Zdjęcie: czarno-biała fotografia dwóch mężczyzn, członków zespołu Kirszenbaum. Mężczyzna po lewej stronie ma krótkie włosy i ubrany jest w dżinsową kurtkę, a mężczyzna po prawej stronie nosi okulary i ma ciemną brodę. Obaj spoglądają w stronę obiektywu.

W muzycznym rozdwojeniu – koncert Kirszenbaum w Recepcji

Post-rockowe skrzypce, ludowe harmonie i onirycznie poetyckie teksty. Aktualnie trudno wykreować w muzyce coś odrębnego, ale trzeba przyznać, że Kirszenbaum się to udaje. Już 3 lipca w Recepcji możecie usłyszeć ich nastrojowe kompozycje na żywo!

Recepcja słynie przede wszystkim z cyklicznych setów DJ-skich. Jednak od zeszłego roku klubokawiarnia stała się także miejscem koncertowym, w którym jak dotąd zagrały takie zespoły jak Morświn, Nagrobki, Skalpel czy Pink Freud. Lokal przy Ruskiej 46 otwarty jest na wszelkie eksperymenty, dlatego tym razem czas na folkowo-rockowy zespół Kirszenbaum

Staroświeccy nowatorzy

Kirszenbaum to krakowski duet filozofa-skrzypka Kacpra Szpyrki i literata-gitarzysty Jakuba Wiśniewskiego. Choć obaj czerpią ze współczesności, muzycznie czują się nieco anachroniczni – grają na instrumentach akustycznych, ale i nie stronią od pokręconych efektów cyfrowych. Jednak teksty zespołu jednoznacznie wskazują, że jego członkowie żyją literaturą sprzed epok – do tanecznego korowodu zapraszają to Emila Zolę, to Tołstoja, a jeszcze innym razem Wyspiańskiego. W najbliższą niedzielę do tego szacownego grona zapraszają też Was. I niech nikogo nie zmyli podniosło-mistyczny klimat tej muzyki – pod osłoną mroku kryje się odrobina ironii, absurdu i dystansu. 

Nieustanne bycie ,,pomiędzy’’

Granie Kirszenbaum jest zawieszone między nawiedzającą przeszłością a tajemniczą przyszłością, wtrącając słuchaczy w stan liminalny. To uczucie przyjemne, choć trudne do wyrażenia słowami. I tak właśnie zapowiada się niedzielny wieczór – będziemy słuchać muzyki w oniemieniu i z wędrującymi po ciele ciarkami. Zapraszamy po to doświadczenie już 3 lipca o godzinie 20:00. Więcej informacji o koncercie Kirszenbaum TUTAJ.

Bilety w przedsprzedaży są dostępne na platformie goout.net.

Grafika autorstwa Aleksandry Czudżak
Okładka albumu ,,Się” autorstwa Aleksandry Czudżak

Literacka noc z gwiazdami! Europejska Noc Literatury już w przyszły weekend

Już w przyszłą sobotę, 20 sierpnia, we Wrocławiu odbędzie się 11. odsłona Europejskiej Nocy Literatury. Jedno z najważniejszych wrocławskich wydarzeń literackich, co roku przyciągające tysiące słuchaczek i słuchaczy, tym razem odwiedzi Przedmieście Świdnickie. Już możecie zacząć planować własne trasy: wiemy już kto, gdzie i co tej nocy przeczyta!

więcej

Odkryj świat roślin i zwierząt z Mikrograntami

Kiedy, jak nie latem ruszać na łąki, pola, polany, do parków i lasów, by odkrywać bioróżnorodność naszych miejskich zieleńców? W najbliższym czasie, dzięki działającym w ramach Mikrograntów specjalistom i specjalistkom od fauny i flory, odkryjecie, co „piszczy” w miejskiej trawie!

więcej

Nowy numer „Niezbędnika” jest już dostępny!

Kulturalne rozmowy, miejskie i festiwalowe przewodniki, fotohistorie, muzyczne i książkowe polecenia i kalendarium ponad 100 wydarzeń w całym mieście – poznajcie sierpniowo-wrześniową odsłonę „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”!

więcej