Rekrutujemy na stanowisko: KURATOR/KA w międzynarodowym projekcie rezydencyjnym

Chcesz razem z nami współtworzyć program wymiany artystycznej? Szukamy wsparcia osoby, która dołączy do naszego zespołu w roli kuratora/ki w projekcie „Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii”. Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia.

Czyje głosy są słyszane?” to projekt wymiany artystycznej i instytucjonalnej między trzema organizacjami z Polski i Norwegii, podejmujący kwestie włączania do działań kulturalnych artystów należących do grup mniejszościowych. Projekt podejmuje tematy związane z migracją artystów/ek, praktykami włączania mniejszości w działania kulturalne na równych zasadach i prezentowanie ich społeczeństwu większościowemu. Zakłada organizację cyklicznych rezydencji artystycznych, wizyt studyjnych, wydarzeń towarzyszących dla artystów, instytucji i publiczności w Polsce i Norwegii w celu profesjonalizacji artystów i rozwijania ich przedsiębiorczości w sektorze kultury oraz kształtowania umiejętności współpracy międzynarodowej pomiędzy Polską a Norwegią. A do Ciebie kierujemy propozycję pracy kuratorskiej tego projektu w imieniu WIK-u w nowym roku! 

Zadania: 

→ praca z sześcioma wybranymi artystami z Norwegii, w tym z doświadczeniem migracyjnym, którzy przyjadą do Wrocławia w różnych okresach roku 2023, 
→ przygotowaniu wystawy porezydencyjnej oraz współpraca przy programie towarzyszącym (warsztaty, debaty, wykłady), 
→ koordynacja dokumentacji projektu (utworzenie otwartego archiwum), 
→ pisanie tekstów kuratorskich oraz podsumowań rezydencji artystycznych, 

→ wsparcie zespołu w działaniach promocyjnych: wizyty w mediach. 

Zależy nam na osobie, która: 

→ dobrze odnajduje się w pracy zespołowej, jest kontaktowa, z inicjatywą i otwarta na nowe wyzwania, 
→ ma kilkuletnie doświadczenie w pracy kuratorskiej i koordynacyjnej (w środowisku międzynarodowym), 
→ posługuje się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym (w mowie i w piśmie), 
→ jest wrażliwa na tematy związane z mniejszościami, dyskryminacją czy wykluczeniem, 
→ chętnie podejmie pracę z artystami z różnych dyscyplin i na różnym szczeblu kariery. 

Proponujemy w zamian: 

→ ciekawą, różnorodną pracę w projekcie międzynarodowym, 
→ rozwój, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji, 

→ możliwość organizacji wystawy porezydencyjnej, 
→ wynagrodzenie w wysokości 4000 zł brutto miesięcznie, 
→ umowę zlecenia od 1 lutego 2023 do 15 grudnia 2023 (wynagrodzenie: 4000 zł brutto) 

Jak się zgłosić? 

CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej prosimy wysyłać na adres rekrutacja@instytutkultury.pl w tytule maila wpisując „Kurator/ka w projekcie EOG”, w terminie do 15 stycznia (do godziny 23:59). 

CV powinno zawierać klauzulę: 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wrocławski Instytut Kultury z siedzibą we Wrocławiu 50-067 przy ul. Świdnickiej 8B, wpisaną do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Samorząd Gminy Wrocław pod nr RIK 41/2022, posiadającą NIP 897-190-17-96, REGON 521105750, (WIK) moich danych osobowych na potrzeby toczącego się na dzień wyrażenia zgody procesu rekrutacji prowadzonego przez w/w Instytucję. 

Informacja o RODO

Poznajcie wyniki naboru do projektu rezydencyjnego „Czyje głosy są słyszane?”

Razem z naszymi partnerami z Hvitsten Salong oraz Safemuse w Oslo mamy świetne wieści na zakończenie tygodnia! Poznajcie 12 osób, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie rezydencyjnej „Czyje głosy są słyszane?”

więcej

Idzie wiosna, idzie nowe – przed nami kolejne muzyczne odkrycia w Recepcji!

Songwriterski folk, eksperymentujący hip-hop czy występy rapersko-didżejskie – underground polskiej muzyki jest właśnie tutaj, w Recepcji! Wiosnę w klubokawiarni pod neonami będziemy witać na trzech koncertach.

więcej

Początek wiosny w Barbarze

Mamy nadzieję, że natura weźmie przykład z Barbary i już wkrótce na dobre obudzi się na wiosnę! W naszej głównej siedzibie nie ma i nie było miejsca na sen zimowy, a w najbliższym czasie przygotowaliśmy szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Sprawdź szczegóły i dołącz do nas przy Świdnickiej 8b!

więcej