Menu

„Waiting for Magic” – WIELKI FINAŁ, czyli premiera tkaniny i warsztaty

„Waiting for Magic” – WIELKI FINAŁ, czyli premiera tkaniny i warsztaty

Finałowy warsztat projektu „Waiting for Magic” Oscara Anderssona, rezydenta Wrocławskiego Instytutu Kultury, odbędzie się 22 czerwca o godz. 16:00. W imieniu szwedzkiego artysty zapraszamy do wspólnego tworzenia wszystkich miłośników i miłośniczki rękodzieła, w tym patchworku i szycia ręcznego, podczas Święta Podwórka Ruska 46. Nasze zajęcia otworzy premiera tekstylnego dzieła!
#1 zaproszenie na premierę

Na start zapoznamy się z Oscarem Anderssonem, artystą wizualnym, scenografem oraz ilustratorem, który w czerwcu pracował wspólnie z grupą młodzieży z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej przy wrocławskim Rynku. Artysta zainspirował się tematem lokalnych legend opowiadających o wyimaginowanych podwodnych stworach. Wymyślone przez grupę postacie umieścił na tkaninie artystycznej. I to właśnie efekty ich wspólnej pracy zdobić będzie niebo na podwórkiem Ruskiej 46! Patchworkowa praca inspirowana była napotkanymi w pobliskim basenie przy ulicy Teatralnej, niezwykłe rzeźby, witraże i mozaiki z motywami zwierzęcymi i mitologicznymi. Dodatkowo, Oscar zachwycił się historią fontanny Neptuna, która znajdowała się kiedyś na Pl. Nowy Targ. Dlatego też w centrum tkaniny zobaczycie wizerunek tego mitycznego boga wód, chmur i deszczu.

#2 zaproszenie na warsztaty

Chwilę po premierze, zapraszamy na ostatnie warsztaty z Oscarem. Wkroczymy w świat tkanin artystycznych, od indywidualnych projektów po wspólną pracę patchworkową. Czyli jaką? Weźmiemy na warsztat technikę rękodzielniczą, która polega na łączeniu materiałów o różnych wzorach i teksturach. Podczas zajęć będziemy kreować i komponować, bawić się i flirtować z tak mało docenianą materią jaką jest tkanina. Poznamy techniki aplikacji, cerowania, a także szycia ręcznego, przechodząc do coraz większych formatów, by finalnie powstała dużych rozmiarów tkanina reprezentująca wspólne dzieło – naszą pracę zespołową!

Informacje praktyczne:
  • czas i miejsce: 22.06, g. 16:00 w Podwórku Ruskiej 46 we Wrocławiu
  • język angielski z tłumaczeniem na język polski
  • warsztat jest bezpłatny, otwarty i bez zapisów, potrwa około dwie godziny
  • wystarczy przyjść, nic nie musisz przynosić – my zapewniamy produkty (chyba, że chcesz, możesz, zależy od Ciebie)
  • na warsztaty zapraszamy w każdym wieku!
  • prowadzenie: Oscar Andersson, szwedzki artysta wizualny, scenograf oraz ilustrator ze Sztokholmu. Postaci oraz elementy magiczne odgrywają kluczową rolę w wizualnym świecie, który kreuje. W jego twórczości wyobraźnia i mistycyzm mieszają się z motywami życia codziennego. Obecnie przebywa na miesięcznej rezydencji artystycznej we Wrocławskim Instytucie Kultury realizując artystyczny projekt „Czekając na magię” w ramach platformy Magic Carpets.
Święto Podwórka Ruska 46

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Święto Podwórka (21-22.06), aby wspólnie odkryć magię, którą młodzi artyści z pomocą Oscara Anderssona wnieśli do naszego codziennego życia. To będzie wyjątkowa okazja, by na chwilę zatrzymać się i zanurzyć w świat fantazji, pełen niezwykłych postaci i barwnych historii, które będą zdobić dziedziniec Ruskiej 46 przez cały weekend (sprawdź program).

Na warsztaty zapraszamy w każdym wieku!


Projekt „Czekając na magię” realizowany jest w trakcie pobytu rezydencyjnego szwedzkiego artysty, Oscara Anderssona w ramach międzynarodowej platformy Magic Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Rezydencja Oscara odbyła się dzięki współpracy Wrocławskiego Instytutu Kultury i OPENART.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.