Menu

Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce? – wykład + dyskusja

Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce? – wykład + dyskusja

Zapraszamy otwarty wykład o aktualnej kondycji polskiego rynku kultury i sztuki. O tym, jak galerie uczestniczą w międzynarodowej wymianie idei i doświadczeń, a także o relacji artysta-odbiorca rozmawiać będziemy 5 grudnia w Barbarze.

Jak dobrze znamy aktualny rynek kultury i sztuki w Polsce? Jak zmienił się rynek sztuki po pandemii? Czy przedsiębiorczość w dziedzinie kultury stała się już niezbędnym narzędziem osób artystycznych warunkującym ich funkcjonowanie na polu sztuki? Kim są najważniejsi gracze_ki i dlaczego grają? Na koniec spotkania zaplanowaliśmy otwartą dyskusję – czekamy na Wasze głosy!

W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, poprowadzi nas doświadczona managerka kultury. Razem z dr Katarzyną Młyńczak-Sachs spróbujemy wyjść poza aspekty finansowe i spojrzeć na rynek sztuki poprzez tworzące go środowisko.


„Jak działa środowisko i rynek sztuki w Polsce?” – wykład + dyskusja
kiedy:
5.12.2023, godz. 17:00
gdzie:
Barbara, sala Kultura (ul. Świdnicka 8b, Wrocław) + transmisja LIVE
wstęp wolny: na spotkanie nie obowiązują zapisy
wydarzenie na Facebook’u: TUTAJ

Czyje głosy są słyszane?

Spotkanie organizowane jest w ramach programu towarzyszącego wystawie. Ekspozycja w BWA Wrocław Główny jest twórczym wielogłosem artystek mieszkających w Norwegii i w Polsce, a prezentowane prace są efektem ich pobytów rezydencyjnych, które miały miejsce wiosną i latem tego roku w ramach międzynarodowego programu wymiany o tej samej nazwie. Wystawę zobaczycie w galerii BWA Wrocław Główny do 31 grudnia 2023 roku → więcej o wystawie TUTAJ.

Program wydarzeń towarzyszących ekspozycji:

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.  

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.