Supermoc w każdym z nas
W średniowieczu pieśni i legendy o rycerzach i ich wielkich czynach krążyły po domach ‘zwykłych’ ludzi. Ci zachwycali się losami dzielnych bohaterów, nie traktując własnej prozy życia jako czegoś wyjątkowego. Anna Boginskaya, Alia Kubicz, Anastasja Bezuglaya z grupy nieformalnej „Storytelling” uważają jednak, że życie każdego człowieka składa się z czynów bohaterskich. Dzięki ich projektowi ,,Jestem Superbohaterką/Jestem Superbohaterem. Spotkania i warsztaty tworzenia opowieści’’ odkryjemy swoje supermoce – podczas kilku spotkań stworzymy i poznamy historie o życiu rodzinnym i wychowywaniu dzieci, o karierze i nauce, o hobby i zafascynowaniu sportem na nowo.
Jako uczestniczki i uczestnicy będziemy mieć niepowtarzalną okazję do współpracy z profesjonalnymi storytellerami! Podczas warsztatów dowiemy się, jak umiejętnie wykorzystywać głos i ruch ciała, by inni słuchali nas z zainteresowaniem. Natomiast podczas finalnego spotkania poznamy niezwykłe historie zaproszonych opowiadaczy i opowiadaczek oraz nauczymy się tworzyć własne instrumenty, będące świetnym narzędziem do ożywiania słowa mówionego!
Kto wie, być może każdy z nas ma ukryty talent do snucia opowieści? Do uczestnictwa autorki projektu zapraszają również uchodźczynie i uchodźców z Ukrainy i Białorusi chcących podzielić się swoją historią – projekt służy integracji oraz budowaniu pozytywnych relacji międzykulturowych.
Na spotkania, które odbędą się 25 i 26 listopada, a także 2 grudnia, obowiązują zapisy przez maila: superbohaterowie2022@gmail.com lub przez formularz: https://bit.ly/JestemSuperbohaterem-Superbohaterka-ZAPISY.
Wszystkie wydarzenia odbywają się w Gnieździe – Potebni 41, na ul. Potebni 41 na wrocławskim Sępolnie.
Harmonogram spotkań


Jak brzmi Twoje osiedle?
Wiedzieliście o tym, że w ramach projektu Mikrograntów powstał kiedyś nieformalny hymn Psiego Pola? Osiedlowe „Chórzystki z Psiego Pola”postanawiają przypomnieć mieszkańcom i mieszkankom o tej pięknej pieśni, zapraszając do wspólnego śpiewania i grania! W trakcie pięciu warsztatów wokalnych uczestniczki i uczestnicy podszkolą się z emisji głosu i opracują wspólny repertuar pieśni wraz z absolwentką Akademii Muzycznej Justyną Szóstak. Żeby wziąć udział w spotkaniach nie trzeba czytać z nut ani mieć trzyoktawowego wokalu – wystarczy zapał do śpiewania!
Podczas finału projektu ,,Zaśpiewajmy, zagrajmy dźwięki Psiego Pola. Osiedlowe warsztaty muzyczne’’ zaplanowanego na 10 grudnia, uczestnicy i uczestniczki warsztatów zaprezentują pieśni przy akompaniamencie wykonanych na wcześniejszym spotkaniu instrumentów muzycznych z upcyklingu. Wieczór zakończy wyjątkowy koncert wrocławskiego muzyka, Janka Samołyka.
Autorki projektu zapraszają do udziału osoby niepolskojęzyczne – na zajęciach będzie obecna asystentka języka ukraińskiego. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy przez formularz: https://bit.ly/ZaspiewajmyIzagrajmy-ZAPISY lub przez maila: weronika.koperek@gmail.com, monika.glinska@gazeta.pl.
Harmonogram spotkań

Słyszeć, czyli rozumieć siebie
Opowiadanie historii, wspólne śpiewanie i granie na instrumentach – w jesiennych, mikrograntowych projektach dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę! Szczególnie w inicjatywie pod tytułem ,,Słucho/Ślisko. Niech samym dźwiękiem żyje człowiek’’, dzięki której łatwiej nam będzie zrozumieć odbiór otoczenia przez osoby z niepełnosprawnością wzroku.
W ramach projektu zaproszeni aktorzy i aktorki odegrają na żywo dwa wyjątkowe słuchowiska – ,,Małego Księcia’’ oraz ,,Oskara i Panią Różę’’. Dzięki głosom i dźwiękom rozmieszczonych w sali instrumentów uczestnicy i uczestniczki głęboko uruchomią swój zmysł słuchu, dając się ponieść żywej opowieści. Oczywiście będą mieć na oczach opaski, podobnie jak podczas dwóch kolejnych spotkań, podczas których zmierzą się ze swoistym, miejskim torem przeszkód. Samochód, hulajnoga elektryczna, sygnalizacja świetlna i masa rozmaitych dźwięków – jak z tyloma przeszkodami i bodźcami radzą sobie osoby z niepełnosprawnością wzroku? Jak poradzą z nimi sobie osoby biorące udział w warsztatach? Czas na dzielenie się wrażeniami też będzie – w planach gorąca herbata i szczere rozmowy po każdym spotkaniu!
Na wydarzenia obowiązują zapisy przez formularz: https://bit.ly/zapisy-slucho-slisko. Minimalny wiek uczestników/czek: 7 lat.
Wszystkie wydarzenia odbędą się w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych PIAST, przy ul. Rękodzielniczej 1 na Pilczycach we Wrocławiu.
Harmonogram spotkań:
