Praktyki Kultury: Czym ja się właściwie zajmuję? O kompetencjach w kulturze – warsztaty z Ulą Buyuly
W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zapraszamy Was „na wagary” do Wrocławskiego Instytutu Kultury. Spotkamy się na pierwszych tegorocznych warsztatach w cyklu Praktyki Kultury, podczas których przyjrzymy się zdobywanym, ćwiczonym i wykorzystywanym dzięki pracy w kulturze, a przydatnym także w życiu codziennym, kompetencjom.
- UWAGA! Rejestracja zakończona! Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu Praktyki Kultury.
Śmieszkom o tym, jak to w naszym sektorze „wszyscy robią wszystko” nie ma końca, ale przecież każda i każdy z nas rzadziej lub częściej ma potrzebę konkretnego określenia swoich kompetencji. Zwłaszcza, że doskonale wiemy – wielozadaniowość, elastyczność, kreatywność, przenikliwość, empatia i wiele innych posiadanych przez nas społecznych umiejętności, to wielka siła i ogromny zasób przyszłości, pracujących w kulturze osób.
Pod okiem ekspertki z zakresu zarządzania kompetencjami, wspólnie uporządkujemy naszą wiedzę, umiejętności i predyspozycje. Poznamy narzędzia, które mogą nam się przydać do diagnozowania talentów, wyróżniania potencjałów i wskazywania naszej roli w zespołach oraz predyspozycji do podejmowania konkretnych zadań. Dowiemy się też jak z tą wiedzą działać dalej. Nauczymy się rozróżniać wykonywane zadania od posiadanych kompetencji i przekonamy się, że w tych drugich jeszcze przez długi czas (a może nawet nigdy!) nie zastąpi nas żadna maszyna.
Uwaga! Obiecujemy, że nie usłyszycie ani jednego zdania o misyjności sektora kultury!
Czego się dowiemy?
- Jakie unikatowe kompetencje mają osoby pracujące w kulturze?
- Jak je diagnozować i pracować nad ich rozwojem?
- Czym różnią się wykonywane przez nas zadania od posiadanych umiejętności?
- Dlaczego kompetencje ludzi kultury są strategiczne dla zmian w przyszłości?
- Dlaczego praca z kompetencjami może przynieść nam i grupom, z którym działamy, wiele korzyści?
- Jak w bardziej świadomy sposób kierować swoim rozwojem zawodowym w kulturze?
- W czym mogą nam pomóc HATS, FRIS i Gallup (i czym w ogóle są!)?
Co będziemy ćwiczyć?
- mapowane kompetencji przyszłości w polu kultury
- myślenie o sobie jako o profesjonalistach
- patrzenie na kulturę jako na obszar kreacji, eksperymentu i testowania rozwiązań przyszłości
Jak się zgłosić?
- wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona
- obowiązują zapisy przez formularz dostępny do 19.03
- w przypadku pytań, kontakt pod mailem: anna.bieliz@instytutkultury.pl
Z kim będziemy pracować?
Spotkanie poprowadzi Ula Buyuly z Pracowni Artist in Bloom – edukatorka, ekspertka od zarządzania zespołami kreatywnymi, badaczka kompetencji. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, programu Zarządzanie Ludźmi na Université des Sciences et Technologies de Lille oraz szkoły trenerskiej University of West London. Asesorka Harrison Assessments – testów psychometrycznych, badających predyspozycje zawodowe. Edukatorka w nurcie skandynawskiej szkoły Kaospilot.
Na warsztatach i sesjach indywidualnych rozwija kompetencje pracowników i pracowniczek kultury. Zespołom pomaga znaleźć balans między naturalnymi talentami, zawodową efektywnością a dobrostanem. Liderom i liderkom daje narzędzia do budowania mądrych organizacji przyszłości – odważnych, z wysoką kulturą pracy oraz umiejętnością adaptowania się do zmian otoczenia. Bada kompetencje artystów i artystek. Wierzy, że konflikt jest konieczną fazą, przez którą przechodzi każdy zespół.
Pracownia Artist in Bloom zajmuje się rozwojem kompetencji środowisk twórczych, realizując projekty edukacyjne w Polsce i za granicą. Wśród organizacji, korzystających z konsultacji czy programów edukacyjnych Artist in Bloom, są m.in.: Komisja Europejska, Keychange – globalna organizacja, wspierająca inkluzywność w branży muzycznej, Art Inkubator Goyki 3, Music Export Poland, Narodowe Centrum Kultury, European Music Exporters Exchange, Music Cities Network, European Music Managers Alliance oraz wiele innych. Więcej o Artist in Bloom: WWW, IG, FB
Do zobaczenia na wspólnym praktykowaniu!
Praktyki Kultury to cykl wydarzeń kompetencyjnych Wrocławskiego Instytutu Kultury wypełniony spotkaniami warsztatowymi, szkoleniowymi, treningowymi oraz aktywnościami opartymi na samouczeniu się środowiska czy wymianie doświadczeń między osobami z różnorodnym dorobkiem i kompetencjami w polu kultury. Celem całorocznych aktywności jest przede wszystkim spotkanie się we wspólnej przestrzeni – tematów, wyzwań, problemów, interesujących czy zupełnie nowych i nieznanych nam, praktyczkom i praktykom kultury zagadnień.
Obserwuj Praktyki Kultury w mediach społecznościowych: strona FB / grupa FB
Powrót do kalendarium