Litewska alternatywa w Recepcji – koncert SINUO

Cykl Recepcja dźwięku trwa, a my wciąż eksplorujemy różnorodne rejony muzyki elektronicznej. Pora na litewskiego artystę SINUO, który zagra u nas już 11 stycznia. Przyjdź na koncert i wciągnij się w wirujące melodie syntezatora pełne zaskakujących splotów i zakrętów!

Emergency Exit, debiutancka epka Arnisa Aleinikovasa aka SINUO, balansuje między mocnym, klubowym brzmieniem a medytacyjnym ambientem. Na początku roku, 2 stycznia, ukazał się drugi album SINUO, „Perpetual Motion”, a koncert w Recepcji będzie niepowtarzalną okazją usłyszenia premierowej płyty.

Aleinikovas zajmuje się nie tylko muzyką, ale też teatrem czy pisarstwem. Aktualnie przebywa na rezydencji artystycznej we Wrocławskim Instytucie Kultury w ramach europejskiej platformy MagiC Carpets. Podczas przeprowadzonych przez siebie warsztatów performatywnych z tańca intuicyjnego, skierował uczestniczki i uczestników do wnętrza zmysłów, otwierając ich na spontaniczny, ekspresyjny ruch. Dzień po koncercie (12 stycznia), w Barbarze, odbędzie się otwarty dla publiczności finał tanecznych spotkań z elektroniczną muzyką Aleinikovasa w tle.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

12.01.2023 LUCIDITY: performans Arnisa Aleinikovasa

11.01.2023 Recepcja dźwięku: SINUO | koncert

fot. Wojciech Chrubasik
fot. Wojciech Chrubasik

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Do zobaczenia w klubokawiarni pod neonami!

_______________________________________________________________________________

Recepcja Dźwięku to cykl koncertów w Klubokawiarni Recepcja. Historia podwórka Ruska 46 jest nierozerwalnie związana z ruchami oddolnymi, alternatywnymi, wpisującymi się w bogate tradycje wrocławskiej kontrkultury. Dlatego do zagrania w tej oświetlonej zabytkowymi neonami przestrzeni zaprosiliśmy artystów reprezentujących najciekawsze nurty polskiej sceny niezależnej.

Czyje głosy są słyszane? Zgłoś się do programu wymiany artystów z Polski i Norwegii!  

Zapraszamy artystów należących do grup mniejszościowych mieszkających w Polsce do zgłaszania się na wymianę rezydencyjną ,,Czyje głosy są słyszane?” realizowaną przez WIK, Hvitsten Salong (Hvitsten/NO) i Safemuse (Oslo/NO). Półtoraroczny projekt korzysta z  finansowania funduszy EOG w ramach Programu Kultura. Jego głównym celem jest wyrównywanie szans i widoczności artystów należących do mniejszości oraz tworzenie bezpiecznych i integracyjnych przestrzeni do pracy artystycznej.

więcej

Rave, improwizacja, medytacja, ciało – performans „LUCIDITY” w Barbarze

Sen na jawie, prowokujące dźwięki rave’u, ekstatycznie poruszające się ciała i przyjemnie uspokajające niebieskie światło wprowadzające widzów w stan medytacji. 12 stycznia o godz. 18:00 Wrocławski Instytut Kultury zaprasza do Barbary na performans litewskiego artysty, Arnisa Aleinikovasa pt. „LUCIDITY”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

więcej

Podsumowujemy piąty rok ogólnomiejskich Mikrograntów! 

Przybijamy piątkę, bo… powoli kończy się piąty rok ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw Mikrogranty, prowadzonego przez Wrocławski Instytut Kultury i Fundację Umbrella. Z kim i na jakich osiedlach tym razem udało nam się współpracować? Jak na program wpłynęła sytuacja geopolityczna i pojawienie się w mieście nowych mieszkańców i mieszkanek? Po dwóch latach wirtualnych, rocznych podsumowań w końcu spotkamy się na żywo – do zobaczenia 17 grudnia w Barbarze!

więcej

Budowanie wspólnoty poprzez ruch. O rave’owym eksperymencie LUCIDITY

Arnis Aleinikovas, rezydent Wrocławskiego Instytutu Kultury w ramach europejskiej platformy MagiC Carpets, przez ponad miesiąc pracował warsztatowo z grupą nowych mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Performatywne zajęcia litewskiego artysty zakończyły się owartym dla publiczności show – 12 stycznia odbyła się premiera performansu „LUCIDITY”.

więcej

Z początkiem lutego startują Mikrogranty przygotuj się z Wrocławskim Instytutem Kultury do zgłoszenia swojego pomysłu na działania we Wrocławiu! 

1 lutego rozpocznie się pierwszy w 2023 roku nabór do Mikrograntów. Jak zwykle poprzedzamy go licznymi spotkaniami informacyjnymi, możliwością skonsultowania z zespołem swojego pomysłu, a także udostępnieniem wielu materiałów pomocniczych. Zachęcamy do rozmów z nami i zapoznawania się z regułami naszego programu!

więcej