Menu

Fortepianowy piątek – współczesna klasyka

Fortepianowy piątek – współczesna klasyka

Przed nami kolejna muzyczna przygoda w Klubie pod Kolumnami! 30 czerwca zapraszamy na drugi „Fortepianowy piątek”, na którym utwory „współczesnej klasyki” zagra wrocławski kompozytor i pianista – Łukasz Fudro.

Modern Classical, Neoclassical, Contemporary Classical Music – są różne podejścia do nazwania muzyki tego typu, łączy je wspólny czynnik, że jest to świeże, dostosowane do współczesnych gustów spojrzenie na muzykę klasyczną. Łukasz Fudro lubi tego typu muzykę określać mianem muzyki rozrywkowej, granej na klasycznym instrumencie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych współczesnych kompozytorów tworzących na styku klasyki, ambientu i rozrywki znajdują się takie postaci jak Nils Frahm, Fabrizio Paterlini, Jean-Phillipe Rio-Py (RIOPY), czy też znana pod pseudonimem Hania Rani, Hanna Raniszewska.

I to właśnie m.in. ich wciągające utwory 30 czerwca zagra Łukasz Fudro, prezentując nam przekrój bardzo różnych sposobów na wykorzystanie brzmienia fortepianiu w obecnych czasach. Utwory, które zostaną zagrane, powstały w ostatnich 10 latach i prezentują bardzo szeroki wachlarz emocji – od niesamowicie sentymentalnych i nostalgicznych brzmień po żywe i bardzo mechaniczne kompozycje. Koncert zostanie również uzupełniony autorskimi kompozycjami pianisty.

Wybrane przez muzyka utwory pokażą nam też, co sprawiło że sam, po latach słuchania i tworzenia zupełnie innych dźwięków, na nowo zakochał się w fortepianie. Dajcie też sobie szansę na rozbudzenie takich emocji i w piątkowy wieczór dołączcie do nas w Klubie pod Kolumnami!

Bilety (20 złotych w przedsprzedaży / 25 złotych w dniu koncertu) dostępne są online: https://bit.ly/fortepianowy-piatek-bilety oraz w Klubie pod Kolumnami (płatność tylko kartą). Nie zwlekajcie z zakupem do ostatniej chwili – liczba miejsc jest ograniczona!

Na kolumnowym fortepianie zagra Łukasz Fudro:

kompozytor eksplorujący minimalistyczne podejście do muzyki, wykorzystując do tego brzmienie fortepianu. W grudniu 2021 roku wydał debiutancki album „the inside”, a w listopadzie rok później minialbum „nie dość”. Po ciepłym przyjęciu twórczości solowej, w 2023 roku zaprosił innych artystów do współtworzenia nowych utworów, nie rezygnując przy tym z formy pozbawionej nachalności. Pierwszym efektem tego nowego podejścia jest utwór „Ostatnia Era”, powstały we współpracy z Krystianem Bałajewiczem oraz Paulą Grabowiecką, którego premiera wraz z teledyskiem miała miejsce w marcu tego roku.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.