Menu

ARTIST TALK: spotkanie z Ingrid Frivold / Frvldz

ARTIST TALK: spotkanie z Ingrid Frivold / Frvldz

Zespół AIR Wro zaprasza na spotkanie o dźwiękowym pejzażu, norweskim ambiencie, eksperymentach ze słowem i obrazem z nordycką multiinstrumentalistką, Ingrid Frivold znaną też jako Frvldz. Artystka obecnie przebywa we Wrocławiu na rezydencji w ramach programu wymiany mniejszościowych osób artystycznych z Polski i Norwegii „Czyje głosy są słyszane?”. 

Interesuje Cię praca z dźwiękiem, muzyką, eksperymenty z obrazem i słowem? Chcesz usłyszeć, jak w północnych krainach osoby muzyczne łączą instrumenty dęte z elektroniką? Przyjdź na spotkanie :

26 września o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Recepcja [wstęp wolny, obowiązują zapisy – formularz online]!

Porozmawiamy o bardzo różnorodnych muzycznych doświadczeniach, ścieżkach i inspiracjach. Ingrid podzieli się z nami też szczegółami projektu, który realizuje w trakcie miesięcznego pobytu rezydencyjnego. Będzie miejsce i czas na poznanie się bliżej, zadawanie pytań, wymianę myśli i motywacji do działania! Usiądziemy przy wspólnym stole z przekąskami i herbatą wysłuchując norweskich opowieści z muzycznym, ambientalnym tłem. 

Rozmowę poprowadzi niezależna kuratorka, badaczka i autorka tekstów, Agata Ciastoń. Spotkanie w języku angielskim z polskim tłumaczeniem jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób – obowiązują zapisy [FORMULARZ ONLINE] – zapraszamy!  

O artystce

Ingrid Frivold pracujące głównie z dźwiękiem i muzyką, ale od niedawna eksperymentuje również z obrazem. Studiowała muzykę w Trinity College of Music w Londynie, łączy instrumenty dęte z elektroniką, jest współautorką produkcji teatralnych. Występowała gościnnie z licznymi norweskimi oraz zagranicznymi zespołami, nagrywała z wieloma artystkami i artystami. W czasie rezydencji pracuje z dźwiękiem i słowami, a jako punkt wyjścia postawiła sobie pytania o to, jak słowa kształtują nasze rozumienie świata i dają wgląd w sposoby jego postrzegania. Artystka gromadzi słowa, tworzy z nich zdania, a następnie przepisuje i zmienia je, sprawdzając, jak wtedy oddziałują i jakie sensy tworzą. Efektem ma być pejzaż dźwiękowy – mariaż tekstu i muzyki. 

Organizatorzy: Wrocławski Instytut Kultury, prywatna instytucja artystyczna Hvitsten Salong w Hvitsten (niewielka miejscowość z utrudnionym dostępem do kultury) i NGO Safemuse z Oslo

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.    

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.