Menu

ARTIST TALK: Kine Michelle Bruniera & Lill Yildiz Yalcin | „Czyje głosy są słyszane?”

ARTIST TALK: Kine Michelle Bruniera & Lill Yildiz Yalcin | „Czyje głosy są słyszane?”

Zapraszamy na spotkanie z norweskimi artystkami, które w maju otworzyły serię wiosenno-letnich rezydencji w ramach programu wymiany mniejszościowych osób artystycznych z Polski i Norwegii „Czyje głosy są słyszane?”.
Podczas rozmowy usłyszymy głosy trzech kobiet:

Mieszkająca i pracująca w Oslo fotografka – Kine Michelle Bruniera. Artystka opowie o swojej praktyce artystycznej (głównie dokumentalnej), w której często odnosi się do osobistych doświadczeń w obszarze niepewności, wrażliwości i lęku do ciała jako konstruktu kulturowego i czegoś warunkowego. Interesując się sytuacją kobiet i osób LGBT+ w Polsce, postanowiła wysłuchać opowieści osób zajmujących się aktywizmem społecznym (zarówno aborcyjnym jak i na rzecz równości i różnorodności osób nieheteronormatywnych). Na spotkaniu Kine podzieli się swoimi doświadczeniami z tych spotkań. Artystka pracuje przede wszystkim z fotografią analogową i tego medium planuje użyć do opowiedzenia historii, które gromadzi w czasie rezydencji w WIK-u.

Drugą uczestniczką artist talka będzie artystka interdyscyplinarna często pracująca z rzeźbą i konstrukcją – Lill Yildiz Yalcin. Jako aktywistka i obserwatorka wydarzeń w przestrzeni publicznej czerpie z nich inspiracje i kreuje sytuacje o charakterze performatywnym. Dlatego podczas rezydencji chłonie bodźce oraz impulsy płynące z otoczenia. Dotyczy to również pozyskiwania materiałów do prac, które zazwyczaj znajduje podczas wędrówek po mieście. Myśli o stworzeniu istoty o niejednoznacznym ludzko-nieludzkim statusie, inspirując się wyobrażeniami o zwierzętach – bestiach, symbolami i maskotkami.

Rozmowę poprowadzi niezależna kuratorka, badaczka i autorka tekstów, Agata Ciastoń. Jako kuratorka wrocławskich rezydencji w ramach projektu „Czyje głosy są słyszane?” wspiera w procesie adaptacyjnym, badawczym i twórczym norweskie gościnie.

Zapraszamy, spotkanie jest otwarte dla wszystkich!

Będzie miejsce na poznanie się bliżej, zadawanie pytań, wymianę myśli i inspiracji. Rozmowa odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem.


„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.

Tutaj przeczytasz więcej o projekcie

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.