Menu

Cuda i dziwy, czyli wrocławski zwierzyniec historyczny – wykład rodzinny

Cuda i dziwy, czyli wrocławski zwierzyniec historyczny – wykład rodzinny

Wrocławski Instytut Kultury zaprasza do Barbary na rodzinne wykłady o nie-ludzkich mieszkańcach naszego miasta! Łukasz Iwaniuk, biolog–zoolog–chiropterolog, otworzy przed nami drzwi do niezwykłego świata zwierząt żyjących we Wrocławiu.

Podczas ostatniego w tym roku spotkania będziemy krążyć wokół trzech tematów: zwierzęta, Wrocław i historia! Łukasz Iwaniuk opowie o najbardziej ekscentrycznych przypadkach w dziejach wrocławskiej fauny.

Poznamy przypadki najbardziej egzotycznych zwierząt, które kiedykolwiek pojawiły się w naszym mieście, ale też tych najważniejszych, bo symbolicznych, widniejących między innymi we wrocławskim herbie. Otwieramy więc giełdę najdziwniejszych zwierzęcych mieszkańców Wrocławia!

Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z opiekunami. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zakupić bilet w cenie 10 zł (wejście dla jednego dziecka oraz opiekunów). Sprzedaż odbywa się tylko online: https://www.eventim.pl/eventseries/cuda-i-dziwy-3537408/

Wykład poprowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.