mapę

Macie pytania? Konsultujcie się z nami!

Przez cały czas trwania naboru czekamy również na wasze pytania i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. W dni robocze możecie do nas dzwonić i pisać, a także umawiać się na indywidualne konsultacje. Kontakty znajdziecie TUTAJ

W zeszłym tygodniu transmitowaliśmy też spotkanie informacyjne. Jeśli więc szukacie wiedzy o Mikrograntach w pigułce, to zajrzyjcie na naszego Facebooka: nagranie (prezentację ze spotkania możecie pobrać TUTAJ).

A może nie macie pewności, co i gdzie wpisać w formularz wniosku? Macie już pomysł, zalążek zespołu, ale dalej brakuje Wam pewności związanej ze zgłoszeniem projektu? Specjalnie dla Was szykujemy webinar pisania projektów! 6 września o 17:30 spotykamy się online – zapisywać możecie się mailowo: mikrogranty@instytutkultury.pl.

Na spotkaniu krok po kroku omówimy każdą z rubryk w formularzu, skupiając się na najważniejszych informacjach, które pozwolą na jasne przedstawienie idei Waszego pomysłu. Więcej informacji o webinarze znajdziecie TUTAJ.

Przydatne dokumenty

Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznajcie się z naszym regulaminem, wzorem wniosku oraz listą najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ). Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziecie TUTAJ

Z niecierpliwością czekamy na Was i Wasze pomysły!

„Będzie Ukraina” – dołącz do artist talka w Recepcji

W najbliższy piątek zapraszamy na artist talk z Antonem Malinovskyim i Margo Reznik. Ukraiński duet podsumuje miesięczną rezydencję „Będzie Ukraina” i zaprezentuje efekty swoich artystycznych działań.

więcej

78 pomysłów na jesień w mieście – zakończyliśmy ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów!

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w Mikrograntach trwało od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie nadesłaliście do nas aż 78 pomysłów na jesień w mieście! Teraz czas na pracę naszych jurorek i jurorów – poznajcie skład komisji, które ocenią Wasze zgłoszenia.

więcej

W listopadzie rusza Wrocławski Program Wydawniczy!

Przed nami kolejna edycja Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: działanie ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Nadchodząca odsłona – pierwsza organizowana w całości przez nasz Instytut – przyniesie jednak istotne zmiany, które mają ułatwić wydawcom udział w programie.

więcej