Menu

Wrocławski kwartet Sneaky Jesus w Recepcji!

Choć zespół jest doskonale znany lokalnej publiczności, w klubokawiarni pod neonami planuje ją zupełnie zaskoczyć. Uwaga, zmiana terminu! Sneaky Jesus 16 lipca wystąpią w formule, której jeszcze nie prezentowali w swoim mieście.

Grają jazz, ale energię mają zdecydowanie punkową. Choć z tym jazzem też nie taka prosta sprawa – w rzeczywistości twórczość sneaky jesus to instrumentalny rozmach łączący brzmienia breakbeatu, jazzu, dubu, psych rocka i hip-hopu. Swobodne, stylistyczne sploty oznaczają, że lokalny zespół nie przywiązuje wagi do reguł każdego z tych gatunków. Mają własne zasady – nie myśleć za dużo i ufać emocjom.

Kto tworzy ten onieśmielająco energiczny kwartet?

Maciej Forreiter, którego gitara potrafi i potężnie brzmieć i bujać jak lekki zefirek, Matylda Gerber dmąca w saksofon z ogromną potęgą i emocjonalną głębią, Beniamin Łasiewicki, który na basie przenosi harmonię w zupełnie inny wymiar oraz odważnie groove’ujący na perkusji Filip Baczyński.

Wspólnie koncertują z niesłabnącą energią i zdobywają szczyty w muzycznych wyróżnieniach. Jak widzicie, młode pokolenie przejęło stery na okołojazzowej, polskiej scenie. Teraz jeszcze musicie tego posłuchać na żywo.

Sneaky Jesus już 16 lipca w Recepcji – bilety dostępne na goingapp.pl.

Aktualności / Recepcja

Dźwiękowe ukojenie. Senny w Recepcji już 12 października

Subtelne, choć szczere teksty niesione na chwytliwych melodiach, które zostają z publicznością na długo po wybrzmieniu ostatniego słowa, bitu i akordu gitary. Już za kilka dni w klubokawiarni pod neonami zagra Senny. Przyjdź i posłuchaj na żywo i z bliska – to będzie wieczór, który ukoi Cię tej jesieni.

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu programowania wydarzeń oraz miejsc i zaangażuje się w koordynację klubokawiarni Recepcja i kontakty wewnątrz podwórka Ruska 46. Na zgłoszenia czekamy do 20 października.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.