Prawie sto projektów w całym mieście, masa nowych znajomości i ogrom doświadczeń – wspaniały był to rok w Mikrograntach, nie zapomnimy go nigdy! 15 grudnia podsumujemy mijające 12 miesięcy w programie, a oprócz statystyk i miłych rozmów, dorzucamy też mikroquiz i aż dwa koncerty. Dołącz do nas w Barbarze!
Od 1 do 30 listopada trwa tegoroczny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Przez cały miesiąc czekamy na zgłoszenia publikacji niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez nas programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.
Zapraszamy do udziału w podwójnej rezydencji zaplanowanej w 2024 roku z myślą o stworzeniu wspólnej i odważnej przestrzeni działania, w której artyści, menadżerowie kultury, aktywiści i osoby pracujące w sektorze kreatywnym będą mogły zastanowić się nad wyzwaniami, przed którymi stanęła Europa w ostatniej dekadzie. Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia!
Wydarzenia w ramach trzynastu zwycięskich projektów w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych będą prawdziwą celebracją jesieni. Tego sezonu spędzimy wspólnie czas nie tylko na warsztatach czy spotkaniach animacyjnych pod dachem, lecz także w plenerze!
Od początku października w Barbarze skorzystać można z komfortki – pomieszczenia, w którym osoby z niepełnosprawnościami w godny i komfortowy sposób mogą zostać przebrane. W ten sposób staliśmy się pierwszą dolnośląską instytucją kulturalną dołączającą do ogólnopolskiej akcji społecznej „Przewijamy Polskę”.
W oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięskich inicjatyw, przyjrzyjmy się statystyce. Najaktywniejsze osiedla, najczęstsze błędy formalne i Wasze pomysły na spędzanie jesieni w mieście – analizujemy liczby ostatniego w tym roku naboru.
W listopadzie odbędzie się nabór do kolejnej edycji Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: mechanizm ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.
Zapraszamy na artist talk z norweską multiinstrumentalistką, Ingrid Frivold znaną też jako Frvldz, która obecnie przebywa we Wrocławiu na rezydencji w ramach programu wymiany mniejszościowych osób artystycznych z Polski i Norwegii „Czyje głosy są słyszane?”.
Trzeci i ostatni w tym roku nabór na sąsiedzkie projekty składane przez osoby fizyczne i grupy nieformalne właśnie się zakończył. Czas na ocenę formalną i merytoryczną, do której zaproszonych zostało dziesięć specjalistek i specjalistów z naszego miasta.
Rozpoczynamy kolejną rezydencję międzynarodowej sieci MagiC Carpets! WIK odwiedzi austriacka architektka, Teresa Stillebacher. Artystka planuje zbudować przestrzenny pawilon na jednym z nadodrzańskich podwórek i zaprosić mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.
W wiosenno-letnich rezydencjach w ramach projektu wymiany osób twórczych należących do grup mniejszościowych z Polski i Norwegii do Wrocławia przyjechały już cztery artystki pracujące z takimi dziedzinami sztuki jak malarstwo, rzeźba czy fotografia. Tym razem Wrocław odwiedzą artystki zajmujące się muzyką: Ingrid Frivold i Ghawgha Taban.
Po letnim wypoczynku, czas zaplanować jesienne, integrujące działania na wrocławskich osiedlach. Między 1 a 15 września można zgłaszać się do trzeciego naboru do Mikrograntów! Zapraszamy na warsztaty przygotowujące do złożenia wniosku oraz indywidualne konsultacje. Zainspiruj się, poznaj zasady i… weź miasto w swoje ręce!