Wrocław Milenium: o sztukach wizualnych w XXI wieku
W 2025 roku upływa pierwsze ćwierćwiecze XXI wieku – minęło w mgnieniu oka, prawda?
Z tej okazji Wrocławski Instytut Kultury zaprasza do udziału w serii dyskusji poświęconych wrocławskiej kulturze ostatnich 25-lat. Raz na dwa miesiące, w Barbarze, spotkacie osoby związane z różnymi obszarami kultury i sztuki, z którymi będziemy rozmawiać o zmianach na wrocławskich scenach, w galeriach, teatrach, kinach.
Punktem wyjścia dla dyskusji będzie seria „Wrocław milenium”: nowy cyklu artykułów we „Wrocławskim Niezbędniku Kulturalnym”, którym cofamy się w czasie do Wrocławia roku 2000.
W kwietniowo-majowym numerze “Niezbędnika” znajdziecie artykuł Agaty Saraczyńskiej, poświęcony przełomowi, który dokonał się we wrocławskim świecie sztuk wizualnych u progu XXI wieku. Dziennikarka wspomina najciekawsze zjawiska i wydarzenia tworzone w stolicy Dolnego Śląska – między innymi pierwsze odsłony Biennale WRO. Podczas spotkania w Barbarze dołączy do nas jedna z założycielek WRO: Violetta Kutlubasis-Krajewska, która podzieli się swoim spojrzeniem na ewolucję wrocławskiej sceny sztuk wizualnych.
Spotkanie z Agatą Saraczyńską i Violettą Kutlubasis-Krajewską poprowadzi dziennikarz Maciej Przestalski, związany z Radiem RAM i Radiem Wrocław.
„Wrocław milenium” to seria spotkań o wrocławskiej kulturze w Barbarze, dla której punktem wyjscia jest cykl artykułów we “Wrocławskim Niezbędniku Kulturalnym”. W każdym kolejnym numerze “Niezbędnika” w roku 2025 przeczytacie teksty obserwatorów, komentatorek, twórców i uczestniczek życia kulturalnego Wrocławia z przełomu wieków. Lokalnej kulturze przyglądamy się z różnych perspektyw: opisujemy architekturę i sztukę przełomu wieków, milenijną muzykę i teatr, sztukę lat 00. czy to, jak literatura portretowała Wrocław tych czasów.
Powrót do kalendarium