Menu

Haftujemy wrocławskie neony – warsztaty

Haftujemy wrocławskie neony – warsztaty

W 2023 ZNIKAJĄCE MIASTO wystąpi w roli głównej na Barbarowej scenie. Podczas majowego spotkania z Olgą Budzan na warsztat weźmiemy wrocławskie neony.

Neony rozświetlają nocne miasto. Przywodzą na myśl ekscentryczne szaleństwa międzywojnia i luksusy PRL-u. Zdobiły one (nie tylko nocą) bary, kwiaciarnie, salony fryzjerskie, kina, dancingi, domy handlowe, księgarnie i sklepy rybne. Jeśli marzysz o małej pamiątce po tych cudach hutniczego rzemiosła wpadnij koniecznie na warsztaty!

Prace wykonamy techniką nitki kładzionej.

Warsztaty poprowadzi Olga Budzan – etnolożka i antropolożka kulturowa. Ukończyła również projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

UWAGA – bilety zostały wyprzedane!
Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.