Menu

„Co ty wiesz o wiewiórkach”? – wykład rodzinny Łukasza Iwaniuka

„Co ty wiesz o wiewiórkach”? – wykład rodzinny Łukasza Iwaniuka

Sobotnie popołudnie w mieście, z którego ucieszą się wszystkie miłośniczki i miłośnicy zwierząt? Da się zrobić! Zapraszamy do Barbary na kolejną odsłonę wykładów rodzinnych Łukasza Iwaniuka o miejskiej przyrodzie. W maju w roli głównej wystąpią WIEWIÓRKI.

Gdy podczas wizyty w parku dojrzymy na gałęzi tą zwinną rudą postać, zatrzymujemy się i oglądamy! Wiewiórka to dość pospolite zwierzę, ale wyjątkowo piękne i urocze. Nikt z taką gracją nie zajada się orzeszkami i szyszkami. Nikt też tak doskonale robi zapasów na zimę.

  • Jak żyje się wiewiórkom w mieście?
  • Czy zdarza im się zapomnieć, gdzie schowały zapasy?
  • Jak to jest mieć takie wielkie zęby?

No więc – zapraszamy do Barbary na spotkanie z wiewiórami!

Co będziemy robić?

Będziemy poznawać świat wiewiórek w mieście. Rozsiądziemy się swobodnie na poduszkach (zero niewygodnych krzeseł!), a Łukasz Iwaniuk, opowie nam mnóstwo ciekawostek o miejskiej przyrodzie.

Na wykład zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z osobami dorosłymi. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zakupić bilet. Sprzedaż odbywa się tylko online.

  • Wybierz bilet w cenie od 20 zł, jeśli w wydarzeniu będzie uczestniczyć jedno dziecko oraz osoby dorosłe.
  • Jeśli wybieracie się na zajęcia w większym składzie (drugie i kolejne dziecko), dodatkowo wybierz dopłatę do biletu w cenie od 15 zł.

Wykład poprowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.