Menu

Co ty wiesz o szczurach? – wykład rodzinny Łukasza Iwaniuka

Co ty wiesz o szczurach? – wykład rodzinny Łukasza Iwaniuka

Sobotnie popołudnie w mieście, z którego ucieszą się wszystkie miłośniczki i miłośnicy zwierząt? Da się zrobić! Zapraszamy do Barbary na kolejną odsłonę wykładów rodzinnych Łukasza Iwaniuka o miejskiej przyrodzie.


Na dobry początek pytanie: co wy wiecie o szczurach? Wiecie na pewno, że żyją na śmietnikach, wiele osób się ich obawia, lubią wyskakiwać zza winkla w ciemnych uliczkach i roznoszą choroby. A czy wiecie, że szczury to niezwykle ciekawe zwierzęta?

 Szczury, o czym łatwo się przekonać w trakcie spacerów po mieście, to także wrocławianie i wrocławianki, nasi sąsiedzi i sąsiadki. Może niekoniecznie przepadamy za tym sąsiedztwem, ale często mu sprzyjamy, nie zawsze świadomie.

  • Jak wygląda życie towarzyskie i rodzinne szczurów?
  • Co lubią, a czego nie znoszą?
  • Jak to jest ze szczurzą inteligencją?
  • Ile gatunków tych gryzoni występuje w naszym mieście? Jak je rozpoznać?

Co będziemy robić?

Będziemy poznawać świat szczurów w mieście! Rozsiądziemy się swobodnie na poduszkach (zero niewygodnych krzeseł!), a Łukasz Iwaniuk, biolog–zoolog–chiropterolog opowie nam mnóstwo ciekawostek o miejskiej przyrodzie. Do udziału w wykładzie zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z osobami dorosłymi. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zakupić bilet w cenie 10 zł (wejście dla jednego dziecka oraz osób dorosłych). Sprzedaż odbywa się tylko online.

Wykład poprowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.