Menu

all.cake.all.night: otwarcie Pawilonu | DINNER 01

all.cake.all.night: otwarcie Pawilonu | DINNER 01

Otwarta kuchnia, wspólne gotowanie i sąsiedzka kolacja – tak ogłaszamy otwarcie naszego Pawilonu architektonicznego „all.cake.all.night” zlokalizowanego na dziedzińcu artystycznym HART hostelu. Na podwórku powstanie wielki, przestrzenny obiekt architektoniczny, gdzie ustawimy długi stół, przybory kuchenne i mnóstwo jedzenia.

14 września zapraszamy wszystkich miłośników kuchni w duchu zero waste, sztuki, architektury, degustacji. Tego wieczoru łączyć nas będzie kulinarna pasja, a wszystko kręcić się będzie wokół jedzenia.

Co nas wyróżnia?
  • Otwarta kuchnia: skupimy się na kulinarnych doświadczeniach na żywo i z innymi, będziemy gotować i konsumować.
  • Zero odpadów: cały Pawilon i jego wyposażenie (meble) powstały z używanych materiałów zebranych wokół podwórka, podczas zbiórki materiałów budowalnych i wędrówek po mieście.
  • U nas można się wyluzować: Pawilon all.cake.all.night to nie tylko miejsce dla smakoszy, ale także przestrzeń do spotkań ze sztuką i sposób na spędzanie czasu. Aromatyczny wygląd Pawilonu będzie się rozwijał wraz z naszym użytkowaniem.
Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi, bo jak podkreślają autorzy projektu:

Danie nie może powstać bez różnorodnych składników. Każdy z nich wnosi swój wkład w smak przygotowanej potrawy. Stół z kolei nie działa bez wspólnoty. Jedzenie w samotności nie jest zabawne. Tym bardziej gotowanie tylko dla siebie w samotności. Nikt nie dostanie chyba pomidorową w łeb, kto przyszyje komuś palec, gdy się go odetnie. Zadajemy sobie pytanie: kto właściwie przesala zupę, gdy nie kocha? Wszyscy są zaproszeni, wszyscy mogą być nieobecni. Może dostaniemy gwiazdkę Michelin albo zwymiotujemy – najważniejsze, że robimy to razem. – Teresa Stillebacher, rezydentka Wrocławskiego Instytutu Kultury.


Projekt „all.cake.all.night” realizowany jest w trakcie pobytu rezydencyjnego austriackiej artystki, Teresy Stillebacher w ramach międzynarodowej platformy Magic Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Rezydencja Teresy odbyła się dzięki współpracy Wrocławskiego Instytutu Kultury i Openspace-Innsbruck.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.