Wykorzystaj Design Thinking w pracy w kulturze

Prężnie działasz w sektorze kultury i zastanawiasz się jak lepiej włączać odbiorców w swoje działania? Zastanawiasz się jak przyciągnąć nową grupę uczestników Twoich wydarzeń? Naucz się wykorzystywać Design Thinking w pracy instytucji kultury i poznaj potrzeby swoich odbiorców!

Razem z Warsztatem Innowacji Społecznych i agencją Hearts&Heads zapraszamy pracowników i pracownice instytucji kultury na dolnośląską odsłonę Kultur Labu! To cykl czterech warsztatów, na których przepracujecie realne wyzwania stojące przed Waszymi instytucjami.

Podczas wspólnej pracy przeprowadzone zostanie badanie odbiorców instytucji. Wypracowane zostaną również konkretne pomysły, wskazujące możliwe kierunki rozwoju oferty każdej z nich. Inspiracją dla tych rekomendacji będzie lepsze zrozumienie odbiorców – ich potrzeb, oczekiwań oraz kontekstu w jakim funkcjonują.

Pierwsze, zapoznawcze, wydarzenie odbędzie się 9 maja w godzinach 9:00-13:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). . Uczestnicy warsztatów poznają podstawy proponowanej metody pracy, a także ustalą harmonogram kolejnych – indywidualnych – spotkań.

Do udziału zapraszamy zespoły działające w instytucjach kultury z Dolnego Śląska, które chcą poznać innowacyjne sposoby pracy w oparciu o metodę Design Thinking. Od każdej z nich oczekujemy wytypowania zespołu współpracowników (liczącego od 3 do 6 osób), które wezmą udział w serii warsztatów. Spośród zgłoszeń organizatorzy wybiorą cztery instytucje, które dołączą do spotkań.

Na zgłoszenia czekamy do 27 kwietnia. Formularz znajdziesz TUTAJ. Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie: www.kulturlab.org

Czym jest Design Thinking?

Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów, usług, wydarzeń, procesów, programów edukacyjnych, a także modeli biznesowych. Zastanawiasz się, czy program jest odpowiedni dla Twojej instytucji? Przed zgłoszeniem weź udział w bezpłatnym webinarze (13.04, g. 14:30), na którym dowiesz się więcej o wykorzystaniu Design Thinking-u w swojej pracy. Więcej o webinarze TUTAJ

„Będzie Ukraina” – dołącz do artist talka w Recepcji

W najbliższy piątek zapraszamy na artist talk z Antonem Malinovskyim i Margo Reznik. Ukraiński duet podsumuje miesięczną rezydencję „Będzie Ukraina” i zaprezentuje efekty swoich artystycznych działań.

więcej

78 pomysłów na jesień w mieście – zakończyliśmy ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów!

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w Mikrograntach trwało od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie nadesłaliście do nas aż 78 pomysłów na jesień w mieście! Teraz czas na pracę naszych jurorek i jurorów – poznajcie skład komisji, które ocenią Wasze zgłoszenia.

więcej

W listopadzie rusza Wrocławski Program Wydawniczy!

Przed nami kolejna edycja Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: działanie ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Nadchodząca odsłona – pierwsza organizowana w całości przez nasz Instytut – przyniesie jednak istotne zmiany, które mają ułatwić wydawcom udział w programie.

więcej