Menu

Znikające miasto: Plac Srebrny – wykład Mateusza Parużyńskiego

Znikające miasto: Plac Srebrny – wykład Mateusza Parużyńskiego

W 2024 kontynuujemy w Barbarze cykl wydarzeń pod hasłem ZNIKAJĄCE MIASTO! Nowością w programie będą wykłady poświęcone charakterystycznym dla Wrocławia placom, ich znikaniu oraz przemianom. W lutym przyjrzymy się z bliska placowi Srebrnemu – jedynemu takiemu adresowi w Polsce!

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie cyklem uruchamiamy livestream na naszym profilu na Facebooku! Na wykład obowiązują również zapisy.

Podczas spotkania odkryjemy m.in. zapomniane obiekty sportowe, ale też osiedla, których już nie ma. Dowiemy się również, jak wyglądały “owocowe czwartki” w największych zakładach pracy we Wrocławiu w okresie PRL.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak LICZBA MIEJSCE JEST OGRANICZONA! Dopisz się do listy rezerwowej TUTAJ.

O znikaniu i zmienianiu się placu Srebrnego wraz z okolicami opowie Mateusz Parużyński – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Fan modernistycznych osiedli, przepięknego Dolnego Śląska, uśmiechnięty mieszkaniec Wrocławia. W wolnych chwilach podróżuje po byłych miastach wojewódzkich, próbuje wytropić pozostałości po świecie, kiedy było ich jeszcze 49. Relacje z wypraw, a także zdjęcia prezentuje na instagramowym profilu o nazwie @cztery_dziewiec oraz facebooku pod nazwą „Cztery dziewięć. O stolicach byłych województw”.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.