Menu

Znikające miasto: lata 10. XXI wieku.

Znikające miasto: lata 10. XXI wieku.

Kontynuujemy naszą podróż przez ZNIKAJĄCE MIASTO! Wydarzenie to nie tylko obejmuje spotkania i warsztaty, lecz także serię wykładów skupiających się na znikaniu Wrocławskich budynków i miejsc ważnych dla kultury w poszczególnych dekadach.

W grudniu planujemy omówić najnowszy okres, czyli lata między 2010 a 2023 rokiem. To czas, który niestety upłynął pod znakiem widocznych i często niepokojących wyburzeń, pozostawiając pustkę zarówno w krajobrazie miejskim, jak i w sercach mieszkańców.

Będziemy zwracać uwagę na budynki znane z centrum miasta, których rozbiórka nie mogła przejść niezauważona. Przykłady takich miejsc to Galeria na Czystej, Wrobis, Solpol, Cuprum czy stołówka Politechniki Wrocławskiej.

Podczas wykładu poruszymy nie tylko kwestie związane z znikającymi bryłami architektonicznymi. Omówimy również inne elementy, takie jak basen na Stadionie Olimpijskim czy fontanna przy Galerii na Czystej. Miejsca te zostały zlikwidowane mimo protestów środowiska architektonicznego, projektantów oraz samych mieszkańców.

Spotkanie poprowadzi Beata Stobiecka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (dyplom w 1985 r.), uprawniona projektantka specjalizująca się w architekturze od 1990 r. Jest członkiem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (DSOIA RP) oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) Oddział Wrocław, gdzie pełni drugą kadencję w zarządzie.

Do zobaczenia!

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.