Menu

„Co ty wiesz o gołębiach?” – wykład rodzinny Łukasza Iwaniuka 

„Co ty wiesz o gołębiach?” – wykład rodzinny Łukasza Iwaniuka 

Sobotnie popołudnie w mieście, z którego ucieszą się wszystkie miłośniczki i miłośnicy zwierząt? Da się zrobić! Zapraszamy do Barbary na kolejną odsłonę wykładów rodzinnych Łukasza Iwaniuka o miejskiej przyrodzie. W czerwcu w roli głównej, ale też we własnej osobie wystąpią GOŁĘBIE. 🕊️

Miejskie gołębie nie mają łatwego życia! Czasem nazywane są latającymi szczurami, oskarżane o roznoszenie chorób, widywane na śmietnikach. Ogólnie rzecz ujmując – potrzebują ocieplenia wizerunku. 

Czy taki gołąb straszny, jak go malują? Podczas nadchodzącego spotkania przyjrzymy się jednym z najpopularniejszych spośród zwierzęcych mieszkańców Wrocławia. 

  • Gdzie nocują gołębie?
  • Jak wysiadują swoje jaja?
  • Czy ktoś w mieście zagraża?

Co najważniejsze – tym razem odwiedzą nas również gołębie we własnej osobie! I to nie byle jakie! Swoich ptasich podopiecznych przywiezie do nas Paulina Kamińska-Klimek, pasjonatka i hodowczyni gołębi. 🕊️

Co będziemy robić?

Będziemy poznawać świat gołębi w mieście. Rozsiądziemy się swobodnie na poduszkach (zero niewygodnych krzeseł!), a Łukasz Iwaniuk, biolog–zoolog–chiropterolog, opowie nam mnóstwo ciekawostek o miejskiej przyrodzie. 

Na wykład zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z osobami dorosłymi. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zakupić bilet. Sprzedaż odbywa się tylko online:

Wybierz bilet w cenie od 20 zł, jeśli w wydarzeniu będzie uczestniczyć jedno dziecko oraz osoby dorosłe.

Jeśli wybieracie się na zajęcia w większym składzie (drugie i kolejne dziecko), dodatkowo wybierz dopłatę do biletu w cenie od 15 zł.

Wykład poprowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody. 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.